Kdy se léta na Mauricius?

Kdy je nejlepší letět na Mauricius

Pokud chcete ostrov navštívit v jeho nejteplejším období, zvolte období mezi lednem a dubnem, kdy se teploty pohybují okolo 30 °C a výše. Samozřejmě, i v této době zde prší. S tím úzce souvisí vysoká vlhkost během celého roku.
ArchivPodobné

Kdy se vydat na Mauricius

Nejlepší doba pro návštěvu ostrova je tedy od dubna do června a od září do prosince, kdy se vyhnete vrcholům obou ročních období. Červen až srpen tedy naše léto je díky nižším teplotám a absenci srážek ideální pro aktivní dovolenou v podobě výletů do hor, národních parků a poznávání všech zákoutí ostrova.
Archiv

Jak dlouho trvá cesta na Mauricius

Letenky na Mauricius, jak na to. Letenky na ostrov Mauricius jsou lehce dostupné a ideální možnosti leteckého spojení jsou při odletech z Prahy nebo Vídně. Délka letu je přibližně 16 hodin včetně jednoho přestupu.

Kam nejlépe na Mauricius

Nejlepší oblastí pro koupání je poloostrov Le Morne, kde jsou nádherné písečné pláže, naprosto čistá laguna, skvělé podmínky pro šnorchlování. Právě zde stojí ty nejluxusnější hotely. Písek je zde velmi jemný. Jižní pobřeží Maurícia slibuje krásnou přírodu a naprostý klid.

Co si vzít s sebou na Mauricius

Seznam nejdůležitějších věcí na výlety po ostrově:

Lehké oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi – pro ochranu před hmyzem a slunečním zářením, ideální je len nebo lehká bavlna. Dostatek nápojů – vysoké teploty a vlhkost znamenají, že se tělo rychleji dehydratuje, takže je důležité si na výlety vzít dostatek tekutin.

Jak se jezdí na Mauricius

Na Mauriciu se jezdí vlevo, přednost v jízdě se dává vždy zprava. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni 80 km/h. Jízda může být často nebezpečná vzhledem k chování místních obyvatel na silnicích, proto opatrnosti není vůbec na škodu.

Jak dlouho trvá let z Dubaje na Mauricius

Informace o letu: Dubaj – Mauricius

Nejlevnější let 15 470 Kč
Průměrná délka letu 6 hod. 39 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Nejoblíbenější letecká společnost Air Mauritius
Letů týdně 32

Jakou řečí se mluví na Mauriciu

Přestože úředním jazykem je na Mauriciu angličtina, zdaleka nejvíce se zde mluví jazykem zvaným Morisien, neboli mauricijská kreolština. Jedná se o kreolský jazyk, jenž je považován za původní mauricijský jazyk.

Jak dlouho se letí z Dubaje na Mauricius

Informace o letu: Dubaj – Mauricius

Nejlevnější let 15 108 Kč
Průměrná délka letu 6 hod. 39 min.
Nejlevnější měsíc k odletu září
Nejoblíbenější letecká společnost Emirates
Letů týdně 29

Kde jsou nejhezčí pláže na Mauriciu

Nejkrásnější pláže ostrova MauriciusPointe aux Piments. Mys Malheureux.Mont Choisy Beach. Mont Choisy Beach.Le Morne Beach. Le Morne Beach.Flic en Flac Beach. Flic en Flac Beach.Tamarin Beach. Tamarin Beach.Blue Bay Beach. Blue Bay Beach.Noir Roches Beach. Noir Roches Beach.

Jaké jsou zásuvky na Mauriciu

Zásuvky. Na Mauriciu je napětí 220/240 V. Narazíte tu na britský typ zásuvek, ale také na zásuvky se dvěma kolíky. Adaptér si tedy raději přibalte.

Jakou měnou se platí na Mauricius

Mauricijská rupieMauricius / MěnaZákonným platidlem na Mauritiu je místní rupie. Zdejší měna má svůj název „rupie“ společný s měnami několika dalších států v regionu Indického oceánu. Její ISO 4217 kód MUR, jedna setina rupie se nazývá „cent“. Wikipedie

Co se jí na Mauriciu

Ke klasickým jídlům patří dary moře – krabí polévka, ryby na grilu, vařené chobotnice a škeble, grilovaná drůbež. Mnoho jídel se připravuje na lávových kamenech, především místní specialita Roche Carri. Kreolské kari může být s rybami, hovězím i kuřecím masem a podává se s bílou rýží.

Na jaké straně se jezdí na Mauriciu

Povolená rychlost je na Mauriciu v obci 50 km/h, mimo obec 80 km/h. Odlišnosti a zajímavosti v dopravních předpisech: jezdí se vlevo.

Kdo léta na Mauricius

Přímé lety na Mauricius z ČR a okolí nenabídne žádná letecká společnost. Nejbližším letištěm s nonstop lety je Frankfurt (aerolinka Condor). Z Prahy nebo Vídně nejčastěji poletíte s KLM/Air France přes Amsterdam či Paříž, Qatar Airways přes Dauhá nebo s Emirates přes Dubaj.

Co si přivézt z Mauricia

Stejně jako v jiných zemích platí i na Mauriciu přísný zákaz vývozu volně žijících živých zvířat a rostlin. Mezi oblíbené suvenýry patří keramika, textilie, výšivky, ale i exotické koření, čaj a mauricijský rum.

Jak se jezdí na Mauriciu

Mauricius Průvodce po destinacijezdí se vlevo.značení je většinou nedostačující, doporučuje se kvalitní mapa.na silnici se mohou vyskytovat domácí zvířata, opilci nebo děti s míčem.výjimkou nejsou ani autobusy, které na úzkých silničkách nelze předjet.nedoporučuje se řízení v noci.

Co si přivézt z Mauricius

Co si třeba přivézt z dovolené čerstvou skořici, vanilku, chili papričky, šafrán nebo kardamon Můžete se tak pokusit i doma uvařit pokrmy, které jste tu ochutnali. Čaj – obyvatelé ostrova ho milují a zamilují si ho určitě i Vaši přátelé jako dárek z dovolené.

Co se pije na Mauriciu

Jelikož je Mauricius velkým producentem cukrové třtiny, patří k tomuto ostrovu samozřejmě i rum, který patří mezi nejlepší a široká je i nabídka rumových koktejlů. Kromě místního rumu se na Mauriciu vyrábí i místní pivo značky Phoenix Beer, které je odborníky i návštěvníky hodnoceno velmi dobře.

Jak je draho na Mauriciu

Místní pivo stojí kolem 60 Kč, za kávu dáte přibližně 30 Kč. Ceny potravin: Ceny potravin na Mauriciu jsou nižší než v ČR u lokálních potravin, a vyšší u potravin z dovozu. Za litr mléka zaplatíte 30 Kč, za bochník chleba asi 12 Kč, za kilo pomerančů 37 Kč.

Proč jet na Mauricius

Mauricius nabízí krásné pláže doslova „na každém kroku“ a je rozhodně těžké říci, která je tou nejkrásnější. Obrovské čisté pláže s průzračnou vodou jsou lákadlem pro každého, kdo na ostrov zavítá. Na plážích je možné najít nejen ten pravý „kýč“, ale i spoustu dalšího.

Kdy jsou nejlevnější letenky na Mauricius

Nejvíce levných většinou seženete na mimosezonní období od ledna do března, ale šance na akční ceny je i v podzimním období. Naopak nejdražší ceny jsou o letních prázdninách. Letenky na Mauricius kupujte alespoň 3 měsíce dopředu.

Jak se dostat levné na Mauricius

Jak se dostat na Mauricius

Ceny letenek z Prahy se pohybují okolo 20.000 Kč (v případě Emirates kolem 25.000 Kč), ale cena může klesnout i pod 16.000 (Condor). Výjimečně se dají sehnat charterové letenky z polské Varšavy i za ceny pod 10.000 Kč, většinou na jeden či dva termíny.

Co se nesmi dovazet na Mauricius

Při příjezdu je třeba deklarovat zejména zbraně a zemědělské produkty. Na Mauricius je zakázáno dovážet pornografický materiál, vybrané druhy zbraní a jakékoliv drogy. Mušle, lastury nebo korály bývají oblíbeným suvenýrem z tropického ráje, ale za jejich vývoz hrozí vysoké pokuty.

Co je typické pro Mauricius

Zdejší typické omáčky rougaille a vindaye pocházejí z Francie. Co se masa a ryb týče, je zde oblíbený divočák, srna, křepelka, bažant, ústřice nebo merlin. Po jídle si můžete vybrat z široké nabídky exotického ovoce (mango, avokádo, ananas, liči, meloun, papája, karambola, corossol nebo kokosové ořechy).