Kdo vymyslel sociální sítě
Mladý student Harvardu Mark Zuckerberg tehdy představil svou síť, která měla propojit harvardské studenty: jmenovala se TheFacebook.com.
Archiv
Co je to sociální sítě
Sociální síť (z angl. social network nebo community network) v rámci pojmů virtuálního světa můžeme definovat jako online službu, která na základě registrace umožní vytvořit profil uživatele, pod kterým lze tuto službu využívat zejména ke komunikaci, sdílení informací, fotografií, videa atd.
Jaké jsou sociální sítě
Nejoblíbenější sociální médiaFacebook (2,910 mld. účtů)YouTube (2,562 mld. účtů)WhatsApp (2,000 mld. účtů)Instagram (1,478 mil. účtů)Weixin/WeChat (1,263 mld. účtů)TikTok (1,000 mil. účtů)Facebook Messenger (988 mld. účtů)Douyin (600 mil. účtů)
Jak fungují sociální sítě
Sociální síť, společenská síť nebo komunitní síť (anglicky social network nebo community network) je služba na Internetu, která registrovaným členům umožňuje si vytvářet osobní (či firemní) veřejný či částečně veřejný profil, komunikovat spolu, sdílet informace, fotografie, videa, provozovat chat a další aktivity.
Proč vznikly sociální sítě
První sociální síť se objevila již v roce 1997.
Projekt Sixdegrees.com tehdy nabízel možnost vytvořit si profil a propojit se s přáteli. Služba sice svůj provoz ukončila v roce 2001, ale právě tyto funkce definovaly základ, který mají sociální sítě dodnes společný. Co tedy dělá sociální síť sociální sítí
Jaké jsou výhody sociálních síti
Výhody sociálních sítí
Snadné a efektivní sdílení informací. Propojovat obsah z celého webu a tedy i získávat informace mimo sociální síť. Není potřeba brouzdat po webu a hledat, co zajímavého se kde událo. Stačí propojit se s dostatečným množstvím přátel nebo skupin a čekat, to nejzajímavější si vás najde samo.
Jak dělíme sociální sítě
Sociální sítě můžeme rozdělit na osobní a profesní. Mezi osobní řadíme například Facebook, Twitter, MySpace, Badoo, hi5, Friendster, Spolužáci, Lidé.cz, Jagg. vz, Linkuj.cz, Color nebo Swarm. Mezi ty profesní pak třeba LinkedIn či Xing.
Jaká jsou rizika sociálních sítích
Hlavní nebezpečí sociálních sítí nastiňuji níže:Stanete se na nich závislíJste více ve stresu, můžete začít trpět depresíCítíte se osamělí a vyloučeni ze společnosti.Zhorší se vaše pozornost.Sociální sítě vás neustále sledují, ví o vás všechno.Negativně ovlivňují spánek a kvalitu učení
Jak nás ovlivňují sociální sítě
Sociální sítě jsou studnicí informací. Často však nejen pozitivních, ale i negativních. Ty mohou být spouštěčem černých myšlenek, které následně dokážou negativně ovlivnit naše duševní zdraví. Konzumace negativních zpráv je spojována se strachem, stresem, úzkostí či smutkem.
Kdo se stará o sociální sítě
Pokud je na sociálních sítích potřebná cílovka, vyplatí se je využívat. Buď se o ně může starat produkťák (který ví, co a jak), nebo člověk z marketingu nebo PR. Najmout specialistu je až posledním krokem.
Proč používáme sociální sítě
Sociální síť je místo na Internetu, kde můžeme s ostatními lidmi sdílet informace, fotografie, videa či své pocity. Díky těmto sítím se lidé mohou něčemu přiučit, mohou si navzájem pomoci, mohou se vyslechnout nebo se také seznámit. Jedná se o virtuální prostor, kde spolu komunikují dva nebo více uživatelů Internetu.
Co nám berou a dávají sociální sítě
Jedním z účelů sociálních sítí by mohlo být spojit lidi, kteří se třeba dlouho neviděli nebo bydlí od sebe daleko. Účelem může být i cílené seznámení s někým novým. Ale dnešní mladí to vidí často jinak. Píší si na svůj profil dojemné statusy o tom, jak mají strašně těžký život nebo že se zrovna nudí.
Jak sociální sítě změnily náš život
Za více než polovinu století internet radikálně změnil způsob, jakým lidé přemýšlí, učí se, pracují a žijí. Sociální sítě překopaly způsob, jakým navazujeme a udržujeme vztahy, máme neomezený přístup k informacím, mizí pracovní pozice a lidstvo hloupne.
Jak začít se správou sociálních síti
Potřebujete člověka, který své práci bude rozumět a který dokáže správně nastavit marketingový plán pro sociální sítě.Vyberte si kvalitního správce sociálních sítí.Definujte si svou cílovou skupinu.Za úšpěsnými sociálními sítěmi stojí tým odborníků s promyšleným plánem.
Proč nepoužívat sociální sítě
Sociální sítě v podstatě není možné nepoužívat, protože v lidské povaze je chtít vědět, co se děje, a komunikovat s okolím. Jejich hlavní problém spočívá ve stanovení hranice, kde končí běžná sociální interakce a začíná informační monopol a manipulace.
Co musí umět správce sítě
Správce sociálních sítí by měl ovládat jazyky, v kterých píše příspěvky a komentáře na sociální sítě. Znalostmi gramatiky, pravopisu a stylistiky to však nekončí – administrátorův projev musí odpovídat tonalitě značky. Kromě toho by měl být správce „socek“ empatický.
Jaké jsou výhody sociálních sítí
Výhody sociálních sítí
Snadné a efektivní sdílení informací. Propojovat obsah z celého webu a tedy i získávat informace mimo sociální síť. Není potřeba brouzdat po webu a hledat, co zajímavého se kde událo. Stačí propojit se s dostatečným množstvím přátel nebo skupin a čekat, to nejzajímavější si vás najde samo.
Co obnáší Správa sociálních sítí
Správa sítí začíná tvorbou positioningu. Také je důležité stanovit marketingové cíle, kterých chceme pomocí sítí dosáhnout. Poté nastavuji harmonogram a plán, jak jich dosáhnout co nejefektivněji. Vytvářím grafické podklady, analyzuji dosavadní správu a navrhuji nové kroky, které povedou ke splnění cílů.
Kdo je správce sítě
Správce operačních systémů a sítí nastavuje parametry operačních systémů počítačů a počítačových sítí. Má za úkol zajistit funkčnost a bezpečnost během provozu celého výpočetního systému nebo sítě. Přebírá, ověřuje, uvádí do provozu a nastavuje parametry operačních systémů a počítačových sítí.
Co Nedelat na soc sitich
Jde o naše soukromí, bezpečnost našich osobních dat a také o naše psychické zdraví.1) Nikdy nikomu cizímu neříkejte přihlašovací heslo k vašemu účtu.2) Nezaplavujte facebook fotkami vašich dětí.3) Nezakládejte profily vašim, ideálně ještě nenarozeným, dětem.4) S politickými názory zacházejte s rozvahou.
Jak vyhodnocovat sociální sítě
Proto je důležité veškeré vaše snažení vyhodnocovat. Jak na to Naštěstí pro sociální sítě existují nástroje, které vám s tím pomohou. Mezi ty nejzákladnější patří například Facebook Insights (přehledy), Správce reklam, kde najdete metriky reklam a pro ty pokročilejší jsou tady Google Analytics.
Jak se stát správcem sítě
Jak se stát profesionálem Pokud chcete skutečně pracovat jako správce sítě, můžete získat kvalifikaci podle standardu NSK – Správce sítí pro malé a střední organizace (kód: 26-002-M). V národní soustavě kvalifikací najdete podmínky, které musíte splnit, abyste získali profesní kvalifikaci pro správce sítě.
Jak se chránit na sociálních sítích
KYBEZPoužívejte silná hesla.Používejte rozdílná hesla pro rozdílné sociální sítě.Nastavte si bezpečnostní otázky pro autentizaci.Pokud máte sociální sítě na svém mobilu, ujistěte se, že vašemu zařízení bude dopřána stejná ochrana.Buďte opatrní při schválení přátelství.Dávejte pozor na co klikáte.
Jak měřit sociální sítě
Zde jsou nejčastější způsoby měření:Objem komunikace o značce založený na počtu příspěvkůMnožství komunikace na základě počtu zobrazeníKonkurenční komunikace.Komunikace podle fáze objednávkového řetězce (See – Think – Do – Care)Zmínky v mainstreamových médiích.Fanoušci / followers / přátelé
Co obsahuje Správa sociálních sítí
Správa sítí začíná tvorbou positioningu. Také je důležité stanovit marketingové cíle, kterých chceme pomocí sítí dosáhnout. Poté nastavuji harmonogram a plán, jak jich dosáhnout co nejefektivněji. Vytvářím grafické podklady, analyzuji dosavadní správu a navrhuji nové kroky, které povedou ke splnění cílů.