Čím hnojit čechravy?

Čím hnojit Čechravu

Hnojení: Hnojíme plnými hnojivy s kyselou reakcí. Množení: Čechravy se množí dělením trsů na jaře nebo na podzim.
Archiv

Jak se starat o Čechravu

Pro pěstování čechrav volíme neutrální či spíše mírně kyselou až kyselou půdu, která je vlhká, humózní, dostatečně výživná a také hluboká. Rostliny potřebují dostatečnou vlhkost, takže je nenecháme vyschnout, neboť suchý vzduch může způsobit zasychání listů.
Archiv

Jak je vysoká Čechrava

Stonky jsou hustě olistěné a nesou hluboce dělené ostře pilovité listy. Na jaře jsou často zbarvené dobronzova. Roste v trsech, které lze snadno na jaře nebo na podzim dělit. Rostlina je vysoká od 0,4 – 1 m.
Archiv

Kdy stříhat Čechravu

Kdy stříhat čechravu Suché květy čechravy stříhejte brzy na jaře, odstraňte i mrtvé listy. Nestříhejte ji před zimou, její hnědá květenství jsou okrasou zimní zahrady.

Kdy přesadit Čechravu

Přesazení rostliny omladí

Nejvhodnější dobou je jaro: Rostliny vyryjeme ze země, trsy pečlivě probereme a všechny staré či uschlé oddenky odstraníme.

Proč nekvete Čechrava

Čechrava ke svému úspěšnému růstu potřebuje jediné – stín.

Polostín nebo dokonce přímé slunce totiž rostlinu příliš vysiluje, a ta poté neprospívá a samozřejmě ani nekvete.

Co s Odkvetlými trvalkami

Rozdělujte odkvetlé trvalky – zejména druhá polovina srpna je ideální pro rozdělení a přesazení již odkvetlých trvalek jako jsou např. denivky, lilie, kosatce, bohyšky a okrasné trávy. Ze záhonů pravidelně odstraňujte plevel, který rostlinám zbytečně bere živiny i vláhu.

Jak vypadá Čechrava

Čechrava neboli tavolín (Astilbe) je trvalka, patřící mezi lomikamenovité. Má dvojčetně až trojčetně dělené, zpeřené listy. Kvete dlouhými latami květů, převážně v létě. Zkombinujeme-li více odrůd, lze docílit plynulého kvetení od poloviny června až do září.

Jak dlouho kvete Cechrava

Jedním z hlavních lákadel čechravy je její schopnost kvést v období, kdy jiné rostliny již vykvetly. Většina druhů čechravy kvete od června do srpna, čímž do zahrady přináší novou vlnu barev a vitalitu.

Co s kopretinami po odkvětu

Kopretiny platí za jedny z nejdéle kvetoucích rostlin, jejich nádherné bílé květy vydrží v plné kráse i čtyři týdny. Po odkvětu se dají výhony seříznout a koncem sezony rostliny většinou vykvetou znovu.

Co s Odkvetlou Denivkou

Po odkvětu je třeba ihned odstranit odkvetlé květní stvoly, a to odříznutím v místě, kde vyrůstá květní stvol z rhizomu. Když kosatce pěstujeme na jednom místě čtyři a více let, vytvoří se bohaté trsy, které ale již méně kvetou a také květy jsou menší.

Čím hnojit kopretiny

Aby kopretiny bohatě kvetly, osvědčuje se těsně před dobou květu pohnojení kompostem nebo kostní moučkou. Dále už přihnojujeme pravidelně kompostem nebo jiným vhodným hnojivem. Druhým až třetím rokem musíme rostliny rozdělit a rozsadit, jinak budou slabě kvést, a hrozí jim dokonce uhynutí.

Jak zalévat kopretiny

Kopretiny nepotřebují pravidelnou zálivku, zavlažujeme jen v době většího sucha. Kořeny před vysycháním i před mrazem chráníme mulčovací kůrou. Druhým až třetím rokem musíme trsy rozdělit a rozsadit, to proto, že by jen omezeně kvetly a mohly by i vyhynout.

Čím hnojit denivky

Na rozdíl od lilií denivky sázíme do těžší půdy. Před sázením půdu vyhnojíme dobrým kompostem nebo hnojem (nejlépe kravským), který mělce zaryjeme. Denivky nejlépe kvetou na plném slunci, ale snášejí i polostín. První rok po vysázení – než zakoření – rostou denivky pomalu, ale dalším rokem už ukáží krásu svých květů.

Jak dlouho kvete denivka

Jak nám řekl zahradník Jaroslav Vintera z Mravína, květ denivky sice kvete jen jeden den, ale na jedné rostlině jsou stovky těchto květů. Denivky tedy kvetou celé měsíce a dlouhodobě tak zdobí zahradu. Lidé si denivky často pletou s liliemi, kterým se podobají.

Co potřebují kopretiny

Zeminu volíme propustnou, bohatou na živiny, nejlépe zahradní zeminu s přidáním kompostu a případně i kostní moučky, pak budou i bohatě kvést. Kopretiny nepotřebují pravidelnou zálivku, zavlažujeme jen v době většího sucha. Kořeny před vysycháním i před mrazem chráníme mulčovací kůrou.

Jak hnojit kopretiny

Ujistěte se, že půda je vlhká, ale ne přemokřená, aby se předešlo hnilobě kořenů. Hnojení: Pokud je půda chudá, můžete kopretinu přihnojovat rovnovážným hnojivem bohatým na dusík jako je například Hnojík buď zálivkou, nebo rovnoměrným rozprášením malého množství kolem rostliny.

Co s Odkvetlými Denivkami

Po odkvětu odstraňujte odkvetlé květy, abyste podpořili další kvetení. Po úplném odkvětu odstraňte stonky, které nesly květy. Na zimu denivka zatahuje.

Jak hnojit denivky

Hnojení: Místo, kam hodláte denivky sázet, nejprve dobře pohnojte nějakým organickým hnojivem nebo do hloubky zarytým chlévským hnojem. Během vegetace pak můžete hnojit průmyslovými hnojivy a to dvakrát ročně – na jaře, když nasazuje květy a v srpnu, kdy začíná tvořit nové odnože. Odmění se bujným růstem.

Co s kosatci po odkvětu

Péče o kosatce po odkvětu

Květní stvoly je po odkvětu třeba uříznout nízko nad zemí, zelené listy však necháme být, nelikvidujeme je. Pouze pravidelně odstraňujeme suché listy. Jelikož jsou kosatce dosti odolné, můžeme je v půdě nechat po celý rok, tedy i přes zimu. Zatáhnou se do země (jde o trvalky), kde přečkají.

Kdy hnojit denivky

Hnojení: Místo, kam hodláte denivky sázet, nejprve dobře pohnojte nějakým organickým hnojivem nebo do hloubky zarytým chlévským hnojem. Během vegetace pak můžete hnojit průmyslovými hnojivy a to dvakrát ročně – na jaře, když nasazuje květy a v srpnu, kdy začíná tvořit nové odnože.

Jak hnojit kosatce

Jak hnojit kosatce

A to ideálně zahradním kompostem vzniklým z rozleželé trávy. Vhodná jsou také fosforečná hnojiva, která podporují kvetení. Vyhněte se naopak dusíkatým hnojivům, v důsledku jejichž působení by mohly začít kosatcům žloutnout listy.

Kdy hnojit kosatce

Naprosto zásadní je pro kosatce též hnojení, především pak na jaře. Ideální je kvalitní zahradní kompost, ve které převažuje rozložená tráva, dobré je však také přidat hnojivo bohaté na fosfor, které právě maximálně podpoří kvetení kosatců!

Proč mi nekvetou kosatce

Pokud kosatce bradaté v prvních letech bohatě kvetou, potom ale v květu poleví, může být příčinou mimo jiné příliš kyselá půda. Reakci půdy pomůže zvednout trocha vápna přidaná na jaře. Pro písčité a rašelinné půdy se doporučuje přidat 100 až 200 gramů vápna na metr čtvereční.

Jak Ostrihat kosatce

Kdy a jak správně stříhat kosatce

Po odkvětu stonky včas odstraňte. Odkvetlé květní stonky kosatců sibiřských odřízněte těsně nad povrchem půdy – můžete je využít jako zajímavý dekorační materiál. Mečovité listy kosatců ponechte až do podzimu, nanejvýš klínovitě seřízněte hnědé špičky (ale nutné to není).