Kdy se dává pusa pod jmelím?

Kdy se má Polibit pod Jmelim

Líbání pod jmelím

Líbat se může pouze na Štědrý den. Muž pak v ten den může políbit každou ženu, která bude procházet pod zavěšeným jmelím. Po každém políbení pár uzme ze jmelí jednu bobulku pro štěstí. S trháním se přestane, až na jmelí zůstane pouze jedna jediná kulička.

Co znamená pusa pod jmelím

Větvička jmelí patří k tradiční vánoční výzdobě. Zavěšuje se do prostoru tak, aby se pod ní dalo políbit. Polibek pod jmelím má dvojici přinést lásku a plodnost po celý příští rok.

Kdy se dává jmelí

Jmelí ovšem není jen tradiční vánoční rostlina, ale i léčivá bylina. A jak je to tedy s těmi tradicemi Jmelí má být zavěšené na dveřích. Políbení pod jmelím na Štědrý den má zajistit lásku až do příštích Vánoc a podle Keltů líbání pod jmelím zajišťuje také plodnost.

Co se dělá pod Jmelim

Větvička jmelí patří k vánoční výzdobě, zavěšuje se tak, aby bylo možné pod ním projít nebo se pod ním políbit. Dvojici má polibek pod jmelím přinést lásku po celý další rok. Pokud někomu jmelí věnujete, ochrání ho před nemocemi a do domu přinese štěstí.
Archiv

Jak dlouho má viset jmelí

Po každém polibku utrhli políbení společně jednu bobulku, až na tu poslední. S tou se pak nechávalo jmelí viset až do příštích Vánoc.

Co znamená když spadne jmelí

Protože posvátné byliny nesnesou dotek železa, museli druidové k jeho sklizni používat výhradně zlaté srpy a nikdy se nesmělo dotknout země, jak vyprávějí legendy. Dodnes přetrvává pověra, že když jmelí spadne na zem, je to špatné znamení.

Proč se dává jmelí

Do Čech se dostal zvyk zavěšovat do domu jmelí z Anglie. Keltové věřili, že přináší do domu štěstí, odvahu, lásku a plodnost, proto také dodržovali líbací zvyk: Muž směl políbit každou ženu, kterou uviděl procházet pod zavěšeným jmelím. Po každém polibku utrhli políbení společně jednu bobulku, až na tu poslední.

Proč se dává jmelí na lustr

Do Čech se dostal zvyk zavěšovat do domu jmelí z Anglie. Keltové věřili, že přináší do domu štěstí, odvahu, lásku a plodnost, proto také dodržovali líbací zvyk: Muž směl políbit každou ženu, kterou uviděl procházet pod zavěšeným jmelím. Po každém polibku utrhli políbení společně jednu bobulku, až na tu poslední.

Proč se má jmelí darovat

Větvičky keře pak podle legendy podobně jako Ježíš přinášejí lidem lásku a dobro. Jmelí je odpradávna rostlina, která je spojována s mnoha tradicemi. Už pohané jej považovali za symbol života, který má chránit a přinášet štěstí. Snad i právě díky lepivým plodům se věřilo, že má sílu držet pevné rodinné svazky.

Jak dlouho nechat jmelí

Jmelí, které zavěsíme na Vánoce, se má nechat viset celý rok a až o příštích Vánocích vyměnit za čerstvé. Čím více má jmelí bobulí, tím víc štěstí v novém roce přinese.

Na co je dobré jmelí

Protože brzdí dělení buněk, dobře pomáhá i při rakovině, zvláště žaludku, při obtížích v klimakteriu, při epilepsii, odstraňuje návaly krve do hlavy, pocity strachu a nervozity. Jmelí dále léčí onemocnění štítné žlázy, stimuluje imunitní systém, pomáhá při ženské i mužské neplodnosti.

Jak dlouho vydrží jmelí

„Kromě nich jmelí roste nejčastěji na lípě, akátu a na jabloni, ale tam má velmi krátkou zpracovatelnost, vydrží tak tři týdny.

Jak dlouho uzivat jmelí

Jak dlouho se může jmelí užívávat První účinky mohou být za týden užívání, ale u jmelí platí, že se musí užívat dlouhodobě, ideálně 6-8 týdnů (s výjimkou onkologických indikací) a pak si dát týdenní pauzu.

Jak moc je jedovaté jmelí

Jmelí je mírně jedovaté. Nejvíce jedovaté je jmelí rostoucí na topolu, proto se z těchto stromů nesbírá k léčebným účinkům. Nejlepší je jmelí z jabloně a hlohu. V listech, které se užívají k léčebným účelum je jedovatých látek minimum, nejvíce je jich v plodech.

Jak dlouho mít doma jmelí

Nechte ho celý rok. Jmelí, které zavěsíme na Vánoce, se má nechat viset celý rok a až o příštích Vánocích vyměnit za čerstvé. Čím více má jmelí bobulí, tím víc štěstí v novém roce přinese.

Na čem parazituje jmelí

Z jehličnanů většinou jmelí parazituje na borovicích a jedlích, z listnatých stromů hlavně na lípách, topolech, akátech, javorech, jabloních a hlohu. Jmelí obsahuje například tyramin, cholin, acetylcholin, různé pryskyřičné alkoholy a látky proteinového charakteru, histamin a další látky.