Které automobilové značky pochází z Japonska?

Jaká značka auta je nejspolehlivější

Mezi nejspolehlivější patří vozy japonské automobilky Toyota. Mezi menšími městskými auty si kupříkladu skvěle vedou Toyota Yaris či iQ. Mezi nižší střední třídou pak patří k nejlepším Toyota Prius a statistiky velkých SUV často ovládá Toyota RAV4. Velmi dobře si vede také další asijská značka, konkrétně korejská KIA.

Co znamená Mazda

Jméno automobilky Mazda má opravdu neobvyklý původ. Odkazuje totiž na boha dobra ze starého asijského náboženství zoroastrismus, který se jmenuje Ahura Mazda. Samo slovo Mazda přitom znamená moudrost nebo inteligenci.

Co znamená Subaru

Právě souhvězdí Plejád se v logu japonské automobilky původně vyobrazovalo, nicméně hvězdy postupně změnily svou polohu. Dnes velká hvězda znamená mateřskou společnost Subaru Corporation (dříve Fuji Heavy Industries) a malé hvězdy jejích pět divizí.
Archiv

Co vyrábí Japonsko

Japonsko je třetím největším výrobcem automobilů na světě. Japonská Toyota je v současnosti největším výrobcem automobilů na světě. Mezi významné výrobce automobilů patří i další japonské firmy jako je Nissan, Honda, Suzuki a Mazda.

Co je nejdražší auto na světě

Nejdražším vozem světa je aktuálně Rolls-Royce Boat Tail za $28 milionů (tedy přes 700 milionů Kč). Jde o nástupce předchozího modelu Rolls-Royce Sweptail z roku 2017, který však stál ani ne polovinu Boat Tailu. Aktuálně na naší planetě jezdí pouze 3 exempláře tohoto vozu.

Co znamená slovo volvo

Název Volvo pochází, stejně jako Audi, z latiny. V překladu znamená „valit se” nebo „točit se” (volvere). Automobilka totiž vznikla v roce 1915 jako dceřiná společnost firmy SKF, která vyráběla kuličková ložiska.

Co znamená slovo Kia

O společnosti Kia

Společnost byla založena v roce 1944 a v oboru mobility působí již více než 75 let. Název Kia vychází z čínských znaků: "ki" znamená vzestup a "a" Asii, tedy "vzestup z Asie".

Co znamená slovo Audi

16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Jaká auta se vyrábí v Japonsku

V současnosti jsou celosvětově dostupné japonské značky aut Toyota, Nissan, Mazda, Honda, Suzuki, Subaru a Mitsubishi. Zdaleka největším producentem japonských aut je Toyota s více než 10 miliony prodaných kusů v roce 2016. Ve stejném roce prodal Nissan přes pět milionů osobních automobilů, stejně jako Honda.

Co se vyváží z Japonska

Strojírenství Japonské strojírenství tvoří necelou pětinu všech vývozů. Japonsko vyváží v této kategorii především generátory, počítače a jejich součásti či polovodiče. Zatímco výroba generátorů či polovodičů meziročně klesla skoro o pětinu, výroba počítačů zaznamenala desetiprocentní nárůst.

Jaké auto je největší na světě

BelAZ 75710 firma „nadělila” k 65. výročí založení a dodnes zůstává největším automobilem světa a vozem s největší užitečnou hmotností na světě – tento titul o 60 tun přebral Liebherru T282B, který ho držel asi deset let.

Jaké je nejstarší auto na světě

Benzův patentní motorový vůz číslo 1 (nebo také Benzova tříkolka 1, německy Benz Patent-Motorwagen Nummer 1), vyrobený v roce 1886 Carlem Benzem, je považován za první automobil poháněný spalovacím motorem.

Co znamená znak Audi

Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi do koncernu Auto Union došlo v roce 1932.

Kdo vlastní značku Volvo

Ford koupil Volvo Car v roce 1999 za 6,5 miliardy dolarů a v roce 2010 ho prodal čínské automobilce Geely za téměř 2 miliardy dolarů. V roce 2021 se osobní automobily Volvo vyráběly ve Švédsku, Belgii, USA a Číně.

Co znamená znak Volvo

Co se týče samotného loga, jde o zastaralý chemický symbol pro železo. Zakladatelům automobilky se tehdy velmi zamlouvalo spojení pevné švédské oceli a odolných automobilů. Jméno Volvo pak vzniklo z latinského „volvere", což znamená „otáčím se/kutálím se".

Co znamená Citroën

Citroën. Společnost, která nese název zakladatele Andreho Citroëna, původně vyráběla jen velká převodová kola se šípovitým ozubením pro obráběcí stroje. Logo, které vypadá jako dvě šipky směřující vzhůru, tak ve skutečnosti symbolizuje dva šípovité ozuby.

Kdo je majitel BMW

Harald byl na svobodu propuštěn roku 1947 a o sedm let později pak s nevlastním bratrem Herbertem zdědil průmyslové impérium vybudované jejich otcem Güntherem Quandtem. Jak napsal list The Jerusalem Post, Goebbelsovi dědicové nyní vlastní téměř polovinu firmy BMW.

Jaké auta se vyrábí v Číně

Nyní je Changan vyrábí ve sdílených operacích s DS, Fordem, Mazdou, Suzuki, Peugeotem či Citroënem.

Co se nesmí vyvážet z Japonska

Do Japonska je zakázáno dovážet ilegální měkké a tvrdé drogy, pornografie, zbraně a střelivo. Zákaz platí také pro dovoz masných výrobků a ovoce a zeleniny. Turistům v případě porušení zákazu hrozí, že při náhodné kontrole zavazadel přijdou o své zásoby jídla.

Jaký je nejpomalejší auto na světě

Které auto na světě je nejpomalejší Nejpomalejším autem na světě je model Peel P50 od britské společnosti, které se prodává výhradně ve Velké Británii. Jeho oficiální maximální rychlost je 45 km/h.

Jaké auto si koupit jako první

Vybrat auto pro začátečníka není snadné. Poradíme, jak na toAuto se musí líbit.Zvažte nároky na prostor.Výkonu má být dost, ale ne přílišZe začátku se vyvarujte automatůZohledněte spotřebu.Berte v potaz spolehlivost.Ergonomie je důležitáUjistěte se, že z auta dobře vidíte.

Kdo vyrábí Peugeot

Peugeot (pežot) je značka automobilů vyráběných francouzskou firmou Automobiles Peugeot, která je součástí koncernu Stellantis (vznikl sloučením Groupe PSA a FCA v lednu 2021). Peugeot S.A.

Co znamená znak Škoda

Význam znaku s okřídleným šípem je jasný – technická a estetická vytříbenost, dynamika letu vpřed, precizní výroba. Okřídlený šíp byl využíván nejen na automobilech a náhradních dílech, ale také v tištěných materiálech značky ŠKODA. V roce 1937 doplňuje znak s okřídleným šípem nápis ŠKODA.

Kdo vlastní Ferrari

Ferrari

Ferrari N.V.
Majitel Ferrari N.V. (100 %)
Dceřiná společnost Scuderia Ferrari
Identifikátory
Oficiální web Ferrari.com

Kdo vlastní Porsche

Volkswagen Group nebo německy Volkswagen AG je jeden z největších světových automobilových koncernů, do něhož kromě jiných společností patří značky: Volkswagen, Škoda Auto, Audi, Bentley, Bugatti Automobiles, Porsche, Lamborghini, MAN, Scania, SEAT, Cupra, Volkswagen Užitkové vozy, Navistar International a Ducati.