Čím natřít keramický květináč?

Jak natřít květináč

Podklad musí být pevný, suchý, bez mastnot. Plochým štětcem naneseme vrstvu podkladové barvy s jemnou nebo hrubou strukturou. Asi po hodině ji můžeme přetřít. Než do květináč zasadíme rostliny, přetřeme ho vně i uvnitř bezbarvým akrylovým lakem.

Jak renovovat květináč

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem. Po zaschnutí krakelovacílo laku….

Jak malovat na květináče

PostupV prvním kroku natupujte celý květináč jednou podkladovo barvou, použijte pěnový štětec.Tužkou si načrtněte plochy, které budete vybarvovat a každou část natřete jednou barvou.Okraj květináče dekorujte měděnou metalickou akrylovou barvou.

Jak vylepšit plastový květináč

Stačí zakoupit drobná mozaiková sklíčka nebo nejrůznější barevné korálky. Na květináč keramický i plastový se dobře přilepí tavným lepidlem, pak vše přetřete spárovací hmotou, sklíčka vyleštíte a spárovku ještě vlhkou uhladíte dřevěnou špachtličkou nebo prstem.
Archiv

Jakou barvu použít na květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Čím natřít plastový květináč

Speciální barvy jsou nejvhodnější

Mezi nimi najdete značky jako Balakryl, Dulux, Sinepox a mnohé další. Barvy jsou vhodné k venkovním i vnitřním nátěrům plastových hmot, zejména ABS, tvrdého PVC a umakartu. Skvěle drží také na potrubí, elektrikářských lištách a plastovém nábytku.

Jak vyčistit keramický květináč

Větší kýbl naplňte vodou a přilijte tak půl litru octa. Pak do vody květináče ponořte a nechte je tak klidně i dva dny. Ocet vykoná své a rozpustí i odolné vápenaté skvrny. Navíc díky octové lázni se zbavíte i případného zatuchlého zápachu.

Čím dezinfikovat květináče

Dezinfekce takového květináče je velmi náročná. Zárodky je možné zničit jedině vyvařením, nebo složitým máčením v dezinfekčním prostředku, který se však musí dobře vymít a pak nechat odvětrat. Plastové květináče stačí omýt vodou, případně slabým roztokem Sava a můžete beze strachu vysazovat nové rostliny.

Čím natřít keramiku

Na keramiku, která nepřijde do styku s jídlem, vodou, zeminou, oleji můžete malovat pastelkami, fixami, temperami, akrylkami nebo si ji oblepíte papírovými výstřižky technikou decoupage.

Jak nabarvit plastový květináč

Předmět, který budete natírat, nejdřív očistěte – nejprve vodou se saponátem a potom lihem, abyste plast odmastili a barva dobře přilnula. Potom doporučujeme povrch mírně zdrsnit jemným brusným papírem a znovu očistit. A už se můžete dát do natírání!

Jakou barvou natřít květináče

Květináč svítící ve tmě

Postačí, když obyčejný květináč natřete speciálním lakem Taika Glow, který svítí ve tmě. Na květináč nejprve naneste podkladovou bílou barvu Optiva Colour. Dbejte na to, abyste vytvořili jednolitou plochu. Podpoříte tak výsledný svítící efekt.

Jaký sprej na plasty

A jakou barvu tedy vybrat Máte dvě možnosti: barva na plasty, která se nanáší štětcem (doporučujeme Balakryl Plasty) základní barva ve spreji + jiná sprejová barva (doporučujeme Primalex Základní barva na plasty)

Čím dezinfikovat truhlíky

Údržba truhlíku

Doporučuje se po sezóně, respektive před dobou vegetačního klidu, truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat – třeba Savem či vodou s přídavkem hypermanganu (běžně dostupný v lékárně).

Jak vycistit keramicky květináč

Mechanicky květináč očistěte kartáčkem v teplé vodě. Roztokem octové vody odstraníte bílé vápenaté skvrny z květináče. Stačí na dva dny květináč do roztoku namočit. Vodní skvrny na květináči odstraníte umytím zubní pastou, po krátkém působení opláchněte.

Čím malovat na keramiku

Na keramiku, která nepřijde do styku s jídlem, vodou, zeminou, oleji můžete malovat pastelkami, fixami, temperami, akrylkami nebo si ji oblepíte papírovými výstřižky technikou decoupage.

Čím nahradit glazuru

Čím ozvláštnit glazuru

Tip: Vodu můžete nahradit vývarem nebo ovocnou či zeleninovou šťávou. V obou případech tak pokrmu dodáte další chuť.

Jaké barvy drží na plastů

Akrylové barvy – vhodné na papír, dřevo, textil, kov, sklo i plasty.

Jak vydezinfikovat květináče

Větší kýbl naplňte vodou a přilijte tak půl litru octa. Pak do vody květináče ponořte a nechte je tak klidně i dva dny. Ocet vykoná své a rozpustí i odolné vápenaté skvrny. Navíc díky octové lázni se zbavíte i případného zatuchlého zápachu.

Jak vydezinfikovat hlínu

Substrát je také možné propláchnout roztokem manganistanu draselného nebo roztokem peroxidu vodíku. Pokud máte chuť si trochu zaexperimentovat, můžete do půdy zapíchat stroužky česneku, jako první zálivku použít vývar z kopřiv nebo na zeminu položit syrový brambor naříznutou stranou dolů a po několika dnech ho vyměnit.

Jak se starat o keramiku na autě

Pro péči o vůz Vám postačí kvalitní mycí houba (nedoporučujeme molitanovou), autošampon bez vosku a sušící ručník. Nevyužívejte kartáčové myčky – poškozené a špinavé kartáče v kombinaci s agresivní mycí chemií mohou napáchat značné škody na laku, plastových dílech a litých kolech.

Jak správně Glazovat keramiku

Ruční nanášení glazury: Hrnčíř může glazuru nanášet ručně pomocí štětce nebo špachtle. Vyfukování glazury: Glazuru lze také nanést pomocí speciální trubice, přes kterou se glazura vyfukuje na povrch keramiky. Tento proces je rychlý a umožňuje nanášet tenkou a rovnoměrnou vrstvu glazury.

Jak dezinfikovat zahradu

Na povrch zeminy pohoďte dusíkaté vápno a zapravte ho do půdy pomocí hrábí. Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte.

Jak dezinfikovat skleník

Osvědčeným prostředkem je dusíkaté vápno, které zničí nejen plísně, ale také vajíčka škůdců, semena plevelů, bakterie a spory hub. Navíc půdu obohatí o důležité složky – dusík a vápník. Před jeho použitím půdu zryjte a zbavte zbytků rostlin. Následně ho lehce zapravte do zeminy a důkladně prolijte.

Jak se starat o keramickou ochranu

Jak se o keramickou ochranu správně staratŠetrné a důkladné ruční mytí každý týden.Kartáčovým myčkám se obloukem vyhněte!Alespoň 1x za 3 měsíce aplikujte vyživení křemíkové vrstvy.Okamžité odstranění agresivního znečištění.

Kdy se Glazuje keramika

Dobře usušený výrobek můžeme dát do pece. Samotné pálení se pohybuje kolem 7-8 hodin a pak následuje řízená fáze chladnutí někdy i 20 hodin. Pokud pec otevřeme příliš brzy, ještě teplou zkracujeme tím její životnost a keramický výrobek díky tepelnému šoku můžeme znehodnotit.