Čím hnojit bougainvillea?

Čím hnojit Bugenvileu

Požadavky na pěstování

Světlo: Rostlina miluje celoročně světlé stanoviště.
Vlhkost: Za teplých letních dní zvyšujeme vzdušnou vlhkost rosením. Nikdy ne však na barevné listeny.
Hnojení: V létě hnojíme každý týden standardním tekutým hnojivem. Použijte hnojivo bohaté na draslík a fosfor pro podporu kvetení.

Archiv

Jak se starat o bougainvillea

Rostlina vyžaduje zvláště v parném létě dostatek vláhy, protože odpařuje značné množství vody. V létě jí na zahradě vybereme místo chráněné před deštěm. A určitě nezapomeneme na hnojení. Při každém zalití přidáme menší množstvím hnojiva, než je udáváno na obalu, a používáme hnojiva s vyšším obsahem fosforu.

Proč mi nekvete Bugenvilea

Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete. Dobré je pravidelné větrání, pozor však na průvan.

Jak rozmnožit bougainvillea

Bugenvileu můžete množit během léta vrcholovým řízky spoužitím stimulátoru (přípravek napomáhající lepšímu zakořenění) při teplotě 25 °C. Řízky píchejte do množárenské směsi (rašelina a písek vpoměru 1 : 1). Udržujte vysokou vzdušnou vlhkost a nezapomeňte na přistínění řízků.

Kdy stříhat Bugenvileu

Sestřihávejte vždy na jaře. Na podzim se poranění rostlin hůře hojí, může se rozvinout hniloba. Traduje se, že Bougainvilleu je možné střihat až ve třetím roce života. Ani tato informace není zcela pravdivá, celkově snášejí lépe řez starší rostliny, ale pokud budete tvarovat s citem, rostlinu nepoškodíte.

Kdy kvete Bugenvilea

Je to popínavý keř s drobnými listy. Její dlouhé výhony, které vyžadují oporu, např. z tyčí, bohatě kvetou od května do září. Kolem květů se jí vytvářejí 3 výrazné osteny, které své okolí upoutávají svou výraznou barevností v široké škále od růžové, fialové, bílé, až po oranžovou a červenou.

Jak stříhat bougainvillea

Sestřihávejte vždy na jaře. Na podzim se poranění rostlin hůře hojí, může se rozvinout hniloba. Traduje se, že Bougainvilleu je možné střihat až ve třetím roce života. Ani tato informace není zcela pravdivá, celkově snášejí lépe řez starší rostliny, ale pokud budete tvarovat s citem, rostlinu nepoškodíte.

Kdy přesadit Bugenvilea

Pokud už je květináč s rostlinou zcela vyplněn kořenovým systémem, je na přesazení vhodný čas. Jestliže bude rostlina přesazena nejpozději v první polovině srpna, vytvoří do zimy ještě dostatek nového kořenového systému na to, aby zimu bez úhony přežila.

Kdy zazimovat bougainvillea

Zazimování Na podzim (zhruba v polovině září) přeneste svou rostlinu někam, kde je sice světlo, ale teploty přes zimu jsou okolo 6 až 8 °C. Zalévejte nyní jen velice málo. Jinak pěstování této rostliny není nijak náročné – pokud tedy dodržíte zimní klid rostliny.

Kdy stříhat popínavé rostliny

Řez provádíme na jaře – je třeba odstranit nadbytečné výhonky. Při zmlazovacím řezu zkrátíme výhony asi na jeden metr nad povrch půdy. Ze starého dřeva rychle vyrostou výhonky nové. Druhy a jednotlivé odrůdy přísavníku, které se pěstují jako popínavé rostliny, vás určitě nezklamou ani svým podzimním vybarvením.

Jak tvarovat břečťan

Rostlinu lze velice dobře tvarovat a udržovat řezem a můžeme ji i velmi snadno množit řízkováním (nejlepší doba je červen a červenec).Odebíráme krátké řízky o délce 5–10 cm, nejlépe se třemi listy.Řez vedeme asi 1–2 cm pod místem, kde list nasedá na stonek.

Jak hnojit břečťan

Hnojení: V době vegetace hnojíme každé 2 týdny standardním tekutým hnojivem, v zimě 1x za měsíc. Množení: Množíme vrcholovými řízky, které necháme zakořenit ve vodě nebo přímo v zemině.

Proč opadávají listy břečťanu

Na tmavém a teplém místě rostlině opadávají listy. V létě přihnojujeme každé dva týdny. V zimě rostlinky vyžadují nižší teplotu a vyšší vlhkost. Vysoké teploty v bytech a suchý vzduch břečťanům neprospívá.

Jak často zalévat břečťan popínavý

Ideálem je proto pravidelná mírná zálivka, kombinovaná se správným substrátem. Ve vegetačním období je dobré udržovat zeminu vlhkou, v zimě chce zalévat méně, ale zcela vyschnout by neměla nikdy. Pravidelné rosení není nutné.

Jak se starat o břečťan

Jednou za 14 dní břečťan přihnojujte běžným tekutým hnojivem. V průběhu zimy postačí, když rostlinu přihnojíte pouze jednou měsíčně. Břečťan potřebuje vodu, ale zároveň nesnáší přemokření, rostlinu proto zalévejte mírně a v zimě zálivku ještě více omezte. Přemokření způsobuje zčernání listů.

Jak se starat o břečťan doma

Ideálem je proto pravidelná mírná zálivka, kombinovaná se správným substrátem. Ve vegetačním období je dobré udržovat zeminu vlhkou, v zimě chce zalévat méně, ale zcela vyschnout by neměla nikdy. Pravidelné rosení není nutné. Bohatě postačí asi jednou do měsíce rostliny osprchovat a zbavit jejich listy nánosů prachu.