Co se dává do vířivky
Kyslíková chemie
Na rozdíl od chlóru je tato chemie vhodná pro alergiky nebo pro osoby s kožním onemocněním. Kyslíková chemie totiž nedráždí pokožku, sliznice ani oči. Po každém použití vířivky se doporučuje použít jednu odměrku kyslíkového granulátu, která splní stejnou funkci jako zmiňovaný chlór.
Jak udržet čistou vodu ve vířivce
Jak udržet vodu čistou
Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu.
Co dát pod nafukovací vířivku
Podklad může být z betonové desky, ze zámkové dlažby, zahuštěného štěrku, pražců nebo dřevěné podlahy. Základová deska pod vířivkou by měla mít minimální tloušťku 10 cm. Pokud nechcete celou plochu betonovat, můžete ji také podsypat štěrkem a jemnozrnným materiálem, na který se položí dlaždice.
Jak se starat o vířivku
Pátrejte po vodním kameni – v místech s tvrdou vodou sledujte, zda se na povrchu vířivky netvoří usazeniny vodního kamene, ty rychle odstraňte použitím změkčovače. Zajistěte vhodnou dezinfekci – pravidelně ošetřujte vodu v bazénu dezinfekcí, která zabrání rozmnožení mikroorganismů a řas.
Jak často chodit do vířivky
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Jak často měnit filtr ve vířivce
Po dobu prvních dvou týdnů od napuštění novou vodou oplachujte filtr do vířivky alespoň každý druhý den. Poté stačí filtry čistit podle potřeby, ideálně alespoň jednou za 7 až 14 dní.
Jak často se mění voda ve vířivce
Při privátním používání se mění voda ve vířivce přibližně 1× – 4× do roka. Vše ovšem záleží na mnoha okolnostech jako je četnost užívání či osobní přístup při údržbě vířivky.
Jak vypustit vzduch z vířivky
Vyfoukněte vířivku
Jakmile je vířivka čistá a suchá, začněte s vyfukováním. Otevřete příslušný ventilek, a jak bude vzduch postupně odcházet, plášť skládejte. Nakonec ji úplně sbalte. Skladujte ji v původním obalu na suché místě.
Jak vypustit vodu z vířivky
Kdo nechce v zimě vířivku provozovat, vypustí vodu z celého prostoru vany vypouštěcím ventilem. Zbylou vodu v potrubním systému vypustí povolením matice na vstupu do hydromasážního čerpadla a cirkulačního čerpadla (spodní maticové spoje), tak aby voda nezůstala v čerpadlech a ohřevu.
Jak často se mění filtr ve vířivce
Po dobu prvních dvou týdnů od napuštění novou vodou oplachujte filtr do vířivky alespoň každý druhý den. Poté stačí filtry čistit podle potřeby, ideálně alespoň jednou za 7 až 14 dní. Jak často filtr do vířivky čistit záleží především na četnosti užívání vířivky i na počtu lidí, kteří ji používají.
Kdy nechodit do vířivky
Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.
Jak dlouho můžu být ve vířivce
Obecně se doporučuje 15-30 minut v kuse. Někdo zvládne i 45 minut. Doba strávená ve vířivce záleží na mnoha aspektech. Vaše zdraví, okolní teplota, teplota vody, intenzita vířivého proudu a další.
Jak dezinfikovat vířivku
Nejčastěji se k ošetření vody ve vířivce používá chlor, brom nebo přípravky na bázi aktivního kyslíku. Kvůli tvrdosti vody a usazování vodního kamene je také vhodné použít přípravky na stabilizaci tvrdosti vody. Čištění vířivky chlorem představuje ideální kombinaci parametrů cena–výkon.
Jak dlouho může být ve vířivce
20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.
Jaká má být teplota ve vířivce
Optimální teplota vody ve vířivce se pohybuje kolem 37 °C a správně by neměla být vyšší než je teplota lidského těla. V zimních měsících (a zvláště chcete-li se prohřát například po celodenním lyžování na sjezdovce) lze teplotu vody zvýšit i nad 38 °C, ale neměli byste přesáhnout 40 °C.
Proč je pěna ve vířivce
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.