Kdy mohou Million bells ven?

Jak často hnojit Million bells

Substrát a hnojení minipetúnií

Nejlepší je zakoupit speciální substrát pro pěstování petúnií, můžeme si jej ale též namíchat, když použijeme směs zahradní zeminy, kompostu a písku v poměru 2:1:1. Hnojíme během vegetace dvakrát týdně speciálním hnojivem pro petúnie a nebo přímo hnojivem s vysokým obsahem železa.
Archiv

Jak se starat o milion Bells

Péče o každou rostlinu začíná zaléváním a pro million bells to platí zrovna tak. Nejraději mají trvale vlhkou půdu, takže jim pravidelně přilévejte vodu brzy ráno nebo naopak večer. Jen přitom dávejte pozor, abyste to se zálivkou nepřehnali – kořínky pak mohou začít zahnívat, což by vedlo k úhynu rostliny.
Archiv

Jak často zalévat petúnie

Na slunečných místech je nejlepší zalévat každé dva dny. Tam, kde je stín, zalévejte méně, aby nedošlo k přelití a následné hnilobě kořenů. Rostliny jako takové jsou značně odolné proti suchu, pokud je pěstujete na záhonech.

Jak rozmnožit milion Bells

Řízkování Milion bells je velmi hojně používaným způsobem jejich rozmnožování. Postačí když z matečné rostliny, která musí být zdravá a silná uříznete (můžete i ulomit) řízek dlouhý okolo 10 – 12 centimetrů. Řezná rána nemusí být přesná, na spodní části nového řízku mohou zůstat také listy.

Jak Zaštipovat Million bells

Million bells jsou tzv. samočistící, což znamená, že jejich květy po odkvetení samy opadnou a není třeba je ručně odstraňovat. Pokud jsou rostliny již příliš převislé a dlouhé, můžeme je v červenci zastřihnout na cca 20 až 30 cm a tím je omladit. Poměrně rychle pak nasadí nové květy.

Co na Msice na Million bells

Choroby a škůdci million bells

Na jaře se mohou na rostlinách objevovat i mšice, na které zabírá například přípravek Pirimor. Proti sviluškám je možné použít přípravek Omite, bohužel však jde o velice urputného škůdce.

Kdy mohou petúnie ven

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.

Kdy hnojit petúnie

Petúnie patří mezi nejnáročnější krásky na našich zahradách. Málokdo ví, že první dávku hnojiva by měly dostat už dva týdny staré sazeničky. Následně jim vyhovuje hnojení 1-2x týdně (podle přípravku). Zpočátku preferují zejména dusík, později je pro tvorbu poupat a květů důležitý spíše draslík a fosfor.

Kdy se sází petúnie

V dubnu se rostliny přesazují do květináčů o průměru 7–8 cm. Ve druhé polovině května se začínají ukazovat květy a v této době se mohou vysazovat ven. Do truhlíku o délce 1m vysazujeme 8–10 rostlin, na záhon pak do sponu 30 × 30 cm. Rostliny vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování plným hnojivem.

Co do truhlíků k Muškátům

Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).

Jak casto Zalevat Million bells

Million bells mají rády vlhkou půdu, ale nesnáší přemokření. Pokud je vláhy přebytek, tak zahnívají, trpí chorobami a špatně kvetou. Nejlepší je nechat substrát vždy proschnout a teprve poté zalít. V létě jim však dopřáváme vydatnou zálivku, ideální je měkká voda bez vápníku.

Jak casto hnojit petúnie

Ani s hnojením to u surfinií nebudete mít tak jednoduché, ideální četnost hnojení je 1krát za týden hnojivem na balkonové rostliny. Rostliny potřebují dostatek živin. Hnojivo nejlépe přimíchejte do substrátu ve formě gramulí a po té přihnojujte rozpustným hnojivem.

Jak dlouho rostou petúnie

Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu. Představují krásné, moderní a vysoce dekorativní květiny pro pěstování v okenních truhlících, ale i pro výsadbu na záhony. Petúnie jsou na rozdíl od muškátů jednoleté, a proto je vždy pěstujeme jen jednu sezónu.

Jak dlouho vydrzi petúnie

Ozdobte ho záplavou barevných květů petúnií, které vydrží kvést od počátku léta až do podzimu. Když si petúnie vypěstujete ze semínek, dost na tom ušetříte, a navíc budete moci vybírat z většího množství kultivarů. Abyste si vypěstovali vlastní sazeničky ze semen, musíte začít už v únoru.

Jaký je rozdíl mezi petúnií a surfinie

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.

Kdy se mohou dát muškáty ven

Všechny druhy si můžeme zakoupit v jarních měsících, ven je však umístíme až začátkem května. Jako první můžeme vysadit ven (často už ke konci dubna) muškáty štítnaté, jimž chladné noci neublíží.

Jaké hnojivo použít na muškáty

Obzvláště dobře dělá kávová sedlina nejen muškátům, ale i růžím, andělským trumpetám, oleandrům, hortenziím, rododendronům a azalkám. Jde zároveň o hnojivo šetrné k životnímu prostředí, protože přitahuje žížaly, které uvolňují půdu a obohacují zeminu a rostliny živinami ze svých exkrementů.

Kdy se vysévají petúnie

Osivo petúnií vyséváme od poloviny února do konce března. Můžeme ho nakoupit jako naturální osivo, tedy neupravená, pouze vyčištěná semena. Petúnie má drobná semena, jeden gram obsahuje kolem 10 tisíc semen. Takovéto osivo vyséváme na urovnaný povrch substrátu a pouze ho lehce přitiskneme, například dnem sklenice.

Proč nekvetou surfinie

V příliš vlhkém prostředí rostliny přestávají růst, trpí chorobami, nekvetou a uhnívají. Důležité je proto nechat pěstební substrát vždy mírně vyschnout a teprve pak zalívat. Nikdy ho však nenechte vyschnout úplně. Za chladných a vlhkých dní zálivku omezte.

Kdy dát ven petúnie

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.

Kdy můžu vyndat muškáty ze sklepa

Muškáty pěstovaly už naše babičky. Za okny jim kvetly někdy i v zimě, přesto je lepší nechat oblíbené balkónové květiny přes zimu odpočívat. Už v únoru je ale můžete vytáhnout ze skleníku nebo ze sklepa a začít řízkovat.

Jakou nejnižší teplotu vydrží muškáty

Pelargonie snesou teplotu kolem 0 °C, některé krátkodobě –2 °C. Dokonce existují i botanické pelargonie, které snesou teplotu –18 °C. Pokud neprojdou tímto obdobím mrazů, nenasadí poupata a nekvetou. Jediná podmínka je, že musí být v suchu.

Jak mít krásné muškáty

Muškáty nejkrásněji porostou na slunečných místech, mají v oblibě přímé slunce a teplo; měli bychom však dát pozor, aby se substrát příliš nepřehříval, protože potom rostou pomaleji a méně kvetou; vhodný je i polostín; nutné je zvolit místo chráněné před větrem (m. štítnaté) a deštěm (m. velkokvěté).

Kdy je možné dát petúnie ven

Ven můžeme petúnie umístit až v polovině května, kdy už nehrozí mrazíky.

Kdy Zaštipovat surfinie

Zaštipování surfinie se provádí u mladých a zatím malých rostlinek a podporuje jejich následný růst a košatění. Později, až se rostlinka rozroste, není třeba již zaštipovat. Stačí jen čas od času na pár výhoncích, ale není to naprostou nutností, a proto to přes léto můžete úplně vypustit z hlavy.