Kdy má být úplněk v prosinci?

Kdy je úplněk v prosinci

prosince 2022 ve znamení blíženců Letošní prosincový úplněk proběhne ve čtvrtek 8. prosince v 5:07.
Archiv

Kdy je novoluní v prosinci

Prosincové novoluní tentokrát vychází na 23. prosince 2022, přičemž nastane přesně v 11:16 hodin středoevropského času (SEČ).
Archiv

Kdy bude úplněk únor 2023

Únorový úplněk tentokrát připadne na neděli 5. února 2023, přičemž konkrétně nastane v 19:28 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Lva, které je podle astrologie ovládáno Sluncem.

Kdy bude úplněk v roce 2023

Pondělí – 3. Červenec 2023 – Lunární kalendář

Datum a čas Úplňek /Novol.
So 7.1. 00:07 Úplněk
So 21.1. 21:53 Nov
Ne 5.2. 19:28 Úplněk
Po 20.2. 08:05 Nov

Archiv

Jak dlouho trvá úplněk

Poznejte jeho sílu a využijte ji ve svůj prospěch. Úplněk je vyvrcholením lunárního cyklu, který trvá zhruba 28 až 29 dní a skládá se z osmi fází. Obvykle se však hovoří o čtyřech – novoluní (nov), první čtvrť, úplněk a poslední čtvrť.

Kdy doroste Měsíc

Nov. Měsíc se nachází mezi Sluncem a Zemí a je k ní proto přivrácen neosvětlenou stranou. První čtvrt. Po novu před úplňkem připomíná Měsíc tvar písmene D, říká se o něm, že dorůstá.

Co se děje při novoluní

Říká se, že kdo se za novoluní jeden den postí, předejde mnoha nemocem. Jisté je, že metabolismus pracuje rychleji než jindy. Novoluní je i proto vhodné k očištění a zbavení se všeho, co nám brání v růstu. Zatímco úplněk údajně působí silněji na naše tělesné zdraví, novoluní ovlivňuje naši mysl.

Kdy doroste mesic

Nov. Měsíc se nachází mezi Sluncem a Zemí a je k ní proto přivrácen neosvětlenou stranou. První čtvrt. Po novu před úplňkem připomíná Měsíc tvar písmene D, říká se o něm, že dorůstá.

Kdy je nov v únoru 2023

Novoluní v únoru tentokrát připadne na 20. února 2023, přičemž nastane přesně v 08:05 hodin středoevropského času (SEČ).

Kdy je Superuplnek

První superúplněk začátkem srpna

na 2. srpna 2023. V úterý 1. srpna ve 20:33 SELČ, v čase úplňku bude u nás Měsíc ještě pod obzorem.

V jaké fázi měsíce držet půst

Pro duchovní půst je vhodný den úplňku a novu nebo také 2. a 11. den každé měsíční fáze, při níž měsíc mění své působení, neboť zesílený proud energie v těchto dnech může výrazně pročistit naše tělo i mysl. Dalším důvodem půstu je rozvoj síly vůle.

Co dělá úplněk

V období úplňku má mít Měsíc nejsilnější vliv na naši Zemi, zejména na citlivost všech organismů, podvědomí, vnímavost a přizpůsobivost. Sluneční a měsíční energie mají největší sílu a současně jsou nejvíce v polaritě. To se může odrážet nejen v naší aktivitě a bdělosti, ale také emotivnosti, reaktivitě a nervozitě.

Jak působí úplněk na člověka

Při úplňku a novu jsou příliv a odliv nejsilnější. V takových dnech pociťujeme intenzivněji všechny emoce, nejsme ve své kůži. Hodně lidí si stěžuje na úporné bolesti hlavy, a obecně platí, že co bolí, to má při úplňku tendenci bolet ještě víc, ať už jsou to úrazy, jizvy nebo klouby či záda. Úplněk zvyšuje agresivitu.

Co se nesmi při úplňku

V několika hodinách úplňku se na Zemi u lidí, zvířat a rostlin projeví jasně patrná síla a ovlivňuje nás silněji než v novoluní. Měsíc se naplní, i lidé si mají něco přát, něco si splnit. Půst se při úplňku nedoporučuje.

Co se nemá dělat při úplňku

Co dělat a čeho se vyvarovat při úplňkuvíce než jindy si hleďte sebe a vlastního vědomíodpouštějte a navazujte nová přátelstvínedělejte žádná zásadní rozhodnutí a neorganizujte jednánímilování při úplňku bývá romantické, bouřlivé a většinou také plodné

Jak často dochází k úplňku a novu

To se mění vlivem oběhu Měsíce kolem Země, který trvá přibližně 29,5 dní (synodický měsíc). S touto periodou se opakují jednotlivé fáze od novu přes dorůstající srpek, první čtvrt, úplněk, poslední čtvrt, couvající srpek až po další nov.

Kdy je úplněk cervenec 2023

Červencový úplněk tentokrát připadne na pondělí 3. července 2023, přičemž konkrétně nastane v 13:38 hodin středoevropského času (SEČ). Jedná se o úplněk ve znamení Kozoroha, které je ovládáno zemským živlem.

Jak držet půst při úplňku

První den, v době úplňku či novoluní, se nejí nic, pouze se pijí v neomezeném množství čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Dalších 24-26 hodin je vhodné omezit jídelníček pouze na ovoce, salát, polévky nebo zeleninová pyré, například z dýně. Zcela zakázány jsou po tyto dny těžká jídla, cukr, tuk, káva i alkohol.

Co se smí jíst při půstu

Půst má svá pravidla

Vaše tělo se tak pročistí. Jíst smíte pouze zeleninový vývar, pít čistou vodu, bylinkové čaje nebo šťávy ( nejlépe čerstvě udělané). Šťávy dodají tělu velké množství látek, které jsou důležité pro organismus. Velmi doporučované jsou šťávy z celeru, mrkve a červené řepy.

Kdy začít držet půst

Nejvhodnější je držet půst asi tak od poloviny února do začátku června. Tedy v době biologického (nikoli astronomického) jara, a to vždy v období dvou týdnů od úplňku do novoluní. Je to doba z biologického hlediska a vlivu cyklu obnovování energie Země v našem podnebném pásmu pro tělo nejpříznivější.

Jak dlouho trvá vliv úplňku

Jde o 36 hodin, kdy je Měsíc z našeho pohledu přímo naproti slunci, což nám umožňuje vidět celou jeho převrácenou část. V období úplňku má mít Měsíc nejsilnější vliv na naši Zemi, zejména na citlivost všech organismů, podvědomí, vnímavost a přizpůsobivost.

Co nedělat při úplňku

7 věcí, které při plné luně rozhodně nedělat! Poúplňkové hodiny jsou nejrizikovější ŽÁDNÉ OPERACE. DEPRESE. NESTŘÍHEJTE KYTKY. BYLINY. NEPONOCUJTE. SMLOUVY A PODPISY. TUČNÁ JÍDLA.

Co s námi dělá úplněk

Úplněk zvyšuje agresivitu. Častá bývá podrážděnost a nervozita, a tak dochází ke konfliktům a rvačkám. Objevují se i nehody, úrazy a havárie. Před úplňkem se také hůře hojí rány, v této době se proto nedoporučují operace.

Proč držet půst při úplňku

Pro duchovní půst je vhodný den úplňku a novu nebo také 2. a 11. den každé měsíční fáze, při níž měsíc mění své působení, neboť zesílený proud energie v těchto dnech může výrazně pročistit naše tělo i mysl. Dalším důvodem půstu je rozvoj síly vůle.

Co se deje při úplňku

Co dělat během úplňkumeditovat.uvolnit se.plnit si své sny.očistit a nabít všechny kameny z minerálů