Čím hnojit Voskovku?

Čím hnojit voskovky

Pro pravidelné kvetení většina voskovek vyžaduje hnojení. Vhodná jsou hnojiva pro pokojové květiny či Kristalon určený pro květy.

Co dělat aby kvetla voskovka

Voskovka je pokojová rostlina. V létě má být umístěna na teplé a světlé místo bez přímého slunečního světla. Od plného růstu ke kvetení ji bohatě zalévejte. V období odpočinku, tedy od října do února, ji umístěte do místnosti s teplotou okolo 10 -12°C.

Jak se pestuje voskovka

Pěstování ze semene je ale poměrně náročné.

Zahradníci vysévají semínka jemná jako prach na dobře urovnané truhlíky. Semínka pak klíčí pod skleněnou deskou a malé voskovičky se asi po týdnu pracně přepichují. Proto bude jednoduší si koupit již předpěstované sazenice. Výsadba na záhon se provádí od května do června.
Archiv

Jak casto Zalevat Voskovku

Nikdy ho nenechte zcela vyschnout, ale ani příliš vlhký. Květinu zalívejte měkkou odstátou vodou nebo vodou dešťovou. V létě rostlině dopřejte časté rosení. Roste však jen listy, nikoliv květy.
Archiv

Proč mi nekvete voskovka

Příliš mnoho nebo naopak málo vody může způsobit, že rostlina nekvete. Tip: Odkvetlé květy neodstraňujeme. Voskovka nevykvétá pouze na nových výhonech, ale i na květních stopkách staré rostliny.

Kdy se sazi voskovky

V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C. Voskovky nesnášejí mráz, takže ven je přeneste až po zmrzlých mužích.

Co s Voskovkami

Co se týče voskovek, můžete jim dát opět tvar, se kterým se dá kreslit. Vše, co budeme potřebovat, je alobal, nějaká nádoba, kterou můžeme dát do trouby, kupu starých voskovek a formičky na cukroví. Nejprve z celého domu sesbítejte polámané voskovky a roztřiďte je podle barev.

Jak dlouho kvete voskovka

Kvete od jara do podzimu hvězdicovitými květy, které se lesknou jako vosk. Mohou mít bílou nebo narůžovělou barvu, střed květu je červený. Kvete po celé léto a její květy jemně voní. Odkvetlé stonky nikdy neodstraňujeme, protože se na nich vytváří nová květenství.

Kdy přesadit Voskovku

Voskovka nemiluje změnu místa ani časté přesazování. Přesazujte tak jednou za 2–3 roky. Květináč ponechávejte na stále stejném místě a pokud možno ani voskovkou nijak neotáčejte. Co je také velmi důležité: po odkvětu neseřezávejte vzniklé „pahýly“, protože na nich obvykle vyrostou další nová květenství.

Jak se množí voskovky

Voskovky otáčejí listy ke světlu a špatně snášejí změnu stanoviště vůči světlu. V létě vyžadují dostatečnou zálivku, rosení i omývání listů, v zimě vystačí se suchým vzduchem a jen mírnou zálivkou. Množí se nejlépe řízkováním, zakořeňují ve vodě, písku nebo v jiných substrátech.