Kdy má svátek Radomír?

Kdy slaví svátek Radomír

Podle českého kalendáře má svátek 3. července.

Kdy má svátek Radovana

Radovan (Radan) je mužské křestní jméno slovanského původu. Význam jména je obvykle uváděn jako „radostný“, „přinášející radost“. Podle českého kalendáře má svátek 14. ledna.

Kdy má svátek Radek

Radek slaví svátek dne 21.03. Jednoduché znění, krásný, doslova radostný význam a množství variací dělá z běžného jména Radek jméno vysoce přitažlivé. Přitažlivým by měl být i nositel jména Radek, vždy pozitivně naladěný, s radostným úsměvem a hřejivým pohledem.
Archiv

Kdy má svátek Kuba

Jakub slaví svátek dne 25.07. Ať již je muž jménem Jakub druhorozeným nebo ne, jistě je nositelem jednoho z nejoblíbenějších českých jmen.

Jak se říká Radovanovi

Domácky se jméno užívá jako Radovánek, Radánek, Radek, Ráďa, Rada, Radouš, Radoušek aj.

Jaké jméno je nejčastější

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kdy má svátek Terezka

Podle českého kalendáře má svátek 15. října.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

Nejoblíbenějšími jmény i tentokrát zůstávají Tereza a Jan. Každá 11. holčička se tedy jmenuje Tereza a každý 12. chlapeček Jan!

Jak rikat Radovan

Domácí podoby: Radek, Ráďa, Raďouš, Radovánek, Radeček, Rades.

Jaké je nejhezčí jméno pro holku

Na prvních příčkách oblíbených českých jmen se za posledních pár let objevují stále podobná jména, přičemž už 5 let po sobě je nejoblíbenějším dívčím jménem Eliška. Druhým nejoblíbenějším jménem v loňském roce se stala Anna a třetí místo obsadilo jméno Adéla, které bylo stejně oblíbené naposledy před 7 lety.

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka

Aktuální nejčastější chlapecká jména u novorozenců

Pořadí Chlapecké jméno
1. Jakub
2. Jan
3. Matyáš
4. Tomáš

Kdy má svátek Julča

Znamená zářící. Mužskou variantou jména je Julius, Julián, odvozené od jména patricijského rodu Iuliů. Podle českého kalendáře má svátek 10. prosince.

Jak se říká Lucie

Domáckými podobami jména jsou Lucka, Lúca, Luci, Lusy, Lucina, Lucinka aj. Slovenština jméno zná jako Lucia a Luciána, angličtina, italština nebo latina ho užívá také jako Lucia. Němčina vedle verze Lucia užívá i mutaci Luzie nebo Lucie.

Jaké jméno je nejméně používané

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn.

Jaké je nejpopulárnější jméno

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jak se dá říkat Julie

Odvozeniny a varianty. Ženské křestní jméno Julie se vyskytuje i v mnoha jiných variantách, například Julia, Juliana nebo Júlia. Mužským protějškem jména je Julius, Július či Julian. Domáckými podobami jména jsou Juli, Julinka, Julička, Julča, Jula, Julka, také Lia či Lili.

Co znamená jméno Johana

Johana je ženským křestním jménem, které pochází z hebrejštiny. Stejně jako jména Jana, Anna nebo Hana se vyvinulo z hebrejského "Jochanán". Ze slov "Jahve" ("Bůh") a "channá" ("milost", "smilovat se") se jméno překládá jako "Bůh je milostivý" nebo "dar boží".

Jak oslovovat Lucku

Významově příbuzné je i se jmény Světlana nebo Roxana. Domáckými podobami jména jsou Lucka, Lúca, Luci, Lusy, Lucina, Lucinka aj.

Z jaké země pochází jméno Lucie

Ženské jméno Lucie (nebo též Lucia) pochází z latinského slova lux – světlo a význam jména je „světlá“, „zářící“. Mužskou podobou jména je Lucian a Lucius. Ve Švédsku se svátku svaté Lucie říká Svátek světel, písemně byl doložen již roku 1780.

Jaké je nejdelší české jméno

Nejdelší české příjmení je ženské, šestislovné a jde o kombinaci zřejmě španělského a českého příjmení: Martins Ferreira Pereira De Magalhaes Mandová.

Jak se říká Anna

Jméno Anna je ženským křestním jménem, původem spojeným se jménem Hana. Variant jména v češtině je nespočet, jmenujme alespoň některé z nich: Aňa, Áňa, Andy, Andula, Andulka, Anča, Anička, Ančička, Anče, Ančí, Anina, Anynka, Nanynka apod.

Jak říkat Johana

Domácky se jméno Johana může užívat jako Joha, Jonka nebo zdrobněle jako Johanka. Významnou nositelkou jména byla Johanka z Arku, francouzská světice 15. století a také postava současného muzikálu, kterou výtečně ztvárnila zpěvačka Lucie Bílá nebo Bára Basiková.

Jak říkat Johane

Jolana je ženským křestním jménem bez mužského protějšku. Pravděpodobně je příbuzné s řeckým jménem Helena. Domáckými podobami jména je Jola, Jolie, Jolka, Jolík zdrobněle se jméno užívá jako Jolanka, Jolinka, příp. Jolanečka.

Jak se dá říkat Lucii

Domáckými podobami jména jsou Lucka, Lúca, Luci, Lusy, Lucina, Lucinka aj. Slovenština jméno zná jako Lucia a Luciána, angličtina, italština nebo latina ho užívá také jako Lucia. Němčina vedle verze Lucia užívá i mutaci Luzie nebo Lucie.

Jak se může říkat Lucii

Domáckými podobami jména jsou Lucka, Lúca, Luci, Lusy, Lucina, Lucinka aj. Slovenština jméno zná jako Lucia a Luciána, angličtina, italština nebo latina ho užívá také jako Lucia.