Kdy začít Trimovat psa?

Proč Trimovat psa

Trimování má spíše funkci celkové obnovy srsti a má i pozitivní vliv na vývoj zdravých krycích pesíků. Ty psovi narostou během velmi krátké doby znovu. U některých psů je možné poznat odrostlé chlupy podle změny jejich barvy u kořínků.
Archiv

Jak správně ostříhat psa který se brání

Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.

Kdy nechat ostříhat psa

Je třeba začít brzy aby si štěně na manipulaci zvykalo. První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa. Občas mi zákazník přivede na první úpravu osmi měsíčního dorostence s argumentem, že se dříve psi stříhat nesmí.

Jak Trimovat foxteriéra

Srst trimujte postupně tak, abyste nevynechali žádnou část těla. Prsty nebo trimovacím nožem se trimuje hřbet, hruď a boky, případně ocas. Na citlivá místa, jako je například hlava, krk nebo tlapky použijte efilační nůžky.
Archiv

Čím trimovat

Pokud se do trimování psa pustíte sami, můžete použít nástroje jako trimovací nůž, hrablo, trimovací kartáč a nebo hřeben pro psa. Ty vám velmi výrazně ulehčí práci. Na internetu lze také nalézt spousty video návodů jak trimovat psa. Aby pes snášel trimování dobře, je důležité ho na celý proces přivykat od malička.

Jak často stříhat knírače

Péče o knírače

Jinak stačí srst psa dvakrát až třikrát ročně trimovat. Můžete se to naučit sami na speciálních kurzech, nebo můžete navštívit salon pro psy, kde mají zkušenosti se stříháním kníračů.

Jak často stříhat psa

Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů.

Jak ostříhat psa kolem očí

Zapněte strojek a začněte stříhat na hlavě, od líček, směrem k čumáku. Strojek držte směrem k lebce. Postupujte pomalu a pečlivě, vytvoříte tak hezkou linii a zbavíte psa obtížných chloupků kolem očí a tlamy. Dále postupujte směrem ke krku, tělu, packám a nakonec upravte ocas.

Jak často stříhat psy

Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů.

Jak funguje trimovací hřeben

Hřeben trimovací (furminátor) je vhodný k úpravě línající srsti psů a koček. Speciální hlava jemně a efektivně odstraňuje přebytečnou podsadu a uvolněné chlupy, aniž by poškodila svrchní zdravé chlupy. Použití tohoto hřebenu je ideální v době línání, kdy péče o srst je nesmírně důležitá.

Jak používat Efilační nůžky na psa

Modelovací nůžky jednostranné používáme k modelování (tvarování) přechodů z delší srsti na kratší (z hlavy na krk, z těla na nohy, v obličejových partiích). K prostříhávání husté srsti používáme Efilační nůžky oboustranné, srst je pak vzdušnější a pes po prostříhání efilačními nůžkami není tak chundelatý.

Jak vytrhat chlupy v uších u psa

Majitelé těchto pejsků občas trápí dilema – trhat či netrhat Jelikož jsou ušní zvukovody citlivé a trhání chloupků způsobuje podráždění pokožky, tak doporučujeme chlupy jen zastřihávat. Bude to příjemnější pro něj i pro vás.

Jak vypadá pes knírač

Standardní knírač je středně velký pes s kvadratickou stavbou těla. Nejtypičtějším znakem je výrazná bradka a dlouhé obočí, které zakrývá oči. Ty jsou tmavé, středně velké, kulaté s pozorným výrazem. Vysoko nasazené uši bývají neseny sklopené a svým předním okrajem přiléhají k hlavě.

Jak se stříhá knírač

Obstříhneme tlapky, srst si načešeme vzhůru a nůžkami, které stavíme kolmo k podložce, ostříháme do tvaru válečku hrudní končetiny. Stejně postupujeme u končetin pánevních – zde zůstala srst pouze od hleznového kloubu dolů – ostříháme ji rovněž do tvaru válečku.

Co znamená když si pes kouše drápy

Pokud jste u svého psa zpozorovali okusování nebo olizování tlapek, zbystřete. Pes se chce zbavit svědění, které způsobuje například alergie, parazitární onemocnění nebo třeba zánět nehtového lůžka. Velmi často se však jedná o obsedantně-kompulzivní chování.

Jak naučit psa manipulaci

Při nácviku základní manipulace u již dospělého pejska trénujte pomalu a opatrně. Nacvičujte ideálně po pořádné procházce, kdy je pejsek unavený a začínejte pomalým hlazením různých částí těla. Například hlazením tlapek pomalu přecházejte k jejich kontrole. Chválení a pamlsky platí v tomto případě dvojnásob!

Jak často Vyčesávat psa

Doporučuji česání 1-2 týdně, více pouze pokud to bude potřeba např. po honičce v roští nebo když pejsek přijde obalení sněhovými kuličkami. Kožíšek s podsadou je nutné vyčesávat častěji především v období línání.

Co je to FURminator

Furminator je unikátní hřeben pro psy a kočky zaručující šetrnou péči o srst zvířecích mazlíčků.

Co to je trimování

Trimování je speciální úprava srsti hrubosrstých plemen psů. Spočívá ve vytrhávání odumřelé srsti (včetně kořínků), která sama nevypadá – správně trimovaní psi nelínají.

Jak vybrat trimovací nůž

Na výběr jsou nože jemné, střední a hrubé, volíme podle druhu srsti (jemný na jemnou, hrubý na hrubou) pokrývají potřeby většiny běžných trimovacích prací. Pro práci levou rukou je k dispozici pouze středně jemný neostrý trimovací nůž.

Jak často čistit psovi zuby

Zubní hygiena u psa

Stejně jako u lidí je ideální čistit psovi zuby každý den. Pokud na to nemáte čas, stačí zuby čistit alespoň jednou týdně, ale i tak platí čím častěji, tím lépe.

Jak často čistit psovi uši

V ideálním případě byste měli jednou týdně psovi zkontrolovat uši, abyste zjistili, zda nepotřebují vyčistit.

Jak často Trimovat knírače

Péče o knírače

Drsná, tvrdá srst knírače vyžaduje odpovídající péči. Silné vousy a chlupy na ocase byste měli pravidelně kartáčovat, abyste odstranili nečistoty a zabránili plstnatění. Jinak stačí srst psa dvakrát až třikrát ročně trimovat.

Jak dlouho se dožívá knírač

Střední knírači se dožívají 15—16 let, černí knírači o něco méně.

Jak často koupat knírače

Jak často koupat knírače Odpověď je v podstatě jednoduchá: když se pes zašpiní. Pokud to není nutné, doporučuje se koupat každé 2-3 měsíce. Kromě toho by měl být knírač koupán asi 10-14 dnů před zastřiháváním.