Kdy nosit vestu?

Kdy nosit Prosivanou vestu

Prošívaná vesta už ale dávno opustila sportovní svět a je běžnou součástí módních outfitů. Jestli máte zrovna chuť, nebo spíš potřebujete pohodlný styling, vezměte si volné džíny, oblíbenou mikinu a doplňte právě prošívanou vestou.

Kdy nosit zimni vestu

Ať už chvíli mrzne či je horko, vesta vás nikdy nezklame. Proč Můžete si ji kdykoliv sundat, popřípadně k ní můžeme nakombinovat libovolný vršek. Dá se také nosit po celý rok, takže jaro, léto, podzim ani mírná zima nás nezaskočí.
Archiv

Co si obléct pod vestu

Pod ní můžete nosit jen triko s dlouhým rukávem, mikiny s kapucí, roláky nebo pletené svetry. Je to zcela na vás. A samozřejmě záleží na příležitosti, ke které si vestu obléknete. Nosit ji můžete na procházku, na nákupy do města, do práce nebo třeba do kina.

Co nosit k vestě

Sladit prošívanou vestu se zbytkem šatníku není nic složitého. Skvěle vypadá se samotnou košilí, sakem, kabátem, svetrem, bundou a klidně i mikinou – jaký kus oblečení k vestě zvolíte, je tedy čistě na vás.
Archiv

Jak nosit pletenou vestu

S bílou košilí a koženými kalhotami, s šaty s nabíranými rukávy nebo s krajkovým topem. Způsobů, jak nosit pletenou vestu je hned několik a je už jen na vás, jestli si ji vyberete v krémové, černé, šedé, béžové nebo třeba vzorované variantě.

Co pod dlouhou vestu

Neobepíná postavu, klidně se pod ní vejde hrubý svetr, dobře se kombinuje s velkými šály. Zpravidla vypadá nejlépe ke sportovní pohodlné obuvi, džínám, manšestrovým kalhotám, zkrátka, je to ideální kousek pro ženy akční, které neholdují podpatkům a šatům.

Jak nosit oblek s vestou

K obleku si můžeme vzít i vestu z odlišného materiálu, vzoru, a dokonce i barvy. Oblek můžeme s vestou barevně i vzorově kombinovat. Čím víc je náš oblek barevný a vzorovaný, tím méně formálně působí. Je tak vždy potřeba outfit sladit dle události, na kterou se chystáme.

Co nosit pod dlouhou vestu

Dlouhá vesta

Působí jako kardigan (dlouhý svetr) s jediným rozdílem, je bez rukávů. Vestičku bych kombinovala s tričkem s dlouhým rukávem a s barevnými úzkými kalhoty. Ideální outfit na jaro, který prozáří pochmurné dny.

Jak nosit péřovou vestu

Re: Péřová vesta – použití

Nahoře si ji obleču přes softshelku nebo prostě přes bundu. Protože se zastavím a kochám a nebo fotím a nebo vařím. Prostě se nějakou dobu nepohybuji. Jinak samozřejmě v ní lítám i po městě, když je chladno tak merino, softshelku a když je více zima tak na to péřovku.

Kdy se nosi vesta pod sako

Zatímco tradiční etiketa nabádá muže, aby si nesundávali sako, pokud pod ním nenosí vestu, v dnešní době se zdá, že etiketa ustupuje komfortu. Ale pokud si připadáte nekomfortně v košili bez saka, vesta je ideální řešení.

Kdy se zapíná sako

Zapeklité zapínání

Přitom je to tak jednoduché. U pánského saka s jedním knoflíkem není co řešit. Na formální akci jej nosíte zapnuté vždy, když stojíte, rozepnete před usednutím. Nejčastější je pánské sako se dvěma knoflíky.

Kdy nosit košilí s krátkým rukávem

Tyto košile jsou vhodné především pro formální příležitosti – do společnosti a do zaměstnání, zejména tam, kde je vyžadován tzv. dress code. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale společenské košile s krátkým rukávem by měli nosit jen zaměstnanci McDonald's a možná autobusáci.

Jak správně nosit vestu

Vesta zpestří váš šatník a umožňuje kombinace

Italská móda nám denně ukazuje, že oblek s vestou z jiného materiálu může být stylovou volbou. Například zvolte jednobarevnou látku pro kalhoty a sako a kostkovanou pro vestu. Tím vám vznikne více možností, jak nosit váš oblek.

Jak se má nosit sako

Obecné a jediné pravidlo zní, zapíná se pouze horní knoflík u saka a spodní se nechává rozepnutý! Pokud máte více knoflíků než dva, můžete zapnout horní dva, ale pořád poslední dole zůstává rozepnutý. Není nic horšího než když muž chodí se zapnutým sakem a ten mu na mužném těle praská ve švech. Dávejte si na to pozor.

Co nosit přes sako

Klasika přes šaty

Přehoďte si sako přes šaty. Tento jednoduchý outfit využijete nejen v teplejších dnech, ale i v těch chladnějších. Jestli už vás nebaví v zimě nosit neustále jen kalhoty, oblékněte si punčochy, šaty s dlouhých rukávem a kozačky. Svůj outfit dolaďte sakem tmavé barvy.

Kdy se nosí černá košile

Černou košili je vhodnější nosit k kalhotám (ať už jeansům nebo společenským) samostatně. U černé košile je důležité dbát na stálost barvy, protože černá barva má tendenci po několika vypráních „odcházet“ a to zejména na lemech, manžetách a límci.

Co se nosí pod košili

Celkem obvykle muži nosí pod košilí tričko, je to však vhodné pro neformální outfit s rozepnutou košilí. Pod košili v obleku se nosí nátělníky nebo trička vyrobená ze speciálních materiálů, která sedí přesně na tělo a nevytváří pod košilí zbytečné překlady.

Kdy si sundat sako

Vždy až po skončení oficiálních částí svatby. Během obřadu, slavnostních přípitků, proslovů a dokonce při svatební tabuli byste měli mít sako stále na sobě.

Kdy mít zapnuté sako

U pánského saka s jedním knoflíkem není co řešit. Na formální akci jej nosíte zapnuté vždy, když stojíte, rozepnete před usednutím. Nejčastější je pánské sako se dvěma knoflíky. Spodní knoflík je vždy rozepnutý.

Kdy rozepnout sako

Sako – Pravidla etikety říkají, že pokud muž sedí nebo jde tančit, měl by si sako rozepnout, pokud stojí (obzvlášť, podává-li někomu ruku), měl by ho mít zapnuté (ale poslední knoflíček u saka je rozepnutý.

Kam se nosi černá kravata

Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code. Tmavomodrý oblek je určen pro denní pracovní příležitosti.

Kdy nosit světlý oblek

Tmavé obleky byste správně měli nosit na události po 18. hodině. Uvidíte je například na plesech nebo v divadle. Světlé zase přijdou vhod pouze na akce do 18:00, tedy svatby a nejrůznější oslavy výročí.

Kdy nosit košili s krátkým rukávem

Tyto košile jsou vhodné především pro formální příležitosti – do společnosti a do zaměstnání, zejména tam, kde je vyžadován tzv. dress code. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale společenské košile s krátkým rukávem by měli nosit jen zaměstnanci McDonald's a možná autobusáci.

Kam nosit modrý oblek

Tmavě modrý oblek je univerzální a vhodný jak pro pracovní schůzky, tak večerní příležitosti. Tmavě modrý oblek se skvěle kombinuje s košilemi, kravatami a kapesníčky. Navíc typově sedí všem, což se nedá říct o černé, která na některých mužích působí zbytečně tvrdě.

Jak mít zapnutou vestu

Zapínání knoflíků u vesty, kabátu a blejzru

Neplatí zde tak přísná pravidla, jako u saka, takže pokud nejdete na večeři ke královně, chybička zde nebude tak fatální. Vesměs platí, že u trojdílného obleku rozepínáme na vestě poslední knoflík. V případě, že vestu nosíme bez saka, můžeme jí mít zapnutou celou.