Kdy odstranit Chvoji že Zahonu?

Jak se starat o trvalky

Krásné trvalky v každém ročním období

Na jaře byste měli trvalkový záhon zbavit listí a ostříhat zmrzlá květenství a zmrzlé listy. U vysokých trvalek seřízněte výhon z minulého roku až po zem; spodní listy ponechejte. Je důležité, aby seschlé výhony z minulého roku nebránily v růstu čerstvým, mladým výhonkům.

Kdy hnojit trvalky

Kromě toho je důležité pamatovat na to, že trvalky potřebují pravidelné hnojení po celou sezónu. Pokud používáte organická hnojiva, doporučuje se aplikovat je jednou za rok v raném jarním období. Pokud používáte syntetická hnojiva, můžete je aplikovat v průběhu sezóny podle potřeby svých rostlin.

Co se dá dělat v březnu

Co bychom měli udělat:odstranit ochrané fólie.začít vysévat další semínka na parapet.sklidit zeleninu pěstovanou pod sněhem.přihnojit jahodníky.sázet ovocné stromy a keře.začít vysazovat zeleninové záhony.
Archiv

Jak uklidit zahradu

12 základních a snadných úkolů pro jarní úklid zahradyOdstranění mulče a prořezávání trvalkových květin.Stříhání stálezelených a polozelených trvalek.Péče o růže.Hnojení a údržba stálezelených rostlin.Testování půdy a hnojení podle potřeby.

Kdy Strihat Odkvetle trvalky

Hlavní řez trvalek tedy přichází až v předjaří a na jaře. Nejvhodnější dobou pro jarní řez trvalek je tedy brzké jaro. Pokud již nehrozí silnější mrazy, v teplejších oblastech můžete s řezem některých trvalek začít již v druhé polovině února.

Kdy stříhat Čechravu

Kdy stříhat čechravu Suché květy čechravy stříhejte brzy na jaře, odstraňte i mrtvé listy. Nestříhejte ji před zimou, její hnědá květenství jsou okrasou zimní zahrady.

Jak casto hnojit Letnicky

Hnojení: Doporučuje se hnojit alespoň jednou až dvakrát v období květu. Pokud jste již zakoupili zeminu, která obsahuje patřičná hnojiva, můžete hnojení vynechat. Zalévání: Letničky potřebují dostatečně zalívat, podporuje to růst jejich kořenového systému.

Čím hnojit květinový záhon

Vhodný je kompost nebo dlouhodobě působící organo-minerální hnojivo. Kompost a organické hnojivo mají tu výhodu, že stimulují oživení půdy, což zvyšuje její schopnost poutat vodu a živiny. Vyzrálý kompost naneste na záhon ve vrstvě silné 2–3 cm a opatrně jej zapracujte do půdy.

Kdy odkryt záhony

Ideální je zrýt záhony na podzim, můžeme to ale udělat i na jaře – a čím dříve, tím lépe. Při rytí je do půdy vhodné vpravit kompost, zkompostovaný hnůj či písek na vylehčení. Záleží i na budoucím osevním plánu.

Co sázet v březnu venku

V březnu sem můžeme zasévat většinu zeleniny: celer, fenykl, brokolici, ředkvičky, kedlubny, okurky, saláty, mrkev, hrách, kopr, špenát i bylinky. Ke konci měsíce se do skleníku chystá k výsadku i česnek a cibule.

Jak rychle uklidit zahradu

V první fázi je potřeba trávník očistit a provzdušnit neboli vertikutovat. Menší plochy je možné provzdušnit kvalitními hráběmi, na větší plochy se vyplatí pořídit si speciální přístroj, který pomocí ocelových nožů, které se zařezávají do země do hloubky 1 – 2 mm, čistí půdu pod drny od nečistot a posekané trávy.

Jak se zbavit Zaludu na zahrade

Čím dříve nevhodné semenáče objevíme a zlikvidujeme, tím to půjde snadněji. V prvních letech je stačí vytrhnout rukou nebo vydloubnout zahradní lopatkou. Pokud "vetřelce" necháme delší čas růst v blízkosti živého plotu či skupiny keřů, hrozí při jeho likvidaci poškození kořenů vysazených dřevin.

Kdy stříhat Bohyšku

Listy bohyšek se stříhají během pozdního podzimu. Zpravidla po prvních mrazech listy bohyšek odumírají a vadnou, a to je přesně ten správný čas, kdy listy ostříhat a připravit tak rostlinu na přezimování. Zabráníte tak škůdcům, jako jsou např. slimáci, aby v odumřelých listech bohyšek přezimovali.

Čím hnojit čechravy

Přihnojujeme je kompostem a při výsadbě je ukládáme do rašeliny. Vysazujeme-li čechravy do méně kyselých půd, dodáváme do jejich okolí rašelinu pravidelně. Aby čechravy vydatně kvetly, jedenkrát vždy za 4 až 5 let rostliny zmlazujeme, a to tak, že dělíme jejich trsy, buďto na jaře nebo na podzim.

Jak je vysoká Čechrava

Stonky jsou hustě olistěné a nesou hluboce dělené ostře pilovité listy. Na jaře jsou často zbarvené dobronzova. Roste v trsech, které lze snadno na jaře nebo na podzim dělit. Rostlina je vysoká od 0,4 – 1 m.

Kdy začít hnojit

Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.

Čím hnojit letničky

2 až 3 týdny před výsadbou letniček zapravíme do půdy proleželý kompost, případně vícesložkové hnojivo. Pokud je výsadba včasná, můžeme zarýpat koňský hnůj, v tomto případě je ale nejlepší zeminu vyhrnout, uložit vrstvu koňského hnoje, na něj vrstvu slámy, poté vrátit zeminu na své místo a přidat kompost.

Kdy založit záhon

Ideální je začít s přípravou nových záhonů již na podzim, ale ani na jaře není pozdě. Kromě zimy jej vlastně můžeme připravit kdykoli. Jarní přípravu nových záhonů pak co nejvíce uspíšíme, abychom mohli včas vysévat a vysazovat. Nejlepší je začít s přípravou záhonu již ve chvíli, kdy země není zmrzlá.

Čím nejlépe hnojit

Pokud chcete využít organická hnojiva, zapravte do půdy například dobře uleželý koňský hnůj, který je bohatý na dusík. Vhodnou alternativou jsou organická hnojiva ve formě fermentovaných granulí. Z minerálních hnojiv pak doporučujeme ta s vysokým obsahem dusíku, protože dusík je látka, která podporuje růst rostlin.

Kdy Poryt záhon

Ideální je zrýt záhony na podzim, můžeme to ale udělat i na jaře – a čím dříve, tím lépe. Při rytí je do půdy vhodné vpravit kompost, zkompostovaný hnůj či písek na vylehčení. Záleží i na budoucím osevním plánu.

Kdy dát kompost na záhon

Přidat kompost k rostlinám bychom měli během vegetační doby, to znamená od jara až do pozdního léta. Od začátku zimy je použití méně vhodné. Zejména bychom neměli hnojit většími dávkami, protože rostliny v chladné roční době téměř nepřijímají živiny a tyto se mohou snadno vyplavovat.

Kdy začít sázet zeleninu

Duben: Vyséváte na záhony zeleninu (mrkev, saláty, červenou řepu, černou ředkev, hrách). Vysazujete aromatické byliny (tymián, majoránku, šalvěj, rozmarýn…). Květen: Po zmrzlých vysazujete na záhony okurky, cukety, dýně, rajčata, papriky, lilky. Pro pozdní sklizeň vyséváte mrkev, saláty, červenou řepu.

Kdy síť do pařeniště

Kdy založit pařeniště

Studený pařník je dobré založit už na podzim nebo před Novým rokem, aby pod ním zem příliš nepromrzla a první semínka nám nenastydla. Odmítala by pak klíčit. Vhodná doba na setí bývá koncem března, ale záleží na počasí a teplotě. Oproti tomu teplé pařeniště stačí založit až v půlce března.

Kdy se sbírají žaludy

Žaludy sbíráme průběžně od poloviny září do půlky října.

Kdy se sbírají Bukvice

V říjnu začíná hlavní sběrová sezóna, kdy se začínají sbírat plody buku a dubů. Nejdříve opadávají plody suché, poškozené hmyzem nebo hluché. Teprve pak opadávají plody zdravé a plné.