Čím lepit rohové lišty?

Jak se lepi PVC lišty

Na zadní stranu lišty naneseme kousky lepidla cca 10-20 cm od sebe (v závislosti na nerovnosti stěny). Lištu tlačíme směrem ke zdi a zároveň dolů k podlaze. Lištu doporučujeme zafixovat nastřeleným tenoučkým hřebíkem, aby se nehýbala do doby, kdy lepidlo zaschne.
Archiv

Čím lepit přechodové lišty

Hliníkovou Krycí lištu je možno přilepit silikonem nebo lepidlem. Doporučujeme lepidlo značky Den Braven Mamut. Pro větší stabilitu se dají lišty navrtat a připevnit pomocí hmoždinek a vrutů.

Čím se lepí lišty

Pro lepení lišt vám doporučujeme Lepidlo MONTACK LEPÍ VŠE OKAMŽITĚ od Ceys. Montážní lepidlo je všestraně použitelné. Slepíte veškeré materiály s porézním i neporézním povrchem, ale také jemné a vlhké povrchy, a to jak v exteriéru, tak interiéru.
Archiv

Jak lepit podlahové lišty

Lepidlo bodově nanesete po celé délce lišty, přiložíte rovně ke stěně a na několika místech na lištu zatlačíte, aby se lepidlo dobře přichytilo ke zdi. K lepení můžete použít buď lepidlo na dřevo nebo přímo lepidlo na lepení podlahových lišt, kterým můžete lepit i lišty z plastu nebo MDF lišty.
Archiv

Čím lepit PVC

Podlahoviny z měkčeného PVC se lepí kaučukovými kontaktními lepidly (BISON Kit a BISON Tix) a akrylátovými disperzními lepidly. Pěnový PVC je nejlépe lepit reaktivními epoxidovými lepidly (BISON Epoxy série).

Čím řezat PVC lišty

V případě profesionální montáže, kde se předpokládá, že společnost disponuje profesionálním nářadím, doporučujeme také nejlépe využít pilku na železo, nebo využít pokosovou pilku s kotoučkem na hliník. Pro montáž je možné také použít nůžky na kov, pozor ale na zvednuté kraje lišt při střihu.

Čím lepit dřevěné lišty

K lepení doplňkových prvků a obvodových podlahových lišt ze dřeva, MDF, plastu apod. je vhodné SOUDAL Montážní lepidlo 48A s vysokou počáteční přilnavostí. z lepených ploch (2), části ihned spojte a znovu oddělte tak, aby se lepidlo důkladně přeneslo na druhou plochu (3).

Jak zkrátit přechodovou lištu

Nejlépe uděláte, když využijete pilku na železo s jemným zoubkem a to jak na kovové lišty, tak lišty z umělé hmoty. Takto zkrácená lišta bude mít čistý, hladký a nepoškozený řez. Při řezání kovových lišt např. do dveří, doporučujeme řezat lištu s diletací, tj. o 1-2mm kratší na každé straně oproti přesnému rozměru.

Jak uříznout rohovou lištu

Seříznutí lišt – vnější roh

Při řezání vnějšího rohu položte lištu na hranu tenším okrajem na podložku a silnějším okrajem k sobě. Pomocí druhé lišty kterou přiložíme okrajem k hraně řezané lišty si označíme spoj lišt na vnějším rohu. Nožem spojíme označené místo s rohem na konci lišty a v tomto místě lištu odřízneme.

Čím přilepit plastovou lištu

K přilepení ochranné plastové nebo nerezové lišty na auto doporučujeme použít akrylovou gelovou oboustrannou pásku a to z několika důvodů. Akrylová páska má vysokou teplotní odolnost od -40°C do +160°C a výborně odolává povětrnostním vlivům.

Jak nalepit rohovou lištu

Důležité je rohovou lištu pevně a rovnoměrně přitlačit. Rohové spoje s úkosem je třeba zhotovit tak, aby se lišty navzájem v rohu nedotýkaly. Při lepení rohových lišt na větších stavbách a při pracích nad hlavou se doporučuje pro zjednodušení práce použít přítlačné válečky na vnější hrany 90°.

Jak sundat lepidlo z podlahy

Zbytky lepidla natřete bohatě přípravkem HG "odstraňovač lepidla na podlahy" například štětcem. Přibližně po 10-15 minutách lepidlo seřrete pomocí špachtle. Postup případně opakujte a je-li to nutné, nechte odstraňovač působit déle.

Jak lepit tvrdý plast

Pro lepení tvrdých plastů – malých ploch se používají speciální kyanoakrylátová (vteřinová) lepidla (UHU Sekundenkleber Kunststoff, BISON Strong & Safe) a lepidla vytvrzující UV zářením (BISON Booster).

Jak položit PVC bez lepení

Volná pokládka bez lepení je možná v místnostech s plochou maximálně do 30 m², a to jen u vybraných typů PVC a vinylů a pouze pro domácí použití. K fixaci doporučujeme oboustranné lepicí pásky, například oboustrannou textilní pásku s textilním nosičem.

Jak řezat rohové lišty

Při řezání vnějšího rohu položte lištu na hranu tenším okrajem na podložku a silnějším okrajem k sobě. Pomocí druhé lišty kterou přiložíme okrajem k hraně řezané lišty si označíme spoj lišt na vnějším rohu. Nožem spojíme označené místo s rohem na konci lišty a v tomto místě lištu odřízneme.

Jak řezat soklové lišty

Nejlépe uděláte, když využijete pilku na železo s jemným zoubkem a to jak na kovové lišty, tak lišty z umělé hmoty. Takto zkrácená lišta bude mít čistý, hladký a nepoškozený řez. Při řezání kovových lišt např. do dveří, doporučujeme řezat lištu s diletací, tj. o 1-2mm kratší na každé straně oproti přesnému rozměru.

Jak připevnit soklové lišty

Nejjednodušší a zároveň nejspolehlivější cestou je uchycení lišt pomocí speciálních montážních klipů. Ty se ke stěně připevní hmoždinkami, lišty pak na ně v podstatě jen nacvaknete a na závěr je zatmelíte. Při montáži se samozřejmě neobejdete bez několika praktických pomocníků.

Jak správně dát přechodovou lištu

Ta by měla být v zavřeném stavu celá skrytá pod dveřním křídlem. Aby bylo zajištěno skrytí přechodu pod dveřní křídlo, musí být napojení podlah umístěno na střed dveřního křídla. I přesto, že se přechodové lišty instalují většinou až po montáži obložkových zárubní a dveří, napojení podlah se musí nadefinovat předem.

Jak lepit lišty na strop

Chcete-li připevnit sádrové lišty, navlhčete před lepením podklad na stěně a stropě. Poté naneste lepidlo na štuk ve velkém množství na zadní stranu lišty a na polepované plochy stěn a stropu. Pak lištu přitlačte na místo.

Jak zkrátit podlahovou lištu

Rohy řežeme pokosovou pilou s jemnými zuby, nebo pomocí prokosnice. Lištu přiložte kolmo k jedné z vnitřních stěn pokosnice (stejně, jako byste ji chtěli přiložit ke zdi) a zajistěte ji tak, aby se při řezání nepohybovala. Řezejte pravý nebo levý úhel dle toho, který chcete získat.

Jak lepit ozdobné lišty pod strop

Chcete-li připevnit sádrové lišty, navlhčete před lepením podklad na stěně a stropě. Poté naneste lepidlo na štuk ve velkém množství na zadní stranu lišty a na polepované plochy stěn a stropu. Pak lištu přitlačte na místo. I zde byste měli čistě odstranit veškeré lepidlo, které vytéká.

Jak odstranit lepidlo z lišty

Nejčastěji se používá aceton, ředidlo nebo technický benzín. Pomocí hadříku a malého množství rozpouštědla otřete postižené místo. Postup několikrát opakujte a pohlídejte si, aby vám rozpouštědlo nezateklo do spár, lepidlo by změklo i tam.

Jak odstranit lepidlo z líná

Dobrý den, pomoci by mohlo silné rozpouštědlo, např. Toluen. Změkčení lepidla trvá delší dobu, proto musí rozpouštědlo déle působit. Doporučuji si postup vyzkoušet na menší méně viditelné ploše, rozpouštědlo může narušovat barevnost a strukturu lina.

Čím lepit pět

Pro lepení PETG se obvykle používají vteřinová lepidla, ať už s nízkou viskozitou – ERGO 5011 (pro snadnější manipulaci Smart Pen Ergo 5011), nebo gelová – Ergo 5039. Výhoda vtečinových lepidel je snadná manipulace, rychlé vytvrzení a dlouhotrvající spoj.

Čím lepit ABS plast

ABS, SAN – ABS a SAN plast přilepíte rozpouštědlovými či reaktivními polyuretanovými lepidly (Bison power adhesive). Plexisklo – PMMA – lze pohodlně lepit rozpouštědlovými lepidly, na malé plochy je vhodné i sekundové lepidlo kyanoakrylátové.