Kdy se nosí motýlek?

Kdy se nosí motýlek a kdy kravata

Kravata je ze společenského hlediska na stejné úrovni jako motýlek, pouze snad s výjimkou smokingu či fraku, ke kterým by měl být vždy volen motýlek. V ostatních případech je pouze na vás, které z těchto variant dáte přednost.
Archiv

Jak se správně nosí motýlek

Nejčastěji se motýlek ladí s kapesníčkem v klopě saka, ale vzhledem k tomu, že ženichové v poslední době stále častěji nechávají sako doma, motýlek obvykle doplňuje kšandy, ponožky nebo obojí. Navíc, právě teď trend zvolit motýlka a kapesníček se stejným vzorem pomalu začíná ustupovat do pozadí.

Kde nosit motýlek

Motýlek je doplněk společenského či formálního oděvu. Nosí se uvázaný na krku – kolem límečku košile.

Kdy se nosí černá kravata

„Ples je večerní společenská událost, a tak je černá pro pány prostě povinná. Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code.

Kdy si nebrat kravatu

Neformální situace vyžadují neformální oděv. Večírek s uvolněnější atmosférou nebo návštěvu menšího divadla také přežijete bez kravaty. Žádná kravata je lepší než nečistá kravata. Pokud si kravatu ušpiníte nebo jakkoliv viditelně poškodíte, raději ji sundejte.

Proč se nosí kravata

Proč vlastně nosíme kravaty V dnešním světě jsou kravaty nejčastěji symbolem určitého společenského postavení, často jsou však také pouhou součástí pracovního stejnokroje či je můžeme vídat jen jako módní doplněk. Jejich praktická funkce ochrany krku před chladem již dávno zmizela.

Jaká košile k motýlku

Motýlka můžete nosit s košilí, která má límec. Obecně platí, že pokud je vhodná kravata, pak je vhodný i motýlek.

Jakou barvu má mít motýlek

Na svatbě nebo oslavě jubilea perfektně vyniknete v jasných světlejších tónech barev, například světle modré nebo růžové. Na večerních událostech, jako je ples nebo návštěva divadla, uděláte skvělý dojem s tmavšími barvami, například bordó nebo černá.

Jak utáhnout motýlek

Jak motýlka utáhnout K utažení předem vázaného motýlka si nejprve motýlka nasaďte a zajistěte háčkem. Posunutím spony na popruhu dosáhnete toho, aby dokonale seděl. Chcete-li utáhnout vázacího motýlka, zatáhněte za složené části na obou stranách, abyste uzel utáhli.

Co znamená červená kravata

Červená je mocná

Není náhoda, že politici často nosí tmavé obleky, bílé košile a červené kravaty. Červená barva vyvolává v lidech pocit síly, moci a vůdcovství. Odstíny červené jsou rovněž důležité. Sytě červená až vínová boří ledy a dodává důvěryhodnost.

Kdy se nosí černá košile

Černou košili je vhodnější nosit k kalhotám (ať už jeansům nebo společenským) samostatně. U černé košile je důležité dbát na stálost barvy, protože černá barva má tendenci po několika vypráních „odcházet“ a to zejména na lemech, manžetách a límci.

Jak dlouhá by měla být kravat

1) Jak dlouhou kravatu

Pravidlo pro délku kravaty je primitivní – širší konec by měl dosahovat +/- 2 cm od spony opasku. Příliš krátká kravata Obtloustlý bafuňář. Naopak dlouhá

Kdy si vzít kravatu

Kravatu musíte mít, pokud na sobě máte formální oblek. Totéž platí o formální košili a dvojnásob o košili s manžetami. Tu bez kravaty nevynášejte opravdu nikdy. Na plese, na koncertu vážné hudby a v “lepším” divadle je kravata nutnost.

Kam by měla dosahovat kravata

Délka kravaty je pro elegantní vzhled neméně důležitá. Správně má hrot kravaty dosahovat na sponu opasku a částečně jí zakrývat. Kratší nebo delší dosah je považovaný za společenské faux pas. Pokud si berete kravatu pouze ke košili, zkuste užší kravatu i typ uzlu.

Jakou košilí k Sedemu saku

Jaká košile se hodí k šedému saku Šedé sako vypadá nejlépe v kombinaci s bílou nebo blankytně modrou košilí. Jedná se o klasický outfit, který vypadá elegantně a velmi TOP v každém provedení.

Jak zapnout motýlek Bandi

Předvázaný motýlek snadno zapnete pomocí háčku na nastavitelném pásku. Součástí balení je také kapesníček ve stejné barvě, kterým skvěle ozdobíte kapsu vašeho saka. Základem každého gentlemana jsou nejen elegantní doplňky, ale také originální vůně.

Co k Modremu obleku

S modrým oblekem se můžete trošku více odvázat. Je méně formální než černý, můžete si k němu dovolit například už zmiňované černé společenské boty. Tmavě modrý pánský oblek vypadá dobře i hnědými nebo burgundy botami. Vyvarovat byste se měli modrým.

Jakou zvolit barvu kravaty

Kravata by přitom měla být tmavší než košile. Příkladem je třeba světle modrá košile a tmavomodrá kravata. Kravata pochytí světlejší odstíny košile a výsledek je dobrý. Doplňkové, tedy kontrastní barvy je třeba párovat obezřetně, aby kontrast nepůsobil, jak se říká, jako pěst na oko.

Jak nosit Maxi košili

Dlouhou maxi sukni lze kombinovat s tílkem, tričkem, ale klidně i s košilí. Pozor pouze na barvy, vždy volte takový top, aby barevně ladil k sukni. Pokud zvolíte sukni do pasu, zastrčte top dovnitř. V případě bokové sukně můžete top nechat volně, ale pamatujte, že by měl být spíše upnutější.

Jak se nosí flanelová košile

Můžete ji kombinovat různými způsoby. Flanelová košile vypadá skvěle v kombinaci s džíny a vysokými kozačkami, ale také se sukní nebo kraťasy. Sáhnout můžete také po oversize flanelové košili, která bude vypadat skvěle v kombinaci s legínami. Vzít si navíc můžete i pásek, kterým zvýrazníte své křivky.

Kam až má sahat kravata

Správná délka kravaty

Kravata má být uvázána tak, aby její konec zakrýval opasek u kalhot. Nemá končit ani výš, ani níž.

Jak dlouho se nosi kravata

Délka kravaty má svá pravidla a ta jsou velice jednoduchá. Délka uvázané kravaty by měla dosahovat zhruba 1 až 2 cm od vrchní hrany opasku, dle velikosti opasku, přezky a vaší postavy (viz obrázek). Příliš krátká uvázaná kravata odkryje vaše břicho a to bude působit větším dojmem, než ve skutečnosti je.

Co k modré košili

Světle modrá košile bude vypadat dobře k jeansům stejně tak jako společenská košile např. k tmavomodrému obleku. Světlemodrá košile pasuje také téměř ke každé kravatě, nejvíce oblíbené kombinace jsou např. s tmavě červenou nebo bordo barvou.

Jaké barvy oblečení se k sobě hodí

Nejčastěji se při oblékání využívá kombinace 2 barev, ale chybu neuděláte ani v případě 3 sousedících odstínů. Skvěle se k sobě budou hodit žlutá a zelená stejně jako tmavě a světle modrá. Komplementární barvy jsou naopak k sobě vzájemně kontrastní a skvěle se doplňují.

Kdo šije obleky Bandi

Na produkci šití obuvi BANDI VAMOS se podílí mistr švec a 4 tovaryši. A jelikož je výroba obuvi bez strojů velice pracná a vyžaduje adekvátní množství času, neprodáváme obuv jiným maloobchodním prodejnám, byť je o ně velký zájem.