Kdy použít postřik karate?

Na co se používá postřik karate

Insekticid k hubení savého a žravého hmyzu: mšice, mandelinka bramborová, houbomilka česneková, molice, bělásek, svilušky, kněžice. Insekticid na savý a žravý hmyz: mandelinka bramborová, mšice, květopas, makadlovka, obaleč, třásněnka, kněžice, housenky, brouci a ploštice.
Archiv

Co je ZEON technologie

Insekticid na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Archiv

Na co se používá Mospilan

Nejčastěji se používá k likvidaci mandelinky bramborové, mšic, obalečů, třásněnek, molic nebo vlnatky krvavé. Mospilan likviduje také vajíčka hmyzích škůdců. Jeho předností je dlouhodobý reziduální účinek proti všem vývojovým stádiím hmyzu. Aplikuje se postřikem nebo rosením.

Jak použít Mospilan

Přípravek se aplikuje postřikem schválenými pozemními postřikovači a rosiči. Dávkování postřikové kapaliny: Přípravek aplikujte na listy a ostatní zelené části. Při postřiku dbejte na rovnoměrné pokrytí listů přípravkem tak, aby kapalina nestékala.

Co je Sanium Ultra

Sanium Ultra (dříve Decis Protech) je insekticidní přípravek typu emulze oleje ve vodě. Postřik je určen k ochraně okrasných rostlin, ovoce a zeleniny, brambor, révy vinné, luskovin, zeleniny, jahodníku, okrasných a ovocný dřevin proti savým a žravým škůdcům.

Jak casto pouzivat Mospilan

Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Jak se zbavit svilušky

velké škody páchají ve sklenících. Nejznámější druh je sviluška chmelová a sviluška ovocná. Proti sviluškám fungují pesticidní postřiky na syntetické či přírodní bázi, přírodní bylinková směs nebo přirozený nepřítel svilušek, dravý roztoč Typhlodromus Pyri. Vhodné je také rostliny nepřehnojovat dusíkem.

Jak dlouho po aplikaci postřiku nesmí pršet

Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Jak dlouho muze být Namichany Postrik

U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky.

Jak funguje Mospilan

blokuje nikotinový Ach receptor v postsynaptické membráně nervového systému živočišných škůdců. Přípravek působí systémově i translaminárně, prostupuje celým profilem listu. Účinkuje jako kontaktní a požerový jed ve velmi nízkých dávkách, má relativně rychlé počáteční působení v porostu.

Jak dlouho nesmí pršet po postriku

Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Co okusuje rajčata

Nejčastějšími škůdci rajčat jsou mšice, molice, slimáci včetně plzáka španělského, ale i svilušky a třásněnky.

Jak vypadá molice

Jsou světlé mušky menší než mšice, avšak také okem viditelné, velké 1 a ž 2 mm. Stejně jako mšice sají tekutinu ze spodní strany listů. Také přenášejí rostlinám nebezpečná virová onemocnění.

Kdy postřik Sulkou

Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.

Jak dlouho vydrží postřik

U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky. Při skladování je důležité, aby přípravky nepřemrzly (hlavně kapaliny), nezvlhly (hlavně sypké) a také skladovat na místech, kam nemají přístup děti.

Kdy aplikovat Mospilan 20 SP

Postřik je nutné provést v době hromadného rozlézání nymf, maximálně však 1x za sezónu. Povolená je likvidace zobonosky na třešních, višních a slivoních pomocí systémového insekticidu Mospilan. Aplikace se provádí podle signalizace, nejzazším termínem je počátek růstu plůdku. Aplikaci je možné opakovat 2x za sezónu.

Kdy postřik stromů

Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.

Proč se u rajčat kroutí listy

Na vině ovšem často bývá i tzv. abiotická porucha, kterou způsobuje jak nadbytečná, tak i nedostatečná zálivka, tedy přemokřený i přesušený substrát. Stejně jako velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Ale také nedostatek dusíku a draslíku.

Co zabírá na molice

Ochrana proti molicím není snadná. Ošetření je třeba udělat již při prvním výskytu škůdce. K ošetření je možné použít přípravek Mospilan 20 SP nebo Proti mšicím a molicím (Mospilan). Vzhledem k biologii molic je třeba, aby se jakékoliv ošetření proti molicím opakovalo třikrát po sobě v intervalech pěti až sedmi dnů.

Jak škodí molice

Molice skleníková

Napadené rostliny zakrňují, chřadnou a nezřídka i hynou. Škodí i znečišťováním výpěstků medovicí a černěmi a přenosem některých virových chorob. Molice vylučují lepkavou sladkou medovici, která ulpívá na listech, kde je porůstána houbovými černěmi.

Na co je dobrá Sulka

Sulka – K je kapalný sirný koncentrát obsahující 19 % polysulfidické síry, bezchloridový draslík a dusík. Je určená především pro základní hnojení půdy. Dále se tento koncentrovaný postřikový přípravek používá k ochraně rostlin proti houbovým chorobám a živočišným škůdcům.

Kdy použít postřik

Nejvhodnější dobou pro jarní postřik je konec vegetačního klidu, když začíná rašení. Dále je pak postřik vhodný až do stádia zeleného či růžového poupěte. Počkejte, až bude teplota vyšší než 7 až 10 °C a nebudou hrozit mrazy. Postřik (zejména olejovými přípravky) by mohl způsobit poškození.

Proč se kroutí listy u paprik

Nedostatek Vápníku (Ca)

Po přesazení do většího média kroucení listů paprik ustane během týdne.

Proč mi nekvetou Rajčata

Nejznámějšími nemocemi rajčat jsou plíseň na listech a plíseň na plodech rajčat, dále suchá hniloba konců plodů (abiotická porucha způsobená nedostatkem vápníku), čerň rajčatová či septorióza rajčat. Plíseň na rajčatech je nejčastější z těchto nemocí.

Jak vyzrát na molice

Ochrana před molicemi bez použití chemie

Dravý hmyz – slunéčko Delphastus pusillus je velmi účinný predátor v boji s molicemi. Slunéčko molice požírá a je velmi při chuti. Pokud slunéčko spojíme s tropickou vosičkou Encarsia formosa, získáme účinného protivníka proti molicím.