Kdy použít Kristalon?

Kdy aplikovat Kristalon

Aplikovat můžeme Kristalon Start zálivkou nebo postřikem. Do 10 l konve vody vsypte 1 odměrku hnojiva (1 odměrka = 10 ml, odpovídá 10 g hnojiva), krátce zamíchejte a po cca 30 sec. je roztok připraven. Zálivku s hnojivem provádějte 1× týdně na mírně vlhký substrát, až do jeho nasycení roztokem.
Archiv

Kdy zacit hnojit Kristalonem

Na počátku růstu zelené hmoty hnojte Kristalonem Start; jakmile se začnou objevovat první květy, přejděte na Kristalon Plod a květ nebo jeho modernější variantu Kristalon Gold s aktivátorem kvetení.
ArchivPodobné

Jak casto pouzivat Kristalon

Dávkování hnojiva kristalon gold

Do 10 l nádoby (konev) nasypejte 1 odměrku hnojiva (10 g), krátce zamíchejte. Přibližně po 30 sekundách je roztok připravený k použití. Zálivku opakujte 1x týdně, vždy na vlhký substrát. Hotový roztok můžete použít i k přihnojení na list.

Na co je Kristalon

KRISTALON Okrasné dřeviny je krystalické ES hnojivo, vodorozpustné a určené pro přihnojování okrasných dřevin, růží, okrasných keřů v období vegetace do konce srpna. Poskytuje výborný soulad mezi množstvím dodávaných živin a potřebami rostlin. Zamezuje žloutnutí listů a jehličí.

Co je hnojivo Kristalon

Hnojiva řady Kristalon jsou krystalická, ve vodě zcela rozpustná hnojiva obsahující ve vyváženém poměru základní živiny – dusík, fosfor, draslík, hořčík – a mikroprvky ve snadno přijatelné chelátové formě – bór, molybden, mangan, železo, měď a zinek.

Jak Davkovat Kristalon

Doporučené dávkování:

Do 10 l konve vody vsypte 1 odměrku hnojiva (1 odměrka = 10 ml, odpovídá 10 g hnojiva), krátce zamíchejte a po cca 30 sec. je roztok připraven k zálivce. Zálivku s hnojivem provádějte 1× týdně na mírně vlhký substrát, až do jeho nasycení roztokem.

Co hnojit Kristalonem

Kristalon Muškát

Hnojivo je vhodné kromě muškátů i pro další druhy balkónových rostlin – urfing, begónie, fuchsie, lobelky, bakopy, vějířovky, gazánie, kejklířky atd. Výhody použití hnojiva: 100 % rozpustný podporuje bohatší kvetení

Jak hnojit rajčata

Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby. Poté přihnojujte 1x za tři týdny, pokud budete hnojít HNOJÍKem.

Jak se ředí Kristalon

Kristalon je plně rozpustné hnojivo a proto si můžeme připravit i koncentrovaný 15% zásobní roztok rozpuštěním 1,5kg hnojiva v 10 litrech vody. Ten pak ředíme v poměru 1:100 pro zálivku (1,5g/l) nebo 1:200 (0,75g/l) pro postřik na list.

Co nemaji radí rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách. Naopak růst a chuť rajčat nám vylepší bazalka (bazalku mají jinak rády i okurky a tykve).

Jaké je nejlepší hnojivo na rajčata

Pro vyvážené hnojení doporučujeme používat hnojiva renomovaných značek, jako je Kristalon na rajčata a papriky, organo-minerální kapalné hnojivo Agro s unikátním minerálním výtažkem TerraLut, nebo univerzálnější přírodní organické hnojivo Trumf.

Co nesnáší rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách.

Co dělat když černají rajčata

Jestliže zrovna řešíte tento problém, je stále naděje na záchranu úrody. Stačí jen začít aplikovat KRISTALON Zdravé rajče a paprika s aktivním vápníkem a ten v týdenním intervalu používat alespoň po dobu 1 měsíce. I včasná prevence odvrátí ztrátu úrody a dovede pěstitele ke zdravým a šťavnatým rajčatům.

Kdy a čím hnojit rajčata

Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby. Poté přihnojujte 1x za tři týdny, pokud budete hnojít HNOJÍKem.

Co dát pod rajčata

Do jamky se hodí kompost, tráva i popel

Teplo také produkuje čerstvá posečená tráva, jejíž vrstvu můžeme napěchovat na dno. Do jamek přidáme také kvalitní kompost, prospěšná je i lopatka dřevěného popela, protože rajčata pro zdravý vývoj vyžadují dostatek vápníku.

Kdy ukončit růst rajčat

Ideální doba na zaštipování zálistků je v momentě, kdy jsou zhruba 5 až 10 centimetrů dlouhé (maximálně však 15 centimetrů). Pozdější vylamování bočních výhonů značně zpomaluje růst toho hlavního a rostlinu celkově vysiluje.