Kdy se pouziva Kein?

Kam se dává nicht

Předpokládejme, že víte, že časované sloveso ve vedlejší větě musí stát až na konci věty. Slovo NICHT nestojí v těchto větách až po časovaném slovese. Negativní slovo NICHT stojí po předmětech v akusativu a dativu. Tyto předměty mohou být podstatná jména nebo zájmena.
Archiv

Jak tvořit zápor v němčině

Zápor v NJ

= lze vyjádřit pomocí: nicht Př: Ich bin nicht groß. nein Př: Gehst du nach Hause

Kdy se používá doch v němčině

doch(nicht)(přece):výzva s odstínem netrpělivosti(Mach es doch endlich!_ udělejte to(přece)konečně!),výzva uklidňující(Ärgere dich doch nicht!- Tak se přece nezlob!),věta předem očekávající souhlas(Er ist doch nicht dumm-vždyť přece není hloupý),překvapení,údiv(Du schläfst doch!-

Co je nicht

Větný zápor nicht stojí zpravidla na konci věty, před infinitivem, odlučitelnou předponou nebo předložkovým spojením. – u podstatných jmen, která mají v kladu člen určitý nebo za bezpředložkovým předmětem: Wir kaufen das Haus. / Wir kaufen das Haus nicht.
ArchivPodobné

Jak se tvoří věty v němčině

Podmět –> (část) přísudek –> příslovečné určení (času, místa), předmět apod. Ich lebe in Prag. Deine Eltern sind wirklich sehr nett.

Co znamená doch

Doch znamená přece. Teď už na to přece nezapomenete a doch si s noch nespletete.

Co je imperativ v němčině

Rozkazovací způsob je slovesný způsob, kterým se podobně jako v češtině vyjadřuje rozkaz, vybídnutí, prosba apod.

Co to je Konjunktiv

Konjunktiv (z pozdně latinského modus coniunctivus, v překladu způsob sloužící k větné vazbě, z lat. coniungere – spojovat) či (v některých jazycích) subjunktiv, francouzsky subjonctif (česky spojovací způsob) je slovesný způsob, který vyjadřuje zpravidla podmíněnost či hypotetičnost děje.

Co je Konjunktiv v němčině

Konjunktiv užíváme v němčině při situacích, které nejsou reálné, nýbrž jsou možné. Například: Pokud si něco představujeme nebo přejeme. Konjuktiv najdeme také v hlavní větě nereálných podmínkových vět, nebo pokud opakujeme vyjádření nepřímé řeči.

Kdy použít Kein a kdy nicht

slovesným záporem, který vytváří opak sloves (nicht) a záporným slovíčkem kein, které klademe před podstatná jména.

Jak se tvoří budoucí čas v němčině

Budoucí čas v němčině Futur I se tvoří pomocí pomocného slovesa werden v přítomném čase a pomocí infinitivu. Pokud nám mezitím do toho nic nepřijde, o víkendu pojedeme na tůru na kole. Překlad v němčině zní: Wenn nichts dazwischenkommt, werden wir am Wochenende eine Fahrradtour machen.

Jak se tvoří minulý čas v němčině

Je složeno vždy ze dvou částí – pomocného slovesa ve tvaru určitém a příčestí minulého plnovýznamového slovesa. Pomocné sloveso v určitém tvaru (tedy časované) je ve větě většinou na druhém místě (oznamovací věta, zjišťovací otázka).

Co to je imperativ

Rozkazovací způsob či imperativ (z latinského imperativus) je slovesný způsob, jímž se vyjadřuje příkaz, požadavek či zákaz. V mnoha případech může znít použití rozkazovacího způsobu hrubě a nezdvořile. Rozkaz proto bývá mnohdy opisován zdvořilejší cestou skrze použití jiného způsobu.

Kdy se pouziva konjunktiv 1

Konjunktiv I Vyjadřuje přání, výzvu a používá se v nepřímé řeči. Lang lebe das Geburtstagskind! Ať žije oslavenec! Sie sagt, sie habe Durst.

Co je konjunktiv v němčině

V němčině se rozlišuje konjunktiv I a konjunktiv II. Konjunktiv I zahrnuje konjunktiv prézenta (např. er sei, er habe), konjunktiv futura a konjunktiv perfekta. Konjunktiv I často vyjadřuje cizí mínění, z pohledu mluvčího často nevěrohodné (indikativ prézenta: Er sagt, dass niemand zu Hause ist.

Kdy se pouziva Konjunktiv 1

Konjunktiv I Vyjadřuje přání, výzvu a používá se v nepřímé řeči. Lang lebe das Geburtstagskind! Ať žije oslavenec! Sie sagt, sie habe Durst.

Jak se skloňuje Kein

Množné číslo toto zájmeno nemá. kein , keine , kein (žádný, žádná, žádné) V jednotném čísle se skloňuje jako člen neurčitý, v množném čísle jako člen určitý. Stojí-li samostatně, skloňuje se vždy jako člen určitý. Keiner von meinen Mitschülern war da.

Kdy se píše ein eine einen

Neurčitý člen (ein, eine, ein) v jednotném čísle

PÁD MUŽSKÝ ROD ŽENSKÝ ROD
1. pád ein eine
2. pád eines einer
3. pád einem einer
4. pád einen eine

Kdy se používá Plusquamperfekt

Použití Plusquamperfektum označuje děj v minulosti, který se odehrál před jiným dějem v minulosti. Někdy je možné ho nahradit préteritem, ovšem nezbytné je ho použít v situaci, kdy je přirozené pořadí dějů najednou přerušeno a “vracíme se” někam před popisovanou událost.

Co je perfektum v němčině

V němčině se tímto termínem označuje složený čas minulý. V současnosti se rozdíl mezi préteritem a perfektem stírá, ale v hovorové němčině perfektum značně převládá. Německé perfektum se tvoří z pomocného slovesa (sein nebo haben) a příčestí minulého slovesa. Příčestí minulé se v německé větě klade až na konec.

Co to je způsob

Způsob (modus) je mluvnickou kategorií slovesa, která popisuje vztah slovesa a skutečnosti či záměru. Mnoho jazyků vyjadřuje odlišnost způsobů skrze morfologii, ohýbání slovesa.

Jak se tvoří imperativ

Imperativ se tvoří z tvaru 3. osoby množného čísla přítomného času. Nepravidelná slovesa: pojď (sem) x jdi (tam) (jít); stůj (stát), buď (být), měj (mít), jez (jíst), sněz (sníst), věz (vědět) – pověz (povědět), odpověz (odpovědět), viz (vidět), pospěš si (pospíšit si), pomoz (pomoct) aj.

Co to je konjunktiv

Konjunktiv je jev, který nemá v češtině přesnou obdobu, proto je důležité hned od začátku pochopit, jak funguje a kdy se používá. Někdy odpovídá českému podmiňovacímu způsobu, jindy ale vyjadřuje neskutečnost, možnost, nejistotu, subjektivní mínění či přání. Rozlišujeme konjunktiv I. a II.

Jak se ptáme na pády v němčině

Pádové otázky v němčině:pád – Wer oder was – Kdo Copád – Wessen – Čípád – Wem oder was – Komu Copád – Wen oder was – Koho Co

Kde se píše The a kde ne

Člen neurčitý a – je pro podstatné jméno jednotného čísla, český ekvivalent je – nějaký, nějaká. Člen neurčitá an – používá se úplně stejně jako člen a – ale jen pro podstatná jména, která začínají na samohlásku. Člen určitý the – se používá pro podstatná jména jak jednotného tak množného čísla.