Kdy jít na garanční prohlídku?

Kdy se objednat na Garancni prohlidku

Garanční prohlídku je možné provést vždy 30 dní před a 30 dní po datu ročního výročí instalace do vozidla, případně předchozí garanční prohlídky, a to vždy u autorizované montážní organizace. Na prohlídku Vás upozorní e-mail dva měsíce dopředu, pokud jste ho zadali při registraci.

Jak často chodit na garanční prohlídku

Kdy absolvovat garanční prohlídku

Ideálně jednou za rok nebo každých 15 000 km.
Archiv

Co je třeba na garanční prohlídku

Na první garanční prohlídku je dobré vzít malý technický průkaz pro záznam údajů a přesnost. Na dalších prohlídkách budou tyto údaje již uloženy. Nezapomeňte bezpečnostní klíč na kola, pokud ho na vozidle máte. Případně servisní knihu pokud jí váš vůz má, pokud ne tak vám rádi vystavíme novou.
Archiv

Co to je garanční prohlídka

Garanční prohlídka je povinná kontrola vozu v záruce. Dle zákona není nutné, aby ji prováděl autorizovaný servis. Každý výroce si odlišně stanovuje rozsah garanční prohlídky na daném počtu km nebo dle stáří vozidla. Obvykle to ale bývá každých 15 až 30 tis km nebo každý rok, dle toho, co nastane dříve.

Co je garanční prohlídka kola

Garanční prohlídka je první servisní prohlídka Vašeho kola po zakoupení. U nového kola se po zajetí jedná o první kontrolu a doladění všech komponent, které jsou na kole. Absolvováním garanční prohlídky získáte jistotu, že Vaše kolo je bezvadném technickém stavu a je bezpečné k užívání.

Jak dlouho trvá garanční prohlídka

Nějaké střípky jsem se tu už dočetl a zarazilo mě, že mě stálo auto v servisu většinou od 7h do 13 až 15h.

Co menit v autě

Provedeme vám kompletní servis auta. Co všechno obnášíPravidelný servis auta není jen o výměně motorového oleje.Kontrola opotřebení brzd.Vyvážení kol a kontrola pneumatik.Diagnostika auta – kontrola řídicích jednotek.Servis a dezinfekce klimatizace.Spojte nutné servisní úkony do jedné prohlídky.

Jak často se mění olej v autě

Ačkoli se v servisních knížkách dočtete něco jiného, doporučení od mechaniků je – olej měňte po zhruba 15 tisících najetých kilometrech. Sváteční řidiči, kteří takovou vzdálenost v průběhu roku ani nenajezdí, by olej měli měnit alespoň jednou za 12 až 18 měsíců.

Jak často měnit filtry v autě

Kdy měnit vzduchový filtr

K výměně vzduchového filtru by mělo docházet 1x ročně nebo po 15 – 25 tisících km. Interval platí pro auta s přeplňovaným motorem, u atmosférických je zhruba o polovinu delší. Pokud často jezdíte v prašném prostředí, je většinou potřeba měnit filtr výrazně dříve, asi po 5 – 10 tisících km.

Jak poznám že mi auto žere olej

7.2.2010 v 20:15 Modrý kouř z výfuku – tak tady je to jasné.. Po nastartování je cítit olej – taky něco bude brát. Těsně za výfuk dát na okamžik Něco – ruku/papír, studený motor nastartovat. Něco by nemělo být cítit olejem, nemělo by být mastné.

Jak poznat kvalitu oleje v motoru

Zkoušek oleje může být celá řada, od testu kinematické viskozity, bodu vzplanutí, obsahu vody až po kapkovou zkoušku. Kapkový test je sice spíše orientační zkouškou, zato k jejímu provedení není potřeba žádné složité či speciální zařízení. Pokud je výsledek kapkové zkoušky dobrý, není třeba přistupovat dalším testům.

Jak se projevuje špatný palivový filtr

Prvním způsobem je poslechnutí si motoru – pokud bude mít motor nepravidelný chod, tak na vině může být i ucpaný filtr. Dokonce je to vysoce pravděpodobné. Dále můžete ucpaný filtr poznat podle toho, že auto přestane táhnout do kopce, případně může motor vypovídat službu v situacích, kdy prudce zrychlíte.

Jak poznat zaneseny vzduchový filtr

Nečistoty nahromaděné ve filtru zabraňují přísunu dostatečného množství čistého vzduchu do motoru, což může způsobit řadu různých problémů. Zanesený vzduchový filtr poznáte například podle nepravidelného chodu motoru, snížení výkonu, zvýšení spotřeby či rozsvícením indikátoru kontroly motoru (Check Engine).

Co se stane když je v motoru moc oleje

Nejen malé množství oleje může motor poškodit. Horní ryska na kontrolní měrce není nadarmo. Když je oleje moc, dostává se až tam, kam by neměl. To se projeví tvorbou úsad v podobě tvrdých laků, pryskyřic, karbonu.

Co znamená kdyz auto zere olej

V podstatě existují dvě základní příčiny pro abnormální spotřebu oleje: Opotřebení pístních kroužků, zejména olej stírajících hran a opotřebení válce. Deformace vrtání válců. Vrtání válců, zejména při mokrých, mohou být deformována již po montáži na ještě otevřeném motoru.

Jak dlouho vydrží olej v motoru

Ačkoli se v servisních knížkách dočtete něco jiného, doporučení od mechaniků je – olej měňte po zhruba 15 tisících najetých kilometrech. Sváteční řidiči, kteří takovou vzdálenost v průběhu roku ani nenajezdí, by olej měli měnit alespoň jednou za 12 až 18 měsíců.

Co může způsobit zanesený nebo vadný palivový filtr

V případě nadměrného tlakového rozdílu ve filtru může docházet k deformaci nebo protržení (papírového nebo látkového) filtračního média a do motoru nebo kabiny se mohou dostat nefiltrované částice. Každý zanesený filtr má přímé i nepřímé důsledky na řidiče, vozidlo i životní prostředí.

Jak často se mění vzduchový filtr

Jak často je vhodné vzduchový filtr měnit

Životnost vzduchového filtru nelze jednoznačně určit. Někteří výrobci udávají, že je vhodné filtr měnit každých 10 000 kilometrů u aut pohybujících se v prašném prostředí, a po 20 tisících v případě běžného provozu.

Jak často čistit vzduchový filtr

K pravidelné údržbě by mělo patřit i vyčištění vzduchového filtru zhruba každých 3000km, pokud jezdíte v prašném prostředí, je vhodné čistit filtr i častěji.

Kdy nalít olej do motoru

Při jízdě, a těsně po jejím ukončení, je motorový olej rozprostřen po motoru a není všechen v nádrži. Pokud tedy kontrolujete hladinu oleje za horka, je možné, že nedostanete přesný údaj. Z tohoto důvodu je lepší olej dolévat do chladného nebo jen teplého motoru.

Jak se projevuje nedostatek oleje

V okamžiku, kdy se vrstva oleje ztratí, ložisko se zadře. Zadření znamená, že mezi oběma částmi ložiska výrazně vzroste tření. Vzniklé síly obyčejně způsobí protočení vnější pánve ložiska v obalu – tedy bloku nebo v ojnici. Pokud se zadřou hlavní ložiska, motor se „jen“ zastaví.

Jak poznat zaneseny palivový filtr

Prvním způsobem je poslechnutí si motoru – pokud bude mít motor nepravidelný chod, tak na vině může být i ucpaný filtr. Dokonce je to vysoce pravděpodobné. Dále můžete ucpaný filtr poznat podle toho, že auto přestane táhnout do kopce, případně může motor vypovídat službu v situacích, kdy prudce zrychlíte.

Jak se projevuje spatny palivový filtr

Mezi typické příznaky špatného filtru patří zvýšená spotřeba paliva nebo snížený výkon; zejména při rozjezdu nebo při jízdě po strmé silnici. Kromě toho můžete zaznamenat slyšitelné škubání nebo trhání motoru, zvlášť při vysokém zatížení nebo po změně rychlostního stupně.

Čím mazat vzduchový filtr

Opětovné použití umožňuje bavlněný vzduchový filtr napuštěný speciálním olejem, který má oproti papíru lepší propustnost vzduchu. Čistit se dá také molitanový filtr, na který ale spíš narazíte v rámci pravidelné údržby motorky. Funguje stejně jako bavlněný a je také napuštěný speciálním olejem.

Jak impregnovat vzduchový filtr

Na impregnaci určitě použij olej k tomu určený(ten Motul je dobrej). Udělá účinou vrstvu která lepí a zároven neucpe filtr. Přebytečnej olej z filtru vymačkej. Motorák nebo převodák na sebe žádný prach víceméně nechytne a navíc z toho po chvíli stejně všechen vyteče.