Čím hnojit Klivii?

Jak Rozmnozit klívii

Klívie se mohou množit bočními oddělky nebo semenem. To se ale musí vysévat ihned po uzrání. Mladé rostliny můžete oddělit nejlépe na jaře při přesazování.

Jak se starat o klívii

V průběhu zimy je dobré zabezpečit klíviím teplotu okolo 15 až 18°C, v létě pak asi 20°C. Klívie během růstu a v průběhu letního období vyžadují poměrně vydatnou zálivku. Koncem září je nutné zálivku po dobu šesti týdnů vydatně omezit a rostlinu přenést na světlejší místo u okna.
Archiv

Co dělat s Odkvetlou klívii

Odkvetlý květní výhon je však nejprve třeba seříznout až nad úžlabí listů. V opačném případě se klívie začne vysilovat tvorbou semen a v dalším roce nemusí vykvést. Ovšem má to jednu výhodu, můžeme si z těchto semen vypěstovat další rostliny, pokud ale semena vysejeme ihned po dozrání – rychle ztrácí klíčivost.
Archiv

Jak na klívii aby kvetla

Nejkrásněji kvetoucí klívie často najdeme v malém květináči tak natěsnané, že jim kořeny doslova lezou ven. Obecně se tedy doporučuje květináč menší a pravidelné doplňování vody a živin. – Pokud už rostlina kvete, stačí ji přesazovat jednou za čtyři roky, mladší rostliny pak ve dvouletých intervalech.
Archiv

Kdy přesazovat Klívií

Jak často klívie přesazovat Mladší rostliny můžeme přesazovat každoročně, starší jednou za tři až čtyři roky, nejlépe na jaře, po odkvětu. Nádobu volíme jen nepatrně větší. Dbáme na to, abychom při přesazování nepoškodili kořeny.

Jak vypadá klívie

Za své české pojmenování vděčí klívie širším, obloukovitě převislým listům, dlouhým až čtyřicet centimetrů. Vyrůstají postupně z cibulovitého stonku pravidelně na obě strany, staré spodní listy po čase odumírají.

Co je Zeleneč

Zelenec (Chlorophytum) je rod rostlin z čeledi chřestovité. Zahrnuje asi 200 druhů a je rozšířen v tropech a subtropech Starého světa. Některé druhy jsou pěstovány jako pokojové rostliny.

Proč žloutne Zeleneč

Žloutnutí a opadávání listů způsobuje příliš teplý vzduch nebo málo světla.

Jak často zalévat Zeleneč

Jak často zelenec zalévat

Jedna z mála věcí, která dokáže zelenec bez problému zabít je příliš častá zálivka. Vyhovuje mu vlhká půda, ale nesmí být přemokřená – ta vede k uhnívání kořenů. Zalévejte, když je půda na dotyk suchá a navíc pravidelně roste.

Proč mi Zloutnou listy

Rostlina je bledá a listy žloutnou Dopřejte jí světlo a slunce! Jestliže si všímáte, že rostlina postupně bledne a lístky žloutnou, je možné, že nemá dostatek světla. Nejdříve si dle druhu rostliny ověřte, jaké podmínky jsou pro ni ideální (polostín, slunné místo apod.), a poté ji zkuste najít nový, vhodnější prostor.

Čím hnojit Zeleneč

Zelenec přihnojujeme od jara do podzimu jednou za 14 dní ředěným plným hnojivem. Rostlinu přesadíme vždy, když kořeny vyplní květináč, až polovinu kořenů při tom můžeme odříznout. Rostlinu snadno namnožíme oddělením výhonů na šlahounech nebo dělením trsů, kdy od mateřské rostliny odtrhneme část kořenů i s listy.

Proč žloutnou listy na ibišku

Dobrý den, listy žloutnou a opadávají, pokud je rostlina přemokřená. Žloutnutím listů a jejich opadáváním však může také rostlina reagovat na změnu stanoviště, pokud píšete, že jste ji zakoupil. Dopřejte jí nyní světlé stanoviště bez přímého slunce a zalévejte vždy tak, že prstem zkontrolujete vlhkost substátu.

Jak zachránit banánovník

Od kvetení do dozrání plodu, které dozrávají postupně, potřebuje banánovník 90 – 120 dnů. Po vývinu plodů mateřská rostlina odumírá. Po dozrání plodů již rostlina na stejném kmeni neplodí, musíme ji uříznout a nechat růst jednu z odnoží. Je nutné vyčerpanou zeminu nahradit novou.

Kdy hnojit ibišek

Od jara do podzimu ibišek pravidelně přihnojujeme. Zaléváme opatrně, abychom rostlinu nepřemokřili, při delším přemokření zeminy mohou být kořeny ibišku napadeny hnilobou. Zároveň pravidelně sbíráme opadané, nemocné a uschlé listy. největšího růstu proto hnojíme i jednou týdně.

Jak často hnojit ibišek

V době největšího růstu hnojíme i jednou týdně. Ibišek nemá rád, když mu často měníme místo. Pokud nastane výrazná změna světla a vzdušnosti může rostlina reagovat opadem poupat, květů a listů. Rostlina je pěstováná nejen pro okrasu, ale také pro své léčivé účinky.

Jak hnojit banánovník

V letním období banánovníku prospívá pravidelné hnojení. Doporučuje se použít tekuté hnojivo určené pro pokojové rostliny a interval cca 14 dnů, v zimě, pokud vůbec, přihnojujeme banánovník nejvýše jednou za měsíc stejným typem hnojiva. Častějším hnojením bychom mohli rostlinu poškodit.

Proč žloutnou listy banánovníku

Banánovník Cavendish dobře snáší teploty mezi 20 a 25 °C po celý rok, v zimě bychom mu však měli dopřát určité období klidu, kdy ho postavíme na chladnější místo, kde se teplota pohybuje okolo 15 °C, a omezíme zálivku. Přílišná zálivka v zimě může vést ke žloutnutí a opadávání listů.

Čím se hnojí ibišek

Hnojivo vybíráme podle typu ibišku, pokud si nejste jistí postačí universální hnojivo na ibišky. Ibišky vyžadují kyselejší půdu, a proto vybíráme hnojiva, které půdy mírně okyselují (např. Kristalon). Ibišky, které kvetou, nebo začínají kvést je vhodné hnojit pomalu rozpustnými hnojivy.

Čím hnojit pokojový ibišek

Ibišek je také poměrně náročný na živiny, proto mu na jaře a v létě přidejte jednou týdně do zálivky vhodné hnojivo. Nedostatek živin se projeví blednutím listů. Nejvhodnější je speciální hnojivo pro ibišky, použít ale můžete klidně jakékoliv komplexní plné hnojivo pro kvetoucí pokojové rostliny.

Co potřebuje banánovník

Banánovník má rád hodně světla, svěží vzduch, ale nesnáší průvan. Umísťujeme jej v interiéru na místa orientované na jih a jihovýchod, abychom předešli slunečnímu úpalu rostliny. Během vegetačního období je pro rostlinu banánovníku potřebná bohatá zálivka odstátou vodou a hnojení 1x během dvou týdnů.

Proč hnědnou listy u banánovníku

Pokud okraje listů hnědnou nebo se na nich vyskytují suché skvrny, jedná se naopak o nedostatek vody. Zvýšíme proto zálivku a současně také vzdušnou vlhkost. Neroste-li banánovník dostatečně rychle, na vině je nedostatek živin. Rostlinu přesadíme do čerstvé zeminy se startovacím hnojivem.

Jakou hlínu na ibišek

Pro ibišky je důležité, aby byl substrát mírně kyselý a jeho pH bylo okolo 5,3-5,5. Tento parametr bohužel mnoho výrobců neuvádí, ale je možné jej najít na obalech některých druhů.

Proč padají květy ibišku

Padání poupat způsobuje -průvan, chlad ze spodu, časté přemístění, nedostatek světla, nedostatečná zálivka ,přelití,napadení škůdcem-třásněnkou…….

Jak hnojit ibišky

Při použití postřikovače (aplikace na list) smícháme 15 ml hnojiva (po okraj naplněné víčko) s 6 l vody. Rostliny hnojíme 1 – 2x týdně v době vegetace (březen až říjen). V době vegetačního klidu (listopad až únor) pouze 1 – 2x za měsíc.

Proč ibišku v bytě žloutnou listy

Dobrý den, listy žloutnou a opadávají, pokud je rostlina přemokřená. Žloutnutím listů a jejich opadáváním však může také rostlina reagovat na změnu stanoviště, pokud píšete, že jste ji zakoupil. Dopřejte jí nyní světlé stanoviště bez přímého slunce a zalévejte vždy tak, že prstem zkontrolujete vlhkost substátu.