Čím natřít stůl?

Jak natřít stůl

Nátěr se provádí většinou štětcem na dobře odmaštěný, suchý a mírně zdrsněný povrch. Pro nátěr je zde vhodné použít kombinaci jednoho až dvou nátěrů univerzální barvy a jednoho až dvou nátěrů bezbarvého interiérového laku. Takto ošetřený nábytek by vám měl posloužit opět několik let.
Archiv

Čím natřít venkovní stůl

Impregnaci lze přetřít syntetickými i vodou ředitelnými lazurami, laky, mořidly i krycími barvami. Bývá na vodní bázi, je nehořlavá, a hlavně rychleschnoucí. Lazuru či mořidlo můžeme nanést už za čtyři hodiny po impregnování. Impregnace dřevo chrání až na 10 let.
Archiv

Čím natřít stůl z masivu

Pokud uvažujete o nátěru na jídelní nebo barové stoly neváhejte použít výrobek OSMO Top olej. Tento olejovo-voskový nátěr zachová Vaše dřevo přirozeně přírodní a navíc máte naprostou jistotu, že tento výrobek má veškerou certifikaci na styk s potravinami.
Archiv

Jaký lak na stůl

Lakovaný stůl jednoduše otřete vlhkým hadříkem a je hotovo. Pro naše jídelní stoly používám otěruvzdorná lak LV CC250. Je vhodný na povrchovou úpravu dřeva i epoxidu a zvýší otěruvzdornost (odolnost proti poškrábání) o 30%. Zároveň je certifikovaný pro styk s potravinami i vodou.
Archiv

Jak natřít starý stul

Laková lazura je ideální prostředek k renovaci staršího nábytku, protože lakovou lazurou na už dříve lakovaném povrchu nábytku jedním tahem štětce současně měníte odstín podkladu (jako byste mořili dřevo) a zároveň lakujete nábytkovým vodou ředitelným lakem.

Čím natřít dřevo na postel

Správné nátěry

Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo Balakryl Základ. U ostatních barevných odstínů můžeme použít rovnou univerzální barvu Balakryl Uni Mat nebo Lesk ve 2–3 vrstvách. Velmi výhodné je přetření Balakrylu Uni Mat ještě bezbarvým interiérovým lakem Balakryl Sportakryl Mat.

Čím natřít venkovní trámy

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Čím natřít venkovní lavičku

I lavička si zaslouží čas od času nový kabátek

Je jen na nás, zvolíme-li transparentní nebo krycí barvy. Akrylové laky jsou ředitelné vodou, rychle se s nimi pracuje, mají velmi dobré mechanické vlastnosti a dlouhou životnost. Je vhodné je použít na dřevo, které nemá takovou kresbu, kterou by stálo za to zvýrazňovat.

Jak se starat o stůl z masivu

Žádná chemie na povrch nábytku z masivu

Nábytek z masivu by nikdy neměl být ošetřován syntetickými nebo organickými rozpouštědly. Zapomeňte i na různé oleje a chemikálie. Takové přípravky by mohly nábytek nepěkně poškodit nebo jej i odbarvit. Povrch nábytku stačí očistit suchou prachovkou či vlhkým měkkým hadříkem.

Čím oživit dřevěný stůl

Smíchejte v nádobce 3 díly olivového oleje a 1 díl octa, citronové šťávy dejte cca 2 díly. Použijte rozprašovač a směs naneste v aerosolu na povrch nábytku. Přetřete suchým hadříkem a vyleštěte. Ocet nebo citronová šťáva dřevo vyčistí, olej jej ošetří.

Jak lakovat stůl

Před lakováním je potřeba, abyste dřevo důkladně očistili a připravili. Pomocí špachtle, smirkového papíru, úhlové brusky nebo horkovzdušné pistole proto odstraňte staré vrstvy laku a všechny nečistoty. Dřevo vždy čistěte po směru vláken (letokruhů).

Jak zrenovovat stůl

nejprve je nutné odstranit staré nátěry laku a barvy (smirkovým papírem, bruskou nebo speciálními prostředky, případně může přijít vhod i horkovzdušná pistole) následně přichází na řadu odstranění nerovností zabroušením, škrábance a rýhy se opraví tmelem. po zaschnutí tmelu je nutné stůl očistit od veškerého prachu.

Jak na renovaci starého nábytku

Brusku používáme na hrubé broušení, konečné úpravy děláme skelným papírem. Opalování pomocí opalovací pistole je vhodné na silné vrstvy laku a barvy. Pokud je nábytek zdobený drobnými ornamenty, je vhodné použít chemické odstraňovače nátěrů, např. organická rozpouštědla nebo louh.

Čím natřít psací stůl

Pro povrchovou úpravu můžete zvolit vodouředitelný nátěr nebo třeba polyuretanové laky. U vodouředitelných laků počítejte s pomalejším schnutím a větším rizikem spadu nečistot do nalakované plochy a zároveň s nižší odolností povrchu.

Čím natřít dřevo

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Čím napustit dřevo do země

V minulosti to bylo opalování dřeva nebo nátěr vyjetým olejem, ovšem tyto metody jsou dnes již překonané. Tím nejefektivnějším a zcela ekologickým způsobem je použití přírodních olejů a pryskyřice! Konkrétně zředěného dřevního téru, který můžete znát i pod pojmem dehet, nebo dřevní smůla.

Jak natřít venkovní dřevo

Impregnace je základ

Nejprve použijeme hrubší brusný papír a doladíme jemnějším. Dřevo očistíme. Následně jej naimpregnujeme Balakryl Napouštědlem, které prostoupí hluboko do dřeva. Tento krok nám zaručí, že dřevo ošetříme proti plísním, houbám a jiným mikroorganismům a navíc lépe přilne i následná vrstva barvy.

Jak renovovat lavičku

Lavičku ocelovým kartáčem nebo smirkovým papírem pečlivě zbrousíme pokud možno do hladka, aby nám nevznikly ostré přechody mezi jednotlivými místy povrchu. Poškození v ploše, např. díry po šroubech nebo ostré rýhy, můžeme zahladit vyrovnávacím tmelem. V tenčí vrstvě tmel zaschne za 2 – 4 hodiny.

Jaká je nejlepší lazura na dřevo

Na čerstvé dřevo jsou vhodnější lazury ředěné rozpouštědly (Lazurol, Luxol), které díky menšímu povrchovému napětí pronikají do dřeva lépe než lazury ředitelné vodou. Pro vyzrálejší materiál lze doporučit lazury Fortekryl, Karbolineum nebo Dixol V 1600.

Čím natřít bukový stůl

Tekutým voskem CLOU Holzwachs můžete natřít nábytek ze surového smrkového, dubového, bukového nebo jasanového dřeva, který bude stát v interiéru. Vosk se výborně uplatní také na dětském nábytku a hedvábně hladký povrch, který nestudí jako lakované plochy, oceníte třeba na postelích nebo na dřevěných hračkách.

Jak zrenovovat Stary stůl

Nejprve musíme z dřevěného stolu odstranit starý lak. K tomu použijeme brusku, případně i horkovzdušnou pistoli, která lak dokonale odstraní. Pokud si všimneme prasklin, děr, či jiných nedokonalostí, tak použijeme tmel, který necháme zaschnout. Nyní dřevěný stůl zbrousíme dohladka a oprášíme od nečistot.

Čím natřít smrkové schody

Pro měkké dřevo se hodí lazura

Pro ochranu měkkého dřeva, jako je jedle, smrk, borovice nebo lípa, jsou nejvhodnější lazury. Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva.

Jak opravit odřený stůl

Káva nepovzbudí jenom vás, ale oživí i odřený nábytek. Smíchejte několik lžic mleté kávy s horkou vodou, v takovém poměru, aby vám vznikla hustá pasta. Pokud je barva vašeho nábytku do červena, tak do pasty přidejte trošku jódu. Patu naneste na poškozené místo, nechte působit a následně jemně setřete vlhkým hadříkem.

Jak oživit zašlý nábytek

Nábytek v žádném případě nesmáčejte, pouze otírejte vlhkým hadříkem. Na oživení zašlého laku pak použijte směs vody a octa v poměru 1:1 na vlhké houbičce, kterým nábytek otřete. Tím se zbavíte i nepříjemného pachu zatuchliny.

Jak oživit starou skříň

Aby bylo možné obnovit starou dřevěnou skříň, je třeba odstranit původní nátěr. K tomu bude užitečné zařízení, jako je bruska, stejně jako hrubozrnný nebo jemný brusný papír. Vyčištěný povrch lze rovnou natřít – použijte k tomu lak nebo barvu.