Kdy se nanáší korektor?

Kdy se používá korektor

Korektor můžete použít pro mnohem více úkolů, než jen zakrytí pupínků. Naťukejte ho do vnitřních koutků očí, kolem nosu a ke koutkům úst, aby obličej vypadal projasněně a svěže! Když chcete schovat tmavé kruhy pod očima, neaplikujte korektor na celou plochu; slil by se do jemných linek a působil by těžce.
Archiv

Co se dává prvni korektor nebo make-up

Fakt: Nejprve pleť sjednotíte make-upem, poté teprve doladíte korektorem. Takže si klidně na chvilku zahrajte na pandu a naneste ho až na závěr. Jemným vklepáváním docílíte skvělého finálního výsledku. Výjimku tvoří speciální korektory, které maskují například začervenání nebo popraskané žilky.
Archiv

Jak zapracovat korektor

Korektor můžete zapracovat štětcem nebo houbičkou. Ve chvíli, kdy máte potřebná místa schovaná korektorem, přichází na řadu makeup, který pleť sjednotí. Po nanesení makeupu můžete pod oči ještě aplikovat dlouhotrvající korektor. Korektor dobře zapracujte houbičkou nebo štětcem.

Jak se nanáší zelený korektor

Zelená je opakem červené, a proto se perfektně hodí k neutralizaci všech červených skvrn na pleti. Je to ideální korektor na akné, červené jizvičky nebo popraskané žilky.

Co se dává pod make-up

Podkladová báze pod make-up. Může být průzračná i zbarvená, gelová i hutná, rozjasňující, matující, pečující o aknózní či vyvinutá speciálně pro vrásčitou pleť. Vždy je však nutné nanášet podkladovou bázi na šetrně vyčištěnou pleť ošetřenou vyhovujícím pleťovým krémem nebo sérem.

Co je to Concealer

Korektor (Concealer) je skvělý pomocník pro rychlé kosmetické zamaskování nedokonalostí obličeje: tmavých kruhů pod očima, akné, zarudnutí, jizviček, pigmentových skvrn i pih. Navíc je to miniaturní líčidlo, které uložíte i do nejmenší kabelky a máte ho tak vždy po ruce.

Jakou barvu korektoru pod oči

Jak vybrat správný odstín

Pokud chcete zakrýt kruhy pod očima, použijte tekutý korektor o odstín světlejší než je vaše pleť, obličej to opticky rozzáří. Na pupínky je lepší zvolit korektor přímo v odstínu vaší pleti.

Jak nejlépe zakrýt akné

Nejlépe zakryjete akné tak, že korektor nanesete lokálně na vyčištěnou pleť. Můžete ho aplikovat i prstem. Pak naneste na pleť make-up a ještě jednou zopakujte lokální kamuflování korektorem, pokud si to některá místa vyžadují.

Co to je primer

Primer [prajmr] je řetězec nukleové kyseliny DNA, RNA nebo proteinu dlouhý několik bází, nebo aminokyselin v případě proteinů, který slouží jako počáteční místo replikace DNA či RNA. Bez primeru by enzym DNA polymeráza nebyl schopen začít syntézu nového řetězce.

Kdy se dává Podkladova baze

Bázi nanášejte vždy až po denním krému. Primer funguje jako základ, na který všechny další produkty krásně přilnou. Stává se, že krém si zrovna s make-upem nerozumí. Máte po něm sice krásně hydratovanou pleť, ale líčení na něm udrží tak deset minut.

Jak se Licit pod ocima

Při zamaskování kruhů pod očima aplikujte korektor od vnitřního až k vnějšímu koutku oka. Udělejte tři tenké linky pod sebou a zapracujte je prstem nebo štětcem na korektor. První linku veďte po celé délce očního okolí, další dvě linky potom od vnitřního a vnějšího koutku směrem dolů.

Co zakryje kruhy pod očima

Chladivé obklady – jako první pomoc proti kruhům pod očima poslouží gelová maska, plátky okurky, čajové sáčky, vychlazená lžička, kostka ledu v látkovém kapesníku. Studený obklad podpoří mikrocirkulaci v očním okolí. Obklad ponechte na místě několik minut. K dostání jsou speciální polštářky na váčky a kruhy pod očima.

Jak se zbavit akné přes noc

Citronová šťáva

Citronová šťáva má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit svědění a zarudnutí pupínku. Naneste čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na pupínek a nechte působit přes noc. Ráno bude pupínek menší a nebude zarudlý.

Jak si správně vymáčknout pupínek

„Vezměte jehlu, vydezinfikujte ji v alkoholu a propíchněte beďar ze strany na stranu tak, aby jehla vyjela na jeho druhém konci z těla ven,“ upřesnil specialista. Poté přijde nejbolestivější část, kdy se jehla musí vytrhnout směrem od těla a hnis pak vyteče z narušeného akné ven.

Kdy se dává primer

Primer nanesený po péči perfektně připraví pleť na aplikaci make-upu. Vnímejte primer jako poslední krok vaší rutiny péče o pleť a první krok vaší make-up rutiny. Obecně se primer velmi dobře nanáší prsty před aplikací samotného make-upu, je to velmi jednoduchý způsob.

Co pod make-up

Podkladová báze pod make-up. Může být průzračná i zbarvená, gelová i hutná, rozjasňující, matující, pečující o aknózní či vyvinutá speciálně pro vrásčitou pleť. Vždy je však nutné nanášet podkladovou bázi na šetrně vyčištěnou pleť ošetřenou vyhovujícím pleťovým krémem nebo sérem.

Co je primer pod makeup

Primer je často nazýván jako báze pod make-up či make-up primer. Skvěle s ním dosáhnete matného finiše. Není to vždy nezbytné používat primer před aplikací make-upu, ale přidáním tohoto produktu do své make-up taštičky získáte mnoho benefitů. Vše záleží na vašem typu pleti, na problémech pleti a požadovaném finiši.

Co s váčky pod očima

Může jít o chudokrevnost, poruchy mízního a cévního řečiště, poruchy štítné žlázy, jaterní či žaludeční potíže, hormonální výkyvy, ale i alergie či geneticky danou stavbu lebky, která nadočnicovými oblouky jednoduše zářivému pohledu nepřeje.

Jak se líčit ve 40

Základem je lehký make-up

Pleť po čtyřicítce není dobré zatěžovat hutným make-upem, raději se poohlédněte po nějaké lehkém, který pleť nezmatní, ale naopak rozjasní. Naneste ho v malém množství, ať si na tváři nevytvoříte do očí bijící masku. Ta moc dobře nevypadá a ještě by vám přidala nějaké ty roky navíc.

Proč se dělají váčky pod očima

Nejčastější příčiny kruhů pod očima

Může jít o chudokrevnost, poruchy mízního a cévního řečiště, poruchy štítné žlázy, jaterní či žaludeční potíže, hormonální výkyvy, ale i alergie či geneticky danou stavbu lebky, která nadočnicovými oblouky jednoduše zářivému pohledu nepřeje.

Jak na korektor pod oči

Korektor nanášejte až na samotný make-up. To, že se zásadně používá pod něj, je zažitý mýtus. Drobné nedokonalosti zamaskuje už make-up, korektoru pak bude potřeba jen malé množství. Pokud chcete zakrýt kruhy pod očima, použijte tekutý korektor o odstín světlejší než je vaše pleť, obličej to opticky rozzáří.

Jak rychle zahojit akné

Pokud se chcete pupínku zbavit co nejrychleji, vyzkoušejte přiložit kostku ledu na dané místo, tím se póry stáhnou, omezí se začervenání a otok. Poté je dobré pupínek potřít Tea tree olejem, který má skvělé antibakteriální a antivirové účinky, dále můžete používat jílové masky.

Jak Vymacknout Podkozni bedar

U podkožních pupínků, které nejdou vymáčknout, je nejlepším řešením jejich zamaskování. Pokud potřebujete akné dokonale zamaskovat, zkuste použít vysoce krycí korektor Dermacol Korektor Matt Control (koupit v e-shopu). Obsahuje zinek, který vysušuje a má antiseptický účinek.

Jak se rychle zbavit akné přes noc

Citronová šťáva. Citronová šťáva má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit svědění a zarudnutí pupínku. Naneste čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na pupínek a nechte působit přes noc. Ráno bude pupínek menší a nebude zarudlý.

Proč Nevymačkávat akné

„Zbytečné odmašťování a dehydratace pleti může vést ke zhoršení projevů akné,“ dodává doktorka Hajnalka Faragó Méry. Pokud je situace s pupínky opravdu špatná, domácí pokusy musí jít stranou a svěřte se raději do rukou kosmetičky nebo dermatologa.