Kdy používat micelární vodu?

Kdy se pouziva micelární voda

Micelární voda patří mezi nejoblíbenější produkty na čištění pleti. Rychle a šetrně se s ní zvládnete odlíčit, vyčistit pleť a připravit ji na aplikaci krému či séra. Díky svým vlastnostem nahradí čistící gel nebo mléko a také tonikum.
Archiv

Na co se používá micelární voda

Micelární voda odličuje, čistí i hydratuje

Díky tomuto složení micelární vody odlehčí pleti od voděodolného make-upu, kožního mazu i prachu usazeného v povrchové vrstvě pokožky. Zanechávají ji čistou a hydratovanou, a nevyžadují proto omývání vodou, jako je tomu u jiných čisticích emulzí.
Archiv

Jak správně používat micelární vodu

Stačí nanést malé množství na vatový tampon a krouživými pohyby odstranit z obličeje make-up či nečistoty. Pleť je ošetřená a hydratovaná raz dva. Zdání nás však může pořádně klamat. Stále častěji se objevují i hlasy, které před jejím dlouhodobým užíváním varují.
Archiv

Proč smývat micelární vodu

Micelární voda se musí vždy smýt: V tomto případě záleží na složení. Micelární voda bez mýdlové složky se smývat nemusí, protože pleť „nerozežírá“, ale pokud po ní nepoužijeme čistící přípravek, pleť nebude dostatečně dobře vyčištěná. Micelární voda totiž nečistoty uvolní, ale neodstraní zcela.
Archiv

Jak si správně čistit pleť

Pojďme si projít ty nejdůležitější:Vyčistěte pleť 2x denně a po intenzivním pocení.Používejte jemný čistící přípravek podle typu pleti.Používejte konečky prstů k aplikaci čistícího přípravku.Pravidlo 60 sekund pro důkladné vmasírování přípravku.Ani horká, ani studená, ale vlažná voda.

Co používat na odlíčení

Na suchou a zároveň citlivou pleť se nám osvědčilo odličovací mléko Mixa. Použít můžete také kokosový nebo mandlový olej, ty všechny nečistoty rozpouští perfektně. Mastnější pleti prospějete spíše použitím odličovacích gelu. Na problematickou pleť vyzkoušejte například gel Eucerin DermoPure s antibakteriálními účinky.

Jakou micelární vodu

Nejlepší micelární vody na trhu

Pořadí Produkt Naše hodnocení
#1 Bioderma Sébium H2O (5 / 5)
#2 Bioderma Sensibio H2O AR (5 / 5)
#3 Uriage Eau Micellaire Thermale (5 / 5)
#4 La Roche-Posay Effaclar Ultra (5 / 5)

Jak hloubkově vyčistit pleť

Pro hloubkové čištění jsou nejvhodnější masky na bázi jílu – a to už ať klasického zeleného či bílého jílu nebo marockého rhassoulu. Jíl má tu vlastnost, že natahuje mastnotu, proto také vytahuje nečistoty z hloubky pórů a pomáhá proti pupínkům i černým tečkám.

Jak si vyčistit obličej

Před použitím čisticího gelu na pleť si vždy pokožku obličeje navlhčete a krátkou masáží napěňte čisticí gel. Obličej po vyčištění důkladně opláchněte a pokračujte další péčí, např. pleťovou vodou či tonikem, pokračujte pleťovým sérem a celé uzavřete hydratačním krémem.

Jak si doma Hloubkove vycistit pleť

Při hloubkovém čištění pokožky je důležité nikam nespěchat a důkladně masírovat pleť krouživými pohyby. Můžete použít buď prsty nebo si vzít na pomoc mořskou houbu či čisticí kartáček – tak nejen vyčistíte pleť do hloubky pórů, ale zároveň poskytnete pokožce masáž a podpoříte její prokrvení.

Co je nejlepší na čištění pleti

Olej je obecně tím nejlepším prostředkem k čištění pleti – ze své podstaty se totiž váže právě na olej, a tudíž dokáže z kůže snadno a rychle odstranit přebytečný maz (a nejen ten).

Jak si otevřít póry

Napařování obličejeSepněte si vlasy.Přiveďte vodu v hrnci k varu.Přidejte do vody hrst bylin či esenciální olej pro ozdravný účinek.Nechte vodu chvíli odstát.Posaďte se, přehoďte si ručník přes hlavu a obličej držte zhruba 15 cm nad hrncem.Napařování provádějte 5-10 minut.

Jak Hloubkove vycistit pory

Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte.

Jak vycistit Zanesene pory

Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte.

Jak získat čistou pleť

Vyčistěte pleť 2x denně a po intenzivním pocení. Dejte si záležet hlavně večer. Čistit pleť se doporučuje dvakrát denně, obzvlášť večerní rutina je velmi důležitá. Odstraněním nečistot z celého dne (znečištění, zbytků opalovacích krémů a make-upu) pomůžete vaší pokožce připravit se na regeneraci a obnovu během noci.

Jak zabránit ucpávání Porů

Základním kamenem úspěchu v boji proti rozšířeným pórům je udržovat je čisté a zabránit tak jejich ucpávání. Kromě každodenního čištění pleti večer i ráno se doporučuje pravidelně používat peeling a čisticí pleťové masky. Účinné jsou především přípravky s kyselinou salicylovou, vilínem nebo výtažky z vrby bílé.

Jak na Zanesene pory

Aby na pleti zbytečně neležely ladem a neucpávaly póry, je potřeba je dvakrát až třikrát týdně odstranit pomocí peelingu. Zvolte buď peeling s drobnými mikročástěčkami, nebo čisticí přípravek s obsahem kyseliny salicylové, která má exfoliační účinek a nečistoty usazené v černých tečkách dokáže rozpouštět.

Jak vymačkat černé tečky

Vymačkávání prsty nebo nehty totiž může zanést do kůže infekci, která může vést k nepříjemnému zánětu. Pokud si tedy nemůžete pomoci a musíte černé tečky prostě vymáčknout, zvolte profesionální odstraňovač černých teček a pleť nahřejte – stačí opláchnout teplou vodou, aby se póry otevřely.

Proč se ucpávají póry

Proč černé tečky vznikají

Nejčastějším je nadprodukce mazu vlivem hormonů. Pleť se vám může také víc mastit, když používáte kosmetiku pro nesprávný typ pleti. Pokožka je pak přesušená a produkuje více mazu. K ucpávání pórů mohou přispívat i některé složky v kosmetických přípravcích, ty jsou pak takzvaně komedogenní.

Jak vyhladit pory

Odumřelé buňky a nečistoty můžete pravidelně odstraňovat peelingy na obličej, a to nejlépe jednou či dvakrát týdně. Kromě každodenního použití séra a krému na rozšířené póry, dopřejte pleti také jednou týdně hloubkovou hydrataci pomocí pleťové masky. Bez dostatečné hydratace se totiž pleť více mastí a póry rozšiřují.

Co je nejlepší na rozsirene pory

Kyseliny glykolová a salicylová jsou tím nejlepším přípravkem pro rozšířené póry. Oba druhy urychlují obnovu buněk a regenerují pleť, čímž zabraňují vzniku nánosů v pórech. Kyselina glykolová je vhodnější pro suchou pleť pro prevenci šupinek a zjemnění textury.

Co pomuze na rozsirene pory

Kromě každodenního použití séra a krému na rozšířené póry, dopřejte pleti také jednou týdně hloubkovou hydrataci pomocí pleťové masky. Bez dostatečné hydratace se totiž pleť více mastí a póry rozšiřují. Vždy chraňte pleť před sluncem kvalitními krémy s SPF, a to i ve dnech, kdy je sluníčko pod mrakem.