Kdy použít sirnou svící do skleníků?

Jak používat sirné knoty ve skleníku

Při ošetřování prostoru se knoty zavěsí do volného prostoru v bezpečné vzdálenosti od hořlavých předmětů a zapálí. Dávkování: 1-2 plátky na hl. (sud). Na skleník 2×5 m cca 4-6 knotů.
Archiv

Jak dlouho hoří sirná svíce

Sirná svíce se vloží do nehořlavé nádoby a zapálí se. Svíce při hoření teče, proto je nutné vložení do nehořlavé nádoby k zachycení síry. Místnost nebo prostor po zapálení svíce ihned opustíme a co nejlépe uzavřeme. Časové období potřebné pro účinek: 2 – 4 hodiny.
Archiv

Kdy dezinfikovat skleník

Ideální dobou, kdy připravit skleník na novou sezonu, je konec podzimu. Pokud jste to nestihli, není nic ztraceno. Ještě v únoru máte dost času udělat vše potřebné, aby se vaše budoucí úroda vydařila. Zásadní je důkladná dezinfekce celého skleníku.
Archiv

Čím umýt skla ve skleníku

Můžete použít běžné prostředky na mytí oken, nebo ekologičtější octový čistič. Voda s octem a kapkou saponátu poslouží i jako dezinfekce. Kromě skla je třeba umýt také všechny truhlíky, květináče a další nádoby určené k pěstování rostlin i pro zálivku.

Na co se používají sirné knoty

Sirné knoty k dezinfekci menších skleníků, sudů a nádob od plísní a škodlivých mikroorganismů. Jeden knot ošetří prostor do 5 m3. Obsahuje 55 ks. Značka:JAVORNÍK-CZ s.r.o.

Kdy se má Vysířit skleník

Jak efektivně vydezinfikovat skleník Oxid siřičitý je užitečný prvek v dezinfekci skleníků nebo foliovníků. Tento postup by měl být proveden okamžitě po skončení vegetačního období rostlin, ale ještě před likvidací samotné plodiny. Skleník by se měl sířit alespoň jednou za 12 měsíců.

Kdy použít sirnou svíci

Sirná svíce je určena k dezinfekci výrobních a skladových prostor potravin, ve vinařství, sklepních prostor atd.. Spolehlivě a účinně ničí mikroogranismy, plísně a spóry plísní. Při ošetřování prostoru se svíce zavěsí do volného prostoru v bezpečné vzdálenosti od hořlavých předmětů a zapálí.

Jak Zapalit sirnou svíci

Ničí mikroorganismy a plísně. Jedna sirná svíce postačí k ošetření cca 12 – 15 m3 uzavřeného prostoru. Vlastnosti: světle žlutý pevný váleček tvaru svíce, mírně zapáchající po síře. Použití: svíce se vloží do nehořlavé nádoby a zapálí se od horní části (svíce nemá klasický knot, zapalujeme zápalkami, zapalovačem).

Jak se starat o skleník

Půdu byste měli prohnojit před zimou a znovu pak před výsadbou na jaře. K hnojení můžete využít organické i anorganické prostředky. Mezi nejčastější patří hnůj, kompost a průmyslová hnojiva. Skleníkové rostliny byste měli pravidelně přihnojovat po celou sezónu, abyste zajistili dostatečný přísun živin.

Co se dává do skleníku

Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.

Kdy pouzit sirnou Svici

Sirná svíce je určena k síření sklepů, skladů, skleníků, vinařství a využívá se zejména po vyprázdnění a před opětovným naplněním a naskladněním produktů.

Jak použít sirný knot

Sirné knoty se zapálí v uzavřeném prostoru, čímž se vyvíjí oxid siřičitý, který ničí škodlivé mikroorganizmy. Tvoří je plátky papíru na bázi mikroskleněných vláken, na kterých je rovnoměrně nanesena vrstva síry. Při síření se plátky zavěsí na drát, od okraje zapálí a pověsí do nádoby nebo do uzavřeného prostoru.

Na co je sirna svíce

Sirné svíce se používají pro desinfekci výrobních a skladových prostor (vinařství, potravinářství, včelařství, zahrádkářství), sklepů, skleníků, od škodlivých mikroorganismů a plísní.

Co dát na dno skleníku

Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.

Kdy rajčata do skleníku

Sazenice rajčat můžete vysadit do jarního skleníku o 3 – 4 týdny dříve než na vnější záhon. Skleník chrání rostliny před posledními jarními mrazíky, které často přicházejí v polovině května.

Jak často měnit hlínu ve skleníku

Do skleníku můžete přestěhovat truhlíkové rostliny. Je také ideální čas na výměnu půdy. Ta by měla ve skleníku proběhnout alespoň jednou za pět let. Pokud půdu letos neměníte, zapracujte do ní kompost.

Na co je sirna Svice

Sirné svíce se používají pro desinfekci výrobních a skladových prostor (vinařství, potravinářství, včelařství, zahrádkářství), sklepů, skleníků, od škodlivých mikroorganismů a plísní.

Kdy se má otevírat skleník

Některé jsou velmi citlivé na průvan. Denní doba větrání se liší podle toho, jaké je počasí právě je. V horkém létě klidně můžete skleník otevřít hned ráno, ale i když je na jaře nebo podzim přes den ještě velmi teplo, rána už budou chladnější. Proto je lepší větrat až později.

Jak daleko sázet rajčata ve skleníku

Při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku vysazujeme tyčková rajčata do sponu 100 x 50 cm, na venkovním stanovišti do sponu volnějšího, asi okolo 100 x 70 cm.

Jaká rajčata se hodí do skleníku

Do skleníku se hodí tzv. tyčková rajčata, protože rostou do výšky. Oproti tomu keříčková rajčata se rozrůstají do šířky a je pro ně vhodnější klasický záhon s dostatkem místa.

Jak casto větrat skleník

Zvláště v létě by se měl vzduch kompletně vyměnit i třikrát za hodinu. V horkých dnech je často nutné nechat otevřené i dveře, aby se vnitřek skleníku nepřehřál. Dále poslouží i boční žaluzie a případně i stínovací bílá barva na skleníky.

Kdy začít sázet rajčata

Ideální dobou pro venkovní výsadbu je druhá polovina května po třech ledových mužích. V okamžiku výsadby by měla teplota půdy dosahovat minimálně 10 stupňů Celsia. Pro výsadbu rajčat jsou nejvhodnější dny, kdy je pod mrakem.

Co s přerostlými rajčaty

Přerostlé, příliš vysoké rostliny nejsou žádný problém u rajčat, které můžete při výsadbě položit, protože zakoření i ze stonkových nodů, dále také u košťálovin, jahodníků i bylinek. Nikdy ale nekupujte zeleninu a květiny se skvrnami na listech – může to být sice jen spálenina od sluníčka, ale také hniloba.

Jak daleko od sebe sázet rajčata ve skleníku

Skleník je obvykle na slunném místě, ale pokud bude slunce příliš, mohlo by sazeničky spálit. Sázíme do cca 25 cm a ideální je dát přímo k rostlině také hnůj, nebo kompost. Před zasazením rostlinky zastřihněte a nechte jen horní listy.

Kdy otevřít skleník

Denní doba větrání se liší podle toho, jaké je počasí právě je. V horkém létě klidně můžete skleník otevřít hned ráno, ale i když je na jaře nebo podzim přes den ještě velmi teplo, rána už budou chladnější. Proto je lepší větrat až později.