Čím hnojit Stáleplodící jahody?

Kdy hnojit Stáleplodící jahody

Živiny pro jahody

Přihnojovat můžete do konce října, ale od září už si odpusťte přípravky s vysokým obsahem dusíku a hořčíku. Vhodná jsou naopak hnojiva s vápníkem, fosforem nebo draslíkem. Z přírodních hnojiv obsahuje draslík a fosfor slepičinec. Můžete ho střídmě přidat do zálivky na jahody.

Čím hnojit jahody po sklizni

Co s půdou po sklizni

Půdu po sklizni jahod zkypříme a prohnojíme. Prohnojení například Cereritem (nebo speciálním hnojivem určeným pro jahody) je nutné hlavně v chudších kamenitých půdách. Při hnojení je třeba zohlednit, že jahodníky jsou citlivé na soli v půdě a na chlór.

Jak se rozmnožují Stáleplodící jahody

Ať už se jedná o rané, pozdní, nebo stáleplodící odrůdy jahod, všechny lze právě teď v druhé polovině léta rozmnožovat od mateřských rostlin, které nasazují nové výhony s dceřinými sazeničkami. Tyto výhony je třeba včas od mateřské rostliny oddělit, aby se původní jahodník nevyčerpával.

Jak stříhat Stáleplodící jahody

Jahodníky je dobré v létě ostříhat. Listy sekejte nanejvýš 5 cm na srdéčky jahodníků, aby mohly obrůst novými listy. Pokud máte na záhonu jahody už třetím rokem, je třeba je odstranit.

Jak se starat o Stáleplodící jahody

Chceme-li zvýšit a uspíšit následnou letní sklizeň, musíme první květní pupeny vyštípat. V parném létě musíme denně zalévat (ideální je kapková závlaha) a v případě tropických teplot i zastiňovat. V letním období je dobré doplnit živiny přímo zálivkou, např. Kristalonem, vhodná je i kombinace hnojiva s Lignohumátem.

Jaké hnojivo použít na jahody

Jak připravit záhon pro jahodníky

Můžeme též použít kompost (ten je ideální, dávky 6 – 8 kg/m2) a z minerálních hnojiv Kristalon, Agria na jahody, Cererit a jiné, síran draselný (30 g/m2), superfosfát (60 g/m2). Hned na jaře podnítíme růst jahod dusičnatými hnojivy (kravský hnůj, ledek amonný, močovina apod.)

Kdy hnojit jahodníky

Hnojení: Hnojíme na jaře před květem, lze využít běžně dostupná hnojiva určená přímo na jahody, nebo i granulovaný kravský hnůj.

Kdy hnojit jahody v truhlíku

Kapalné hnojivo na jahody sice rostlinám pomůže ihned, ale příliš dlouho v půdě nevydrží. Obvykle je nutné hnojit pravidelně každý týden od března až do října, aby mělo hnojení jahod potřebný efekt.

Jak hnojit jahody

Přihnojovat, přihnojovat, přihnojovat

Použít lze i granulovaný kravský hnůj. Ke každé rostlině vystačíme v tomto případě s polévkovou lžící granulí (kravský hnůj je velmi vydatným hnojivem), které zahrneme půdou při okopávce v blízkosti rostliny. Granule mají tu výhodu, že při jejich použití nehrozí rostlinám popálení.

Jak dlouho vydrží Stáleplodící jahody

Po třech letech jahodník ztrácí sílu, plodí méně, jahody jsou drobnější. Pokud si přejete prvotřídní úrodu, vyplatí se vysadit nové sazenice – získat je můžete snadno i ze svých starých jahodníků.

Čím hnojit jahody aby kvetly

Hnojíme na jaře před květem, lze využít běžně dostupná hnojiva určená přímo na jahody, nebo i granulovaný kravský hnůj.

Jak hnojit jahody v truhlíku

Pro přihnojování bio jahod volíme Organické hnojivo pro jahody a drobné ovoce s privátním označením Biokont (značka produktů vhodných pro ekologické zemědělství). Hnojivo je vyrobeno z fermentovaného slepičího trusu od slepic z volného chovu, melasy a následně sušeno.

Čím a kdy hnojit jahody

Hnojení: Hnojíme na jaře před květem, lze využít běžně dostupná hnojiva určená přímo na jahody, nebo i granulovaný kravský hnůj. Při jeho použití si dáme pozor, aby se dávka nedostala na listy rostliny, a nepopálila je tak. Před hnojením rostlinu vždy důkladně zavlažíme.