Kdy vyměnit polštář?

Po jaké době měnit polštář

Obecným pravidlem je, že polštáře je třeba vyměnit po 18 měsících. Polštář z paměťové pěny obvykle vydrží déle, až tři roky. A kvalitnější polštáře vydrží déle než ty levné. Pokud používáte polštář starý pět nebo šest let, nedostáváte potřebnou podporu – a nespíte tak pohodlně, jak byste mohli.
Archiv

Jak často prát polštáře

Proč by se měly peřiny a polštáře prát

Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. Polštáře také doporučujeme prát dvakrát za rok.
Archiv

Jak casto kupovat nový polštář

Polštář by se proto měl vyměnit jednou za 2 roky.
Archiv

Jak správně spát na polštáři

Důležité: Pro zdravější spánek je dobré umístit pod kolena měkký polštář, aby se odlehčila páteř. Pod hlavu není vhodné dávat příliš velké polštáře, protože se tím naruší přirozené zakřivení páteře a výsledkem může být bolest zad, hlavy nebo bolest za krkem.

Jak vysoký by měl být polštář

Pokud ležíte na boku, musí polštář držet vaši krční páteř v rovině. Vaše hlava by neměla být vyvrácená ani na jednu stranu. Tento polštář je příliš vysoký. Naopak na tomto polštáři je hlava vyvrácená směrem dolů.

Kdy koupit nový polštář

V polštáři (ale i v matraci) se časem hromadí nečistoty jako pot, vlasy a kousky kůže, kterými se živí roztoči. Čím špinavější polštář, tím více roztočů s vámi spí v posteli. Po šesti měsících je kvůli tomu na čase koupit si polštář nový.

Jak čistit polštář

Polštář dejte do vany s teplou vodou a přidejte jednu lžíci tekutého pracího prostředku. Po vyprání prášek důkladně opláchněte vodou a nechte polštář volně usušit. Péřové polštáře a přikrývky perte na co nejnižší teplotu, ideálně na 30 °C. Některé pračky nabízejí i speciální programy.

Jak často by se mělo měnit povlečení

Odborníci doporučují měnit lůžkoviny alespoň jednou týdně

Odborníci se tedy shodují na tom, že měnit lůžkoviny jednou za měsíc, ne-li za dva, je na pováženou.

Proč nespat na břiše

Odborníci spánek na břiše nedoporučují

Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.

Jak ležet na polštáři

Obecně platí, že polštář by měl dokonale podpírat krk a udržovat jej v jedné rovině s páteří. Jakékoli vychýlení od této polohy může postupem času vést k bolestem krční páteře. Při spánku na zádech by měl být polštář umístěn pod krkem, aby se udržela přirozená křivka krční páteře.

Jaký polštář při bolestech krční páteře

Polštář musí být proto dostatečně vysoký, aby vyrovnal výšku ramen a podepřel krční páteř, ale zároveň ne příliš vysoký, aby nedošlo k přetížení krku. Spíte-li na anatomickém polštáři, je důležité si uvědomit, že hlava a krk by měly být v kontaktu s polštářem.

Jak vydezinfikovat polštář

Způsobů, jak vydezinfikovat polštáře, je několik.

Nejjednodušší je vložit je do pračky, zapnout dezinfekční cyklus, případně cyklus na vysoké teplotě a následně nechat dobře vyschnout. Ideálním místem je sušák s volně proudícím vzduchem či světlé místo s působením slunečních paprsků.

Jak prát peřiny a polštáře

Praní péřových polštářů a přikrývek

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Jak často měnit osušku

Výměna ručníků a osušek

Osušky i ručníku používáme k utření těla po koupeli. Dochází tak k usazování zbytků mýdla, kožních buněk a vody. Díky vlhkému prostředí může docházet k pomnožení nejrůznějších bakterií, které mohou způsobit kožní infekce. Proto se doporučuje vyměňovat ručník a osušky každé 3 – 4 dny.

Jak často se měnit pyžamo

2. Jak často měnit pyžamaTeď přijde možná šokující informace, ale podle všech studií bychom pyžamo měli měnit každé 3 dny. Jen tak zabráníte výše uvedeným nepříjemnostem.Na praní použijte stejný prostředek jako na povlečení, a pokud si chcete dopřát extra vůni a jemnost, přidejte i vhodnou aviváž.

Na kterém boku je lepší spát

Pokud spíte na pravém boku, tak si škodíte. Většina lidí má žaludek na levém boku, a když si lehnete na pravý bok, tak působí na něj gravitace. Nezůstává na svém místě a tím si zaděláte na problémy. Žaludeční šťávy se vám mohou dostat do jícnu a to pak způsobí pálení žáhy.

Na jakou stranu se má spát

Umístění postelí podle světových stran

Praví se, že nejvhodnější je umístění postele v ložnici na severu, jihovýchodě, východě či západě. Naopak se vyhněte posteli na severovýchod či jih. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry a moc byste se pak nevyspali. Obdobně se vyhýbejte také jihozápadu.

Jaký je nejlepší polštář

Doporučuje se pevný anatomicky tvarovaný polštář, který bude oporou krční páteři a ramenům. Pokud spánkové polohy během noci často střídáte, doporučují se středně měkké a středně vysoké pružné polštáře, které budou poskytovat oporu při spánku na břiše, na zádech i na boku.

Jak spát s bolestí krční páteře

Polštář musí poskytovat dostatečnou oporu pro váš krk

Se správným polštářem se vaše svaly uvolní a bude se vám nejen lépe spát, ale dokonce i vaše bolest za krkem postupem času vymizí. Nejlepší pozice pro spánek je taková, ve které je váš krk v neutrální pozici. Vaše hlava musí ležet v rovném prodloužení páteře.

Co je nejlepší na krční páteře

Bolest krční páteře je velmi nepříjemná a omezující. Naštěstí existuje několik způsobů, jak ji zmírnit nebo úplně odstranit. Mezi tyto způsoby patří například cvičení, masáže, fyzioterapie, správná poloha těla při spánku či zdravotní polštáře pro zmírnění bolesti.

Jak odstranit žluté skvrny na polštáři

Ze všeho nejdříve si vezměte velký lavor, do kterého polštář umístíte. Pokud nic takového nemáte, napusťte vanu horkou vodou a přidejte všechny výše uvedené suroviny. Nechejte je rozpustit a namočte do tekutiny polštář. Doporučujeme počkat dvě hodiny a poté pomocí jemného kartáčku fleky vyčistit.

Jak vyčistit polštář

Polštáře jsou vždy na ošetření náročnější než přikrývky, jsou totiž v kontaktu s vlasy a pokožkou těla. V tomto případě ovšem stačí výrobky prostě vložit do pračky. Prát je můžete při teplotě vody kolem 60 °C a sušit v sušičce při stejné teplotě vzduchu. Péřové přikrývky stačí prát alespoň jednou ročně.

Jak vyčistit péřový polštář

Jak vyprat péřový polštář

Obyčejné přípravky peří odmastí, a to ztratí své dobré vlastnosti. Pračku nastavte buď na praní lůžkovin nebo jemné praní. Teplotu zvolte tu nejnižší možnou a pozor na vysoké otáčky. Péřový polštář po vyprání vyndejte a snažte se ho lehce načechrat a zbavit hrudek.

Jak často prát ručník

Povlečení a ručníky byste měli prát alespoň jednou za týden.

Kdy vyhodit ručník

Dřív nebo později se v tělových mycích potřebách začnou množit plísně a roztoči. I když některé materiály se dají vyvářet, je lepší je po půl roce vyhodit. Vlhké ručníky jsou rájem pro bakterie. I když je neustále perete, nedá se to tak řešit do nekonečna.