Čím nahradit máslo v drobence?

Co dát do drobenky místo másla

Máslo rozmělníme s moukou mezi dlaněmi a prsty rukou jako na drobenku z koláčů. Místo másla můžeme dát lžíci domácího vepřového sádla, pagáčky budou …
Archiv

Jaká mouka se dává do drobenky

Mouka se používá nejčastěji polohrubá, ale někdo používá mouku hrubou nebo hladkou – v podstatě jde o to, která drobenka vám bude chutnat nejvíce, a u ní už asi zůstanete. Čím víc je v drobence použito mouky, tím bude drobenka po upečení křupavější a tvrdší.

Co na koláč místo drobenky

Nemusíte se přitom bát experimentovat a zkoušet různé mouky, drobenka nemusí být striktně jen z bílé pšeničné mouky, aby se povedla. Zkuste ji nahradit celozrnnou jemněji mletou nebo část bílé mouky vyměnit za strouhaný kokos či mák, podle typu koláče. Doplnit ji můžete i nadrobno nasekanými ořechy.
Archiv

Jaký použít cukr na drobenku

Cukr se používá krupicový (ne ten hrubý krystal) Co se týče váhových poměrů surovin, tam už se receptury liší. Babičky říkávaly:“ Kolik másla, tolik mouky, tolik cukru“. Další rada (asi babiček z jiného gangu) zněla:“Mouky tolik, kolik váží dohromady máslo a cukr“.
ArchivPodobné

Jak na dobrou drobenku

Nejlepší poměr pro drobenku se blíží 1 dílu cukru, 1 dílu másla a 1,5-2 dílům mouky. Čím více mouky, tím bude posypka drobivější. Čím méně mouky, tím bude mastnější a větší drobky, které budou držet pohromadě. Poměr surovin také záleží na typu mouky; čím hrubší, tím méně jí budete potřebovat.

Z jaké mouky se dělá Žmolenka na koláč

Suroviny140. g polohrubá mouka.100. g tuk máslo nebo hera.100. g cukr krupice.

Jak udělat drobenku bez hrube mouky

Drobenka z ovesných vloček

Na vločkovou drobenku potřebujete jen tři ingredience. Je to 70 g ovesných vloček, 50 g třtinového cukru a 60 g másla. Ovesné vločky krátce opražte na suché pánvi a pak je trochu podrťte. Smíchejte s máslem, cukrem a propracujte, aby vznikla drobivá směs.

Jak vylepšit drobenku

Správná drobenka vytváří nepravidelné hrudky, nesmí být příliš sypká, ale ani lepivá. Drobenku můžete vylepšit přidáním špetky mleté skořice, nahrubo nasekanými ořechy, jemně strouhaným kokosem nebo podrcenými sušenkami.

Čím nahradit hrubou mouku v Drobence

Polovinu mouky můžete nahradit sekanými mandlemi, strouhaným kokosem nebo perníkem (výborně chutná s trochou rumu na třešňovém koláči). Případně nechte pšeničnou mouku ve spíži a použijte ořechovou (například mandlovou, arašídovou, z vlašských jader aj.), tedy mouku smíchanou s mletými ořechy či mandlemi.

Co se zbytkem drobenky

Minutová drobenka i do zásoby

Jakmile se pustíme příště do pečení, drobenku vytáhneme z mrazničky. Než vše připravíme, drobenka se zahřeje na pokojovou teplotu a můžeme ji hned využít k posypání moučníků.

Kdy se dává na buchtu drobenka

To je jeden díl másla nebo Héry, dva díly cukru a dva díly mouky. Pro začínající kuchařky a nejen pro ně jsou výborné stránky www.e-kucharka.net, kde velmi názorně ukazují postup. Určitě tam najdete, jak má drobenka ve finále vypadat. Na koláč se dává před pečením.

Jak udělat dobrou drobenku na koláč

Nejlepší poměr pro drobenku se blíží 1 dílu cukru, 1 dílu másla a 1,5-2 dílům mouky. Čím více mouky, tím bude posypka drobivější. Čím méně mouky, tím bude mastnější a větší drobky, které budou držet pohromadě. Poměr surovin také záleží na typu mouky; čím hrubší, tím méně jí budete potřebovat.

Jak dlouho vydrží drobenka v lednici

Drobenka

Když výslednou drobenku dáte do uzavíratelné nádoby, vydrží vám v lednici minimálně týden, ale klidně i několik měsíců – bez přístupu vzduchu a světla.

Z jaké mouky se dělá posypka na buchtu

➜ Suroviny. Na dokonalou drobenku potřebujete: Mouka; hladká nebo polohrubá. Drobenka z hladké mouky je hutnější a kompaktnější, české hospodyňky velmi často používají univerzální polohrubou mouku.

Kdy dát na koláč drobenku

Na koláč se dává před pečením.

Jaké máslo na drobenku

Suroviny140. g polohrubá mouka.100. g tuk máslo nebo hera.100. g cukr krupice.

Co s drobenkou

Drobenka se podle základního předpisu skládá z mouky, cukru a másla. Používá se se na doplnění mnoha koláčů a koláčků, výborně dosladí a vylepší lité buchty a bublaniny s ovocem, ať už z kynutého těsta nebo z rychlého těsta s práškem do pečiva.

Kdy se dává na koláč drobenka

Na koláč se dává před pečením.