Kdy svitit Rybickam?

Jak dlouho svitit rybám

Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté. Světlo by mělo být zapnuto mezi 8-10 hodinami denně. Pokud budete svítit 4 hodiny a méně, rostliny už to nebudou akceptovat.
ArchivPodobné

Jak svitit Rybickam

Barva světla je v akváriu důležitá

Ideální volbou je kombinovat LED pásky s teplým (3200K) a studeným (6000K) světlem. Rostliny vnímají světlo od modré barvy až po infračervenou barvu. Pokud budete svítit jen fialovou zářivkou, rostlinám se nebude dařit.
Archiv

Po jaké době dát ryby do akvária

Vpuštění ryb do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.

Jak založit nové akvárium

Založení akvaria:Nejprve řádně vyčistěte nové akvarium.Akvarium umistěte vždy na vyrovnávací podložku.Na dno nasypte vypraný akvarijní štěrk nebo substrát.Přidejte do akvaria také řádně vyčištěné dekorace ( kořen, kámen atd. ).Napusťte akvarium vodou do 1/3 až 1/2.

Jak nastartovat akvárium

Pro založení dna akvária použijeme budťo speciální podkladový substrát do akvária, který zakryjeme vrstvou štěrku nebo písku. Druhou možností je použít koncový akvarijní výživný substrát, který se již nezakrývá a sám o sobě obsahuje velké množství živin pro úspěšné nastartování růstu akvarijních rostlin.

Jak správně vypustit ryby do akvária

Postup je poměrné jednoduchý, i když trošku zdlouhavý. Nejdříve pytlík s rybkami položíme do akvária a nalajeme do něj kousek vody z akvária (asi třetinu obsahu pytlíku). Poté čekáme 10 minut a nalejeme opět další kousek vody z akvária a takto to opakujeme ještě do třetice. Nakonec počkáme opět 10 minut.

Jak často pouštět vzduchování v akváriu

V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.

Jak velké akvárium pro začátečníky

Pokud máte možnost, sáhněte po akváriu o objemu kolem 100 – 250 l. Tato velikost akvária kombinuje všechny výše zmíněné výhody i nevýhody, které už ovšem nejsou tak dramatické. Do takto velké nádrže si můžete pořídit zajímavé ryby, máte dost široký výběr rostlin a jistý prostor pro kreativitu.

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak často měnit vodu po založení akvária

Od čtvrtého týdne stačí měnit 1/3 až 1/2 vody 1x týdně. Rostliny se již rozrostly a přibylo tak zelené masy, proto je třeba přidat na množství přidávaného CO2. Zvyšte množství bublinek na dvě za sekundu, případně se řiďte podle Drop Checkeru.

Jak dlouho nechat zajet akvárium

Příručky říkají, že akvárium by se mělo zabíhat dva týdny až měsíc – bez ryb a jiných živých tvorů. Výkyvy v chemii by mohly být příliš nebezpečné. Trpělivým vyčkáváním určitě nic nezkazíte.

Jak dlouho vydrží ryby bez filtru

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.

Jak poznat že ryba umírá

Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Jak dlouho vydrží ryby bez vzduchu

10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku. V případě, že si koupíte 4 paví očka, tak je prodejce bez upozornění nejspíš kyslíkem foukat nebude (kyslík je drahý). Vždy je důležité udržení teploty, aby rybičky nenastydly.

Jakou barvu písku do akvária

Akvarijní písek: Jemný a bez ostrých kamínků

Pokud máte ryby na dně akvária (panceřníčky, sumečky…) jsou vhodnější světlejší písky, aby byly dobře vidět. Tmavší písky se pak hodí pro černé ryby plovoucí v horních a středních částech akvária nebo pro neonky.

Jak casto menit Rybickam vodu

Výměna vody a odkalování

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit.

Proč ryby lapají po vzduchu

Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

Jak usmrtit nemocnou rybu

Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!

Jak rychle zabít rybu

Před odchodem od vody je pak potřeba rybu, nebo ryby, šetrně zabít. Nejednodušší, ale nejúčinnější způsob je nejprve rybu omráčit dostatečně silným úderem do čela a pak ostrým nožem přeřízneme žaberní oblouky. Hlavou dolů ji pak necháme vykrvácet. Kucháme ji raději až doma, ale ještě ten den, co ji chytneme!

Jak často měnit dno v akváriu

Jak často akvárium čistit

Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.

Jak poznat že je ryba mrtvá

Víceméně jediným zcela spolehlivým ukazatelem života či smrti kaprů a jakýchkoli ryb je dýchání. Platí tedy, že pokud se hýbají žábry, může být „zabitý“ kapr ještě živý. V takovém případě je třeba urychleně zopakovat ještě jednou to, co mělo proběhnout při usmrcení kapra u prodejce – omráčení a vykrvení.

Jak poznat umírající rybu

Jak poznat, že je ryba nemocnáZměna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Jak uzdravit rybu

Nejlepší variantou je umístit poškozenou rybu do jiné nádoby. Pokud to není možné a musíte léčit v akváriu, tak pouze s vypnutým filtrem. Účinným léčivem je protiplísňový přípravek Hü-ben Anti-mykotin. Při aplikaci přípravku je vhodné vodu osolit v poměru 1 polévková lžíci soli na 50 l vody.

Co dělá ryba když má žízeň

Musí se však zároveň zbavovat přebytečných solí, které jsou v polykané vodě rozpuštěny. Tento problém řeší vylučováním zahuštěné moči a vylučováním solí na povrchu žaber. Protože v mořském prostředí se samovolně zvyšuje osmotický tlak tělních tekutin ryb, můžeme říci, že mořské ryby opravdu pijí z důvodu žízně.

Jak uspat rybu

Nejlepší řešením je mrazák ! Je to tak, zní to možná trochu divně, ale chlad a teploty hluboce pod nulou, Vaši rybičku bezbolestně uspí a usmrtí.