Čím čistit lesklou kuchyňskou linku?

Čím čistit kuchyňskou linku

Při čištění kuchyňské linky se můžete spolehnout i na klasické tuhé mýdlo. Nastrouhejte trochu tuhého mýdla a smíchejte jej s hrníčkem vody. Poté se vybavte hadříkem nebo houbičkou a pusťte se do čištění kuchyňské linky.

Čím umýt matnou kuchyňskou linku

Vystačíte si s mýdlovou vodou

Hrubé drhnutí by mohlo vést ke ztrátě matného efektu, což mohou způsobit i příliš agresivní čistidla, díky nimž by navíc na nábytku mohly vzniknout barevné změny či skvrny. K běžné údržbě matných lakovaných povrchů tedy stačí pouze vlažná voda s trochou mýdla nebo saponátu a měkký hadřík.

Jak čistit vysoký lesk

Při čištění lesklého nábytku zapomeňte na abrazivní prostředky, nevhodné jsou i saponáty, čističe na bázi alkoholu nebo rozpouštědel jako toluen, aceton či benzín, nebo alkohol v koncentraci nad 25 procent. Běžné čištění akrylátových povrchů se opět provádí antistatickým sprejem a měkkým bezešvým bavlněným hadříkem.
Archiv

Čím umýt kuchyňské skříňky

Na údržbu veškerého skříňového nábytku používejte suchý nebo mírně navlhčený měkký hadr a běžné saponátové čisticí prostředky, pokud jsou výrobcem čisticích prostředků na konkrétní povrch doporučovány. Zásadně nepoužívejte jakékoliv vysoce agresivní prostředky jako např.
Archiv

Jak vycistit bile lamino

Dodejte nábytku z lamina zářivě bílý vzhled

Komody, skříně, konferenční stolky a další nábytek z bílého lamina, se nejlépe udržuje vinným octem. Pro hloubkové čištění použijte 1 díl vinného octa a 2 díly teplé vody. Údržbu provádějte měkkým hadříkem, který nepouští vlákna ani barvu.

Čím vyčistit zašlou spinu

Ocet, citrón a soda v jednom boji

Pokud se potýkáte se skutečně „zažranou“ špínou, budete muset nasadit zbraně těžšího kalibru. Můžete si smíchat 5 l vody, ½ sklenice jedlé sody, 1/3 sklenici citrónové šťávy a ¼ sklenici octa. Nejdřív vmíchejte sodu do vody, potom přilijte citrónovou šťávu a až nakonec přidávejte ocet.

Co je dobré na odmaštění

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak odstranit zašlou mastnotu

Stačí zaneřáděné místo přetřít čistým hadříkem namočeným v oleji. Lze použít minerální, ale i jakýkoliv jiný běžný kuchyňský olej. Zaschlé mastné skvrny pod olejem prakticky ihned změknou a půjdou snadno dolů. Nový olej totiž ten starý v mžiku rozpustí.

Jak vyčistit leštěný nábytek

Ano, šmouhy jednoduše otřete dobře vyždímaným měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě a pak opatrně osušte. Nepoužívejte na čištění saponát, vytvořil by na povrchu lesklého laku matný film. K čištění se také vůbec nehodí přípravky obsahující tekuté nebo sypké písky, vyhněte se rovněž všem druhům rozpouštědel.

Jak vyčistit zažloutlý nábytek

Pokud chcete čistit lesklý nábytek, použijte pouze jemný hadřík, vlažnou vodu a pár kapek mýdla nebo jemného saponátu. Nábytek v žádném případě nesmáčejte, pouze otírejte vlhkým hadříkem. Na oživení zašlého laku pak použijte směs vody a octa v poměru 1:1 na vlhké houbičce, kterým nábytek otřete.

Jak vyčistit kuchyňskou desku

K čištění matných kuchyňských pracovních desek se hodí látky jako kyselina citronová, jedlá soda, prostředek na mytí nádobí a ocet. Kdy je budete potřebovat Mastné skvrny lze odstranit roztokem teplé vody a prostředku na mytí nádobí.

Jak vyčistit kuchyň

Babské rady na vyčištění kuchyně nejčastěji zmiňují citron, ocet, olej, jedlou sodu nebo prášek do pečiva. S těmito několika surovinami zvládnete odmastit kuchyňskou linku i spotřebiče, zbavit povrchy zašlého vzhledu, odstranit vodní kámen nebo dokonce eliminovat nepříjemné pachy.

Jak odstranit zaschlý olej

Čerstvý olej rozpustí ten starý. Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Jak vyčistit starou zašlou vanu

Napusťte vanu horkou vodou, přidejte 3 litry octa a 4 lžíce jedlé sody. Nechte působit 4 hodiny, poté vodu vypusťte a povrch vany ještě dočistěte houbou se saponátem. Nakonec opláchněte. Jedlou sodu lze použít také v kombinaci s peroxidem vodíku.

Jak vycistit vanu octem

Nejprve smíchejte ocet s teplou vodou v poměru 1:1. Můžete použít klasický kbelík a houbičky do domácnosti, ale nejjednodušším řešením je roztok přelít do rozstřikovače. Naneste na vanu a nechte působit 15-20 minut, poté opláchněte vodou. Vana bude vypadat jako nová.

Co rozpouští mastnotu v kuchyni

Při úklidu kuchyně si vystačíte s jedlou sodou a kypřícím práškem. Tyhle dvě ingredience dokáží pomoci od dlouho usazené špíny a mastnoty. Jak na to Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschlé mastné skvrny.

Jak odmastit linku

Klasický ocet dokáže odmastit veškeré povrchy v kuchyni. Nemusíte se bát ho použít na plynový sporák, digestoř, lednici, vypínače nebo třeba kuchyňskou desku. Připravte si lžíci octa, půl lžíce soli a lžíci vody. Tyto ingredience smíchejte dohromady a s vytvořenou směsí začněte kuchyňskou linku umývat.

Jak vycistit mastnotu v kuchyni

Zabiják mastnoty: jedlá soda s citronem

Poradí si také s mastným povlakem v kuchyni. Smíchejte teplou vodu a jedlou sodu v poměru 2 : 1. Do směsi přidejte šťávu z celého citronu. Roztok nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na mastný povrch.

Jak vyčistit starou skříň

U starších kousků je to docela běžné. V takovém případě zkuste smíchat citronovou šťávu s octem nebo s lihem a roztokem skříň znovu vymýt. Během větrání do ní umístěte nádobu s roztokem, která by měla účinky mytí posílit a nábytek nemilého zápachu zbavit.

Jak oživit zašlý nábytek

Nábytek v žádném případě nesmáčejte, pouze otírejte vlhkým hadříkem. Na oživení zašlého laku pak použijte směs vody a octa v poměru 1:1 na vlhké houbičce, kterým nábytek otřete. Tím se zbavíte i nepříjemného pachu zatuchliny.

Jak vyčistit umělou hmotu

Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.

Co na Spalenou linku

Potřete spálené místo pastou z jedlé sody a octa nebo Coca-Coly. Nechte 6 hodin působit a poté umyjte. Pokud spálenina stále drží, posypejte místo jedlou sodou, nalijte vodu a 20 minut zahřívejte. Nechte vychladnout a umyjte.

Jak se zbavit starych skvrn

Pro snadnější odstranění staré zaschlé skvrny namočte oblečení do roztoku pracího prostředku ve vodě. To vám pomůže odstranit horní vrstvu skvrny. Poté naneste prací prostředek Persil přímo na skvrnu a nechejte jej několik minut působit. Oplachujte, dokud se prací prostředek zcela neztratí.

Jak odstranit usazeniny ve vaně

Napusťte vanu horkou vodou, přidejte 3 litry octa a 4 lžíce jedlé sody. Nechte působit 4 hodiny, poté vodu vypusťte a povrch vany ještě dočistěte houbou se saponátem. Nakonec opláchněte. Jedlou sodu lze použít také v kombinaci s peroxidem vodíku.

Jak zrekonstruovat vanu

Nejjednodušším způsobem renovace je buď lokální retuš nebo nástřik příslušnými barvami. Před velkoplošným nástřikem je nejprve nezbytné poškozená místa opravit vrstvou smaltu z retušovací sady, obrousit a poté zdrsnit plochu, na kterou se barva bude nanášet. Plechové vaně může prospět i vlepená akrylátová vložka.