Kdo nemusí platit poplatek za televizi
Kdo nemusí podle zákona platit televizní poplatek Z povinnosti platit televizní poplatek jsou vyňati: zdravotně znevýhodnění občané – nevidomí a lidé oboustranně neslyšící, kteří žijí v domácnosti sami.
Archiv
Jak neplatit poplatky za televizi
Kdo má nárok na osvobození od TV poplatku Poplatek nemusí platit: lidé s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí (musí současně splňovat všichni členové domácnosti) lidé s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou (musí současně splňovat všichni členové domácnosti)
Archiv
Kdo je osvobozen od koncesionářských poplatků
Osvobození ze zdravotních důvodů se týká lidí s úplnou nebo praktickou slepotou obou očí a osob s oboustrannou úplnou nebo praktickou hluchotou, pokud jsou osaměle žijící. Osvobozeny jsou tyto osoby rovněž v případě, kdy žijí společně v domácnosti s jinou osobou splňující podmínky osvobození ze zdravotních důvodů.
Jak platit koncesionářské poplatky bez Šípa
Televizní poplatek můžete hradit trvalým příkazem ze své banky, platební kartou a metodami s ní spojenými (Apple Pay a Google Pay), expresním bankovním převodem nebo formou SIPO. Číslo účtu televizních poplatků ČT je 8029-1800060583 / 0300. Variabilní symbol najdete v Účtu poplatníka po přihlášení.
Jak zjistit dluh na koncesionářských poplatcích
Na adrese www.bsp-dluhyct.cz si poplatník může ověřit období, za které je jeho dluh evidován. Získá také informace o úroku z dlužné částky. Podle Krafla koncesionář musí zadat údaje z dopisu, který od České televize dostal – jméno, variabilní symbol a výši dluhu.
Kdo musí platit ČT
Kdo má povinnost platit TV poplatek Povinnost platit TV poplatek mají všechny domácnosti i firmy vlastnící televizní přijímač. I díky Vašim poplatkům může Česká televize zůstat nezávislým veřejnoprávním médiem, natáčet oblíbené pořady a vysílat téměř bez reklam. Plné znění zákona ZDE.
Jak zrušit poplatky za ČT
Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.
Kdy je povinnost platit rozhlasový poplatek
Výše poplatků
Právnické a podnikající fyzické osoby mají povinnost platit rozhlasový poplatek ve výši 45 Kč měsíčně za každý rozhlasový přijímač, který vlastní nebo déle než 1 měsíc užívají. Z poplatků je financován Český rozhlas, který poskytuje veřejnou službu.
Jak odhlásit televizi po zemřelém
Pokud si domácí internetové připojení nebo digitální televizi chcete ponechat, je třeba na prodejně vyplnit formulář Čestné prohlášení dědice. Rozhlasové a televizní poplatky lze odhlásit na internetovém formuláři na stránkách České televize a Českého rozhlasu.
Kdo platí poplatek za televizi a rozhlas
Kdo má povinnost platit TV poplatek Povinnost platit TV poplatek mají všechny domácnosti i firmy vlastnící televizní přijímač. I díky Vašim poplatkům může Česká televize zůstat nezávislým veřejnoprávním médiem, natáčet oblíbené pořady a vysílat téměř bez reklam.
Kdo platí poplatky za TV a rozhlas
V § 3 nového zákona se stanoví, že poplatníkem je fyzická nebo právnická osoba, která vlastní rozhlasový resp. televizní přijímač. Jestliže drží nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá tento přijímač fyzická nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.
Jak zrušení platby za rozhlas a televizi
Pro tyto případy použijte tzv. evidenční list (pokud jste přímý poplatník ČT) nebo pokud jste poplatník platící přes SIPO, zajděte na pobočku České pošty a ukončete evidenci. Odhlášku můžete realizovat, pokud přijímač nemáte alespoň jeden měsíc.
Co dělat po smrti blízkého
Co zařídit po smrti blízkéhoVyřízení úmrtního listu.Příspěvek na péči.Odevzdání dokladů po zemřelém.Ukončení pracovní neschopnosti při úmrtíPřepis změny rodinného stavu v občanském průkazu.Žádost o vdovský/vdovecký důchod.Žádost o sirotčí důchod.Zablokování účtu.
Kam volat při úmrtí doma
Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.
Co se stane až umřu
Smrt přichází velmi rychle poté, co srdce přestane bít, ustává přísun krve k životně důležitým orgánům včetně mozku. Poté, co se srdce zastaví, dostavují se během několika sekund všechny příznaky toho, že je člověk shledán mrtvým. Okamžik, kdy jsou přítomny všechny tři parametry, je definován jako čas smrti.
Jak se rozloučit se zemřelým
Nechme vynořit se vzpomínky na společná setkání. Bděme u opuštěného těla. Zemřelého můžeme ponechat ještě chvíli v bytě, abychom měli čas se rozloučit, nebo aby se mohli rozloučit i přátelé. Pro přátele, kteří bydlí daleko a nemohou přijet rozloučit se osobně, je mnohem hůře pochopitelné, že milovaný člověk zemřel.
Co dělat když umře maminka
Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu. Nález těla zemřelého mimo zdravotnické zařízení se oznamuje na jednotné evropské číslo tísňového volání 112.
Co se děje s tělem po pohřbu
V tuto chvíli o život dotyčného nebojují jen lékaři, ale i samo tělo umírajícího. Podle výsledků studie zveřejněných v magazínu Open Biology se buňky ze všech sil snaží regenerovat a obnovit činnost. Svůj marný boj prohrávají postupně, nikoli naráz, což proces smrti prodlužuje. Postupně odumírají i buňky mozkové.
Co nás čeká po smrti
Po smrti uvidíme to, co předpokládáme, že uvidíme
Je pravděpodobné, že každý uvidí také to, co odpovídá jeho náboženské tradici. A například lidé, kteří smrt pokládají za konec, budou zřejmě nějakou dobu dezorientováni a bude jim trvat, než jim dojde, co se stalo a kde vlastně jsou.
Co se děje s tělem v rakvi
Poté, co rakev s tělem překročí práh krematoria, je odvezena do chladicího či mrazicího boxu – záleží na stupni rozkladu těla. V chladicí místnosti je 12° C, v menší mrazicí místnosti podstatně méně, až -20° C. Zde těla v rakvích, ve stabilní nízké teplotě, tráví naprostou většinu pobytu v krematoriu.
Co se děje s lidským tělem po smrti
Když se tělo přestane nadýmat, dochází k vypuštění plynů a splasknutí těla. Nateklá mrtvola se v této fázi vyfoukne jako měch, jako byste stlačili dudy. Bakterie a hmyz začnou ještě intenzivněji požírat tělo a začnou se rozkládat vnitřní orgány. Nejprve se poroučí střeva.
Co se děje s tělem při kremaci
Spalovací pece
Rakev s tělem se zpopelňuje při teplotě 1150 °C (1423 K, 2102 °F). Během kremace shoří velká část těla (obzvláště orgány a jiná měkká tkáň). Pozůstatky žehu tvoří asi pět procent původní hmotnosti těla a popel rakve.
Co se děje s tělem při umírání
Smrt přichází velmi rychle poté, co srdce přestane bít, ustává přísun krve k životně důležitým orgánům včetně mozku. Poté, co se srdce zastaví, dostavují se během několika sekund všechny příznaky toho, že je člověk shledán mrtvým. Okamžik, kdy jsou přítomny všechny tři parametry, je definován jako čas smrti.
Kam odchází duše
Každá duše je individuální a neumírá s tělem, ale je po smrti oddělena od těla. Podle Bible je duše nehmotná část člověka, která existuje před narozením a po smrti odchází buď do nebe, nebo do pekla – je spasena či zatracena. Duše člověka je přitom v křesťanství posuzována na základě činů během života.
Proč se nedávají boty do rakve
Boty do rakve
Běžně se doporučuje nedávat zesnulému do rakve boty. To je z ekologických důvodů – obuv je většinou vyrobena z materiálů, které by při zpopelnění vypouštěly do ovzduší nechtěné zplodiny.