Kdy Srazet teplotu Paralenem?

Kdy klesne teplota po paralenu

C jako první věc podám lék na teplotu (antipyretikum). 2. Poté pravidelně teplotu kontroluji (po podání léků ke snížení teploty účinek nastupuje za cca 2 hodiny, po podání čípků je efekt dříve).
Archiv

Co dělat při teplotě 39

S lékařem konzultujte i horečku trvající déle než 3 dny a vysokou neklesající horečku (39-40 °C). Pokud teplota překročí 40 °C a při výskytu febrilních křečí urychleně kontaktujeme lékaře či záchrannou službu.
Archiv

Kdy srážet teplotu

Při zvýšené teplotě nebo horečce dochází k aktivaci imunitního systému, bílé krvinky jsou pohyblivější a snaží se vypořádat s nemocí, která napadla tělo. Pokud dítěti naměříte zvýšenou teplotu, tedy 37 °C až 38 °C, není potřeba propadat panice. Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C!
Archiv

Kdy brát leky na teplotu

Co na horečku

Již v této fázi je ale třeba výrazně navýšit příjem tekutin a doplnit vitaminy a minerály důležité pro správnou funkci imunitního systému (vitamin Ca D, zinek). Léky na snížení teploty se doporučují nasadit až při horečce, tj. teplotě nad 38 °C. Obsahují nejčastěji paracetamol nebo ibuprofen.
Archiv

Co dělat když teplota neklesá

Při teplotě dochází k dehydrataci a ztrátě tekutin a ty je třeba doplňovat. Vhodné je také zvýšení příjmu kalorií – o 10% při zvýšení teploty o 1°C, aby měl organismus na boj s infekcí dostatek energie. Pokud teplota neklesá pod 38°C můžeme na tělo přikládat studené až ledové zábaly, a to i několikrát krátce za sebou.

Jak dlouho může trvat teplota

Vznik horečky

Horečka je odpovědí těla na množící se patogeny. Vysokou teplotou se snaží omezit jejich množení a postupně je za pomoci imunitního systému zneškodnit. Horečka trvá tak dlouho, dokud není tělo za vrcholem boje proti původci onemocnění, obecně by však měla ustoupit do několika dní.

Kdy si dát Paralen

-37,0 – 38,0 °C – zvýšená teplota, nutno zvýšeně podávat tekutiny u dítěte a teplotu dále sledovat, není nutné ihned podávat léky na teplotu. -38,0 °C a výše- opět důležité podávání tekutin, pokud se teplota již drží nad 38,0 °C, zahájíme podávání léků na teplotu- antipyretik.

Kdy jet do nemocnice s horečkou

Kdy okamžitě k lékaři

Vystoupí-li nad 39,5 stupně a neklesá ani po podání léků proti teplotě a chladných tekutin, případně zábalů.

Jak srazit teplotu 38

Pokud teplota neklesá pod 38°C můžeme na tělo přikládat studené až ledové zábaly, a to i několikrát krátce za sebou. Zábaly je vhodné přikládat na trup, končetiny a hlavu, vždy na čelo. Případně můžeme použít vlažnou sprchu. Toto opakujeme do snížení teploty pod 38°C.

Proč Nesrážet teplotu

O horečce lékaři mluví, pokud teplota vystoupá nad osmatřicet, do té doby jde o zvýšenou teplotu a tu byste snižovat neměli, protože právě díky ní se tělu daří hubit viry či bakterie. Teprve vyšší teplota je pro tělo vyčerpávající, a proto je na místě ji snižovat, aby měl organismus sílu bojovat.

Kdy je teplota nebezpečná

Nebezpečná je teplota přesahující 40 °C a vyšší, kdy může následně i dojít k selhání organismu. Takto vysoké horečky lze účinně snížit studenými zábaly, studenou sprchou či vanou. Při déle trvající, nebo se opakující horečce doporučujeme konzultaci s lékařem.

Jak se co nejrychleji zbavit teploty

Nejrychleji teplotu snížíte léky s ibuprofenem (např. Ibalgin, Nurofen, Brufen), paracetamolem (např. Paralen, Panadol, Paramax) nebo kyselinou acetylsalicylovou (např. Aspirin, Acylpirin, Anopyrin).

Jak dlouho může být teplota

Horečka trvá tak dlouho, dokud není tělo za vrcholem boje proti původci onemocnění, obecně by však měla ustoupit do několika dní.

Co se děje v těle při teplotě

„Horečka výrazně omezuje růst a množení virů i bakterií. Při teplotě nad 39,5 °C ztrácí většina virů a bakterií schopnost rozmnožovat se a hyne. Navíc horečka aktivuje imunitní systém: bílé krvinky jsou při horečce pohyblivější, mají větší schopnost se vypořádat s nezvanými hosty, kteří se při infekci v organismu šíří.

Jak poznat že horečka ustupuje

Za zvýšenou označujeme teplotu od 37 °C do 38 °C. Označení horečka je zvýšení tělesné teploty nad 38 °C. Teplota mezi 40–41 °C znamená vysoký stupeň rizika pro oběhový systém, poruchy vědomí a dehydrataci. Teplota vyšší než 42 °C ohrožuje život a organismus si s ní sám neporadí.