Kdy zabere cinska medicina?

Co dělat po akupunktuře

Několik hodin po prvním ošetření můžete být výrazně unavení. Neplánujte si proto činnosti, které vyžadují zvýšené soustředění. Raději odpočívejte. Někdy dochází i ke zhoršení prvotních obtíží.
Archiv

V čem spočívá čínská medicína

Čínská medicína stojí na principu rovnováhy jinu a jangu (krev a energie čchi), na teorii pěti prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda) a na představě zrcadlení člověka a přírody. Na klinice čínské medicíny pacienta čeká zcela jiné vyšetření, než na jaké je zvyklý od běžného lékaře.

Jak se stravovat podle čínské medicíny

Neutrální potraviny by měly být základem jídelníčku. Jsou to například celozrnné obiloviny a chléb, tvrdá zelenina, ořechy, luštěniny, maso, hlavně hovězí, máslo a mléko, vejce nebo med. Studené a osvěžující potraviny oslabují sílu jang. Patří sem čaje, okurky, rajčata, exotické ovoce, jogurty, zmrzlina apod.

Jak posílit ledviny čínská medicína

Na posílení ledvin všeobecně, ale hlavně na posílení jangu, jsou výborné vlašské ořechy – denně hrstička nebo alespoň 3 kusy v nejrůznější podobě. Dobře se hodí též do vánočního cukroví – naši předkové asi věděli proč je tam dávají.

Jak často chodit na akupunkturu

Jak často a jak dlouho se na akupunkturu má chodit, aby byly výsledky Doporučeno je na akupunkturu chodit jednou týdně po dobu tří měsíců (ne v době menstruace).

Co lze léčit akupunkturou

Akupunktura je lékařská disciplína, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity, návykových chorob a poruch motorických funkcí.

Jak dlouho působí akupunktura

Někdo „zabírá“ rychle, někomu to trvá déle, než tělo zareaguje na změny. To může trvat i několik měsíců. Je třeba si uvědomit, že než například někdo dospěl k vysokému krevnímu tlaku, trvalo to léta, kdy svůj organismus vychyloval ze zdravé rovnováhy.

Co jíst v zimě

Váš jídelníček by měl být bohatý na vařené obilniny (jáhly, pohanku), rýži i luštěniny (čočku, hrách, fazole i sóju). Ze zeleniny používejte dýně, kedlubny, ředkev, kapustu, lilek a zelí. Co si zapamatujte, že česneku a cibule není nikdy dost. Kdo holduje masu, tak volte maso z krůty, králíka a doplňte rybami.

Jak se zbavit horkosti v těle

Ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody, obzvláště okurky, vodní melouny a citrusové ovoce, odvádějí nadbytečné horko prostřednictvím močení. Také přirozeně hydratují a obsahují svůj vlastní výběr minerálů a vitamínů.

Jak poznat slabé ledviny

Příznaky, které napovídají selhávání ledvin, jsou ze začátku nespecifické. Vyskytuje se časté močení, otoky, zvýšený krevní tlak a nepohodlí v oblasti beder. Později se může projevit únava a bolesti. S léčbou selhávání ledvin vám pomůže specialista – nefrolog.

Jaký čaj na ledviny

Je vhodné preventivně užívat podpůrné byliny povzbuzující činnost ledvin: břízu bělokorou, kopřivu dvoudomou, přesličku rolní, zlatobýl obecný, vřes obecný či pampelišku (smetanku lékařskou).

Na co pomáhá akupunktura

Úlevu a regenerační účinky přináší při svalových poraněních, při bolesti zad, hlavy nebo migrénách. Dále třeba pomáhá odstraňovat únavu nebo obtíže dýchacího systému, nachlazení a chřipky. Zlepšuje také zažívací problémy, umí odstranit stres a úzkost, poradí s poruchami spánku či vysokým/nízkým krevním tlakem.

Co snídat v zimě

K snídani nám v zimě dobře poslouží ovesná kaše s kustovnicí a kokosovým mlékem nebo rýžová dlouho vařená kaše „Congee“. Můžeme s chutí posnídat i polévku. Z pečiva si raději vybereme kvalitní kvasový žitný chléb, nebo si připravíme celozrnné placky.

Jakou zeleninu jíst v zimě

K zeleninám, které se sklízejí i během zimního období, patří například zimní kapusta, zimní cibule, zimní salát, špenát, petržel, černý kořen, pastinák nebo polníček. Nejznámější a nejpěstovanější je ale kadeřávek, pór a růžičková kapusta. Kadeřávek, blízký příbuzný kapusty, se pěstuje už od starověku.

Co je nejlepší na návaly

Pokud se budete vyhýbat kofeinu, kořeněnému jídlu a cigaretám, může to pomoci návaly horka i noční pocení zmírnit. Díky volnému oblečení a prodyšným materiálům se budete cítit opět pohodlně. Ve stresových situacích zkuste zachovat klid, jak jen to půjde. Pomoci by vám mohlo i pravidelné kardio, jóga a meditace.

Jak posílit jin

K JIN (ochlazujícím) potravinám patří: mléčné výrobky, syrová zelenina, exotické ovoce, bílá mouka, brambory, cukr, klíčky, bílé víno, zelený čaj, minerálky a další.

Jak dodat energii ledvinám

pečené a dušené potraviny, bylinné čaje – které obsahují bylinky jako kopřiva, celík zlatobýl, jalovec, vřes, bříza nebo speciální bylinné směsi na posílení ledvin, teplo, klidné a nestresující prostředí, mírný pohyb, procházky na čerstvém vzduchu.

Jak posílit meridián ledvin

Funkci ledvin je vhodné podpořit bylinnými tinkturami (např. Nefrofit, Acidostop či ledvinovými nebo z celíku zlatobýlu, přesličky a svízele) či bylinnými čaji (např. z celíku zlatobýlu, tulsi a zázvoru, mochyně, svízele, přesličky, Jančův ledvinový, čistící s červenou řepou či himalájský čaj VARUNA).

Jak bolí ledviny

Projevuje se především bolestí v zádech, břiše, nevolností, zvracením, vysokou teplotou, zimnicí a častým močením, které bývá bolestivé a pálivé. Moč je u akutního zánětu ledvin tmavá a zakalená, někdy s příměsí krve, a dokonce i hnisu. V nejhorším případě může dojít k otoku ledvin a jejich trvalému poškození.

Co je nejlepší pro léčbu ledvin

Pro podporu funkce ledvin se proto zaměřte hlavně na teplé zeleninové pokrmy a čerstvé ovoce. Zkuste se aspoň pár dní v týdnu vyhnout masovým jídlům a všeobecně bílkovinovým potravinám. Kromě toho omezte množství soli a vyhněte se taky jednoduchým rychlým cukrům.

Jaké ovoce jíst v zimě

Pro posílení imunity je nezbytné v zimě zvýšit příjem ovoce a zeleniny. Vybírejte sušené ovoce, jablka a hrušky. Ze zeleniny jsou v sezóně kořenová zelenina, zelí, brambory, růžičková kapusta nebo červená řepa. Ideální volbou je nakládána zelenina, která obsahuje probiotické kultury posilující imunitu.

Co zahřívá lidské tělo

V těle teplo vzniká jako vedlejší efekt svalové práce a metabolických procesů. Pokud jsme v klidu, více než polovinu vyprodukovaného tepla mají na svědomí vnitřní orgány, zbytek se produkuje ve svalech, v mozku a ostatních tkáních (při námaze můžou za produkci tepla svaly a to až z 90 %).

Co lze sázet v zimě

Pod zemí zimu přežívá křen, chřest a topinambur, dále dvouleté zeleniny jako třeba petržel, černý kořen a pastinák. Mrazuvzdorné jsou též mnohé cibuloviny, konkrétně vytrvalé a dvouleté druhy. U špenátu a zimního salátu je zajímavé, že snesou teploty pod bodem mrazu pouze v určitém úseku svého vegetačního období.

Co vysadit před zimou

Ze zeleniny můžete na podzim sázet i petržel, ředkvičky, salát, cibuli, pastinák a mrkev. Nezapomeňte je chránit překrytím netkanou textilií, až se budou blížit první mrazy. Z bylin si můžete dovolit na podzim zasadit levanduli, šalvěj nebo mateřídoušku, které jsou velmi odolné.

Jak dlouho trvá nával

Návaly horka a pocení

Návaly horka obvykle trvají několik minut, ve výjimečných případech až 15 minut. Slabé návaly horka se projevují jako dočasný pocit tepla. Závažné příznaky se projevují náhlým pocitem horka, který se šíří po horní části těla a obličeje, zčervenáním kůže a silným pocením.