Kdy se slaví den zvířat?

Kdy je Mezinárodní den zvířat

Každoročně si 4. října připomínáme Světový den zvířat připadající na svátek mnicha sv. Františka z Assissi, který zasvětil celý svůj život péči o zvířata.

Kdy je den domácích mazlíčků

říjen – Mezinárodní den domácích mazlíčků Mezinárodní den domácích mazlíčků má dlouhodobou tradici.

Co je 4.10 za den

4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat.
Archiv

Kdy je Mezinarodni den Krecku

Pevné

Datum Název Vyhlášen (od)kdy
5. duben Mezinárodní den svědomí 1989
6. duben Mezinárodní den sportu za rozvoj a mír 2013
7. duben Světový den zdraví Vzpomínka na genocidu ve Rwandě 1950
8. duben Mezinárodní den Romů 1971 v ČR 2001

Co je dnes za Mezinárodní den

Dnes je Mezinárodní den míru – Príma receptář.cz

Tento den totiž může být také označován jako světový den míru.

Kdy je Mezinárodní den psů

27. 8. slavíme mezinárodní den psů a máme dárek pro vaše pejsky.

Kdy je den psů

Dnešní den je označován za Mezinárodní den psů. Tento svátek byl uznán v roce 2004 a slaví se 26. srpna.

Co se stalo 41

1948 – Myanmar (dříve Burma) vyhlásil nezávislost na Velké Británii. 2004 – Mars Exploration Rover: Vozítko NASA Spirit (oficiálně MER-A) přistálo úspěšně na Marsu. 2010 – V Dubaji byla otevřena nejvyšší budova světa Burdž Chalífa.

Kdo má 4 října svátek

Státní svátky – říjen 2021

Datum Jméno
04.10. František
04.10. Fanda
05.10. Eliška
06.10. Hanuš

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Kdy je Mezinárodní den sester

Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.

Kdy je den vztahu

Světový den manželství nemá pevně stanovené datum, připadá vždy na druhou neděli v únoru. Letos ho tedy slavíme 9. února.

Kdy je Mezinárodní den koček

Mezinárodní den koček s datem 8. srpna je v kalendáři od roku 2002 a vyhlásil ho Mezinárodní fond ochrany zvířat (International Fund for Animal Welfare, IFAW) a další organizace bojující za práva zvířat. Slaví se celosvětově a jeho cílem je zdůraznit význam koček v životě lidí.

Kdy je Mezinárodní den piva

Tento svátek má svůj původ v Kalifornii ve městě Santa Cruz a vytvořili si ho místní sládci, kteří tím chtěli oslavovat své řemeslo. Svátek se rozšířil také do mnoha jiných zemí a to také k nám. Slaví se vždy první pátek v srpnu, letos tedy můžeme oslavovat 5.8.2022.

Kdy je den koček

Mezinárodní den koček s datem 8. srpna je v kalendáři od roku 2002 a vyhlásil ho Mezinárodní fond ochrany zvířat (International Fund for Animal Welfare, IFAW) a další organizace bojující za práva zvířat. Slaví se celosvětově a jeho cílem je zdůraznit význam koček v životě lidí.

Co se stalo 13 10

1792 – Ve Washingtonu byl položen základní kámen Bílého domu. 1809 – V Schönbrunnu u Vídně byl v předvečer podepsání míru s Rakouskem zmařen pokus o atentát studenta teologie Friedricha Stapse na císaře Napoleona I. 1917 – Ve Fátimě se odehrál „sluneční zázrak“.

Co se stalo 25 11

Svět1120 – Ztroskotání Bílé lodi u břehů Normandie.1177 – V bitvě u Montgisardu král Balduin IV.1332 – Karel IV.1535 – Papež Klement VII.1615 – uzavření sňatku mezi Ludvíkem XIII.1915 – Albert Einstein prezentoval konečnou verzi gravitačního zákona, známého jako obecná teorie relativity, v Pruské akademii věd.

Kdo má 7 října svátek

Kalendář svátků – Říjen

Datum Jméno
5. 10. Elsa
5. 10. Eliška
6. 10. Hanuš
7. 10. Justýna

Kdo má 15 října svátek

Ušetřete… Na této stránce jste se dozvěděli, že 15. října slaví svátek (jmeniny) Tereza, Terezie, Terézia, Teresa, Jadwiga, Theresia v.A., Aurelia, Franziska.

Kdy je Mezinárodní den hasičů

Dnes slaví svátek svatý Florián, patron nejen hasičů, kterého si připomínáme právě 4.5.. A kdo, že to vlastně ten svatý Florián byl

Kdy je den sester 2023

Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.

Co je za den 12 kvetna

5. 12. květen je Mezinárodním dnem sester, kterým si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky profesionálního ošetřovatelství a povolání sester (dříve nazývaných zdravotní sestry, nyní všeobecné sestry).

Kdy je Mezinárodní den králíků

srpna Mezinárodní den psů, a 24. září je Mezinárodní den králíků.

Kdy je Mezinárodní den pizzy

Ve čtvrtek 9. února si můžete připomenout Mezinárodní den pizzy. Jedno z nejpopulárnějších italských jídel se těší velké oblibě i u nás, dle průzkumů Češi snědí za rok víc než 31 milionů pizz.

Co se stalo 16 5

1945 – Prezident republiky Dr. Edvard Beneš se z londýnského exilu vrátil do Prahy. 1950 – Jeskyně Na Pomezí byla zpřístupněna veřejnosti. 1990 – V pražském Strašnickém divadle proběhla premiéra hry Divadla Járy Cimrmana – Blaník.