Čím natřít stěrku
Odpověď: Pokud je podklad ,samonivelční stěrka dostatečně tvrdá a soudržná, lze použít nátěrové hmoty určené na betonové podklady jako je i s 2159 sibal.
Jak vymalovat betonovou Sterku
Kromě vybraného odstínu betonové stěrky potřebujete i vhodný penetrační nátěr, který sjednotí nasákavost povrchu. S výběrem vhodného přípravku vám v každé prodejně barev poradí. Na očištěnou stěnu ho pak stačí nanést běžným malířským válečkem a nechat zaschnout.
Archiv
Jak připravit podklad pod betonovou štěrku
Ať už aplikujete stěrku na beton, sádrokarton či jiný podkladový materiál, je potřeba ho očistit od nečistot a mastnoty a nechat důkladně vyschnout. Jakmile je podklad suchý, doporučujeme štětcem nanést podkladovou penetraci a nechat min. 2 hod vyschnout.
Jaký podklad pod stěrku
Nesavý podklad, který není schopen nasáknout penetraci. Např. umakart, sklo, plech, stěny natřené disperzním akrylátovým nátěrem, pracovní laminátové desky, nebo staré obklady.
Čím natřít betonovou zeď
Pro případný nátěr betonové stěny můžete použí kvalitní silikonovou fasádní barvu V4018 Barlet silikon nebo i V4014 Barlet akrylát.
Jak vybrat nátěr na beton
Profesionální barvy se vyznačují vysokou tvrdostí, odolností vůči vodě, rozpouštědlům a ropným látkám. Pro dané zatížení doporučuji volit daleko odolnější barvu, a to dvousložkovou epoxidovou. V našem sortimentu máme s vynikajícími vlastnostmi barvy Chemolak S2322 pololesk, Chemolak S2321 lesk a Franchi&Kim A0425.
Jak čistit betonovou štěrku
JAKÁ JE ÚDRŽBA BETONOVÉ STĚRKY Betonová stěrka je bezspárový povrch, který je velice snadný na údržbu. V interiéru lze lehce otřít vlhkou hadrou. V koupelnách a toaletách lze použít dezinfekční prostředek poté smýt teplou vodou.
Čím brousit betonovou stěrku
Brousit můžete pomocí excentrické brusky nebo ručně (klidně brusným kamenem).
Jak dlouho vydrží betonová stěrka
Dá se ale po čase odmastit, přelakovat, záleží také, zda jde o interiér nebo veřejný prostor. Ale stěna doma vám vydrží klidně třicet let. A pokud chcete, po určité době není problém lak obnovit.
Čím natřít beton
Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.
Čím obarvit beton
Odpověď: pro probarvení betonových směsí jsou určeny práškové barvy fronton (výrobce barvy teluria s.r.o). výsledný odstín , zabarvení betonu je ovlivněno i barvou cementu i písku.
Jak se starat o beton
Proti vysychání lze beton chránit i namočením (vhodné je mlžení nebo smáčení přes vrstvu tkaniny) a následně udržovat povrch betonu viditelně vlhký vhodnou vodou. Často se využívá i nástřik vhodných ošetřovacích hmot, které po čase sublimují.
Jak vyhladit stěrku
Pro uhlazení plochy stěrky lze použít speciální hladítko s gumovou hranou. Stažení se provádí hned po zaschnutí tmelu. Začíná se v rohu. Hladítko se přikládá naplocho do rohu takovým tlakem, aby se vytvořil co nejhladší rovnoměrný povrch.
Jak umýt betonovou Sterku
Betonové stěrce voda nevadí
Většinu běžných nečistot odstraníte ze stěrky obyčejnou teplou vodou. Použít můžete také trochu odmašťovacího prostředku, který povrchu také nijak neublíží. Na stěrku lze aplikovat i dezinfekční prostředky, které se doporučují zejména při použití na toaletách a koupelnách.
Čím lakovat beton
Pro vlastní nátěr můžete použít nátěrovou hmotu S2131 Betex 2v1 na beton. Beton musí být suchý a čistý , zbaven starých nátěrů ( balkon) a prvně je nutné jej dobře napenetrovat, napustit naředěnou barvou Betex na beton.
Jak obarvit betonovou Sterku
povrch je možné v této fázi také lazurovat – barvit – v případě hladkého povrchu lazuru naneste na gumovou houbu na hladítku pomocí štětce a následně ji po stěně rozmažte, můžete vytvářet různé mapy, případně stínovat; na hrubý povrch nanášejte lazuru štětcem, velurovým válečkem nebo houbou na auta – protože lazura …
Jak udělat barevný beton
Barevné odstíny betonu
Při jeho probarvování se nejčastěji uplatňují červené, hnědé, černé, případně žluté pigmenty tvořené barevnými oxidy železa. Méně běžné jsou pigmenty bílé, modré a zelené, pro které se používají jiné chemické látky (bílá – oxid titaničitý, modrá – kobaltová modř, zelená – zelený oxid chromu).
Čím zakrýt beton
Využijte polystyren. Při nízkých teplotách je zároveň vhodné beton po uložení zakrýt. Princip je jednoduchý – chemické procesy při tuhnutí betonu uvolňují teplo, které beton zahřívá. Když zabráníme úniku tohoto tepla, můžeme bez potíží betonovat i za nižších teplot.
Jak často kropit čerstvý beton
Mlžení se provádí 2-3x denně, aby byl povrch betonu trvale vlhký a tím se eliminovalo riziko vzniku trhlin v betonu. PRO ZVÍDAVÉ: Délku nutného ošetřování udává „specifikace provádění“ (odstavec 4.2.1 ČSN EN 13670) prostřednictvím stanovení ošetřovací třídy (článek 8.5 a příloha F 8.5 ČSN EN 13670).
Čím srovnat zeď
Jak jinak můžeme zdi vyrovnat
Můžeme použít klasické obkladačky nebo celé panely, které na plochu zdí připevníme. Elegantní řešení, ale spíš jenom pro optické vyrovnání, jsou plastické tapety nebo plastické barvy na zdi. Plasticita může být přímo hmatatelná nebo jenom optická.
Čím se brousí štuk
Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou. Také v interiéru, když už není hrubá strukturovaná omítka na stěnách a stropě žádoucí, se nabízí obrousit omítku sanační frézkou, aby pak bylo možné na stěnách a stropě např. vytvořit hladký povrch.
Jak ošetřovat beton
Způsoby ošetřování
Skrápět beton vodou, lépe vodním mlžením. Lze použít i ošetřovací nástřik nepropouštějící vodu. Je potřeba ho aplikovat na tuhnoucí a tvrdnoucí beton ihned jakmile je to možné. Účinnější je první možnost — skrápění vodou, protože dochází i k chlazení povrchu betonu.
Proč Netvrdne beton
Dobu tvrdnutí betonu ovlivňuje především teplota okolního prostředí, poměr složek v betonu, vodní součinitel (tedy obsah vody ve směsi), druh cementu a použité přísady a příměsi v betonu (urychlovače tuhnutí, plastifikátory apod.).
Proč popraskal beton
Na povrchu výztuže se začne vytvářet zkorodovaná vrstva, která má větší objem než původní výztuž. S růstem tloušťky koroze se zvyšuje tlak této vrstvy na okolní beton, až dojde k popraskání betonu a jeho „odloupání či oprýskání“.
Proč praská čerstvý beton
Nejčastější příčiny vzniku prasklin v betonu jsou: Rychlý proces zrání betonu, který je způsoben vysokou teplotou vzduchu v okolí nebo nízkou vlhkostí okolí. Tím dochází k rychlému odpařování vody z betonu, což způsobí smršťování betonu, následkem kterého vznikají praskliny v betonu.