Kdy se sazi voskovky?

Jak casto Zalevat Voskovku

Nikdy ho nenechte zcela vyschnout, ale ani příliš vlhký. Květinu zalívejte měkkou odstátou vodou nebo vodou dešťovou. V létě rostlině dopřejte časté rosení. Roste však jen listy, nikoliv květy.
Archiv

Jak zakořenit Voskovku

Množí se nejlépe řízkováním, zakořeňují ve vodě, písku nebo v jiných substrátech. Rostou dobře v kypré a živné půdě, výborně se jim daří i v hydroponii.

Co dělat aby kvetla voskovka

Voskovka je pokojová rostlina. V létě má být umístěna na teplé a světlé místo bez přímého slunečního světla. Od plného růstu ke kvetení ji bohatě zalévejte. V období odpočinku, tedy od října do února, ji umístěte do místnosti s teplotou okolo 10 -12°C.

Jak tvarovat Voskovku

Růst voskovky je poměrně rychlý, šlahouny mohou být více než pět metrů dlouhé, proto je vyvazujeme do kruhu k půlkruhové opěrce či k žebříčku, případně je necháme v závěsné nádobě převisat. Řez ale rostlina ráda nemá a neodstraňujeme ani odkvetlé stonky, neboť na nich vzniká nová květenství.

Jak dlouho kvete voskovka

Kvete od jara do podzimu hvězdicovitými květy, které se lesknou jako vosk. Mohou mít bílou nebo narůžovělou barvu, střed květu je červený. Kvete po celé léto a její květy jemně voní. Odkvetlé stonky nikdy neodstraňujeme, protože se na nich vytváří nová květenství.

Co potřebuje voskovka

Voskovka potřebuje dostatek světla, nemiluje však přímé slunce. Rozhodně to není květina, která by se dala v létě letnit na zahradě. Přes vegetační období potřebuje teplotu od 15 do 22 °C, přes zimu jí postačí 10–15 °C.

Jak sadit voskovky

Pěstujeme voskovky

Výsev se provádí v průběhu února, semena klíčí na světle v teplotě 20-25°C. Pěstování ze semene je ale poměrně náročné. Zahradníci vysévají semínka jemná jako prach na dobře urovnané truhlíky. Semínka pak klíčí pod skleněnou deskou a malé voskovičky se asi po týdnu pracně přepichují.

Kam zasadit voskovky

Maximálně jim vyhovuje běžný substrát pro balkonové rostliny. V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C.