Čím ozdobit polévku?

Jak ozdobit polévku

Polévky se před servírováním zdobí především zelenou natí, bylinkami nebo i kořením. Bylinky se přidávají buď nasekané, nebo jako snítka uprostřed talíře. Koření se sype z mlýnku. Použít se mohou i různé samostatně připravené zavářky – rýže, noky, těstoviny…
Archiv

Jaké koření se dává do polévky

pepř, muškátový květ a oříšek, bobkový list, tymián, hřebíček, zázvor, libeček, petržel, mrkev, celer, pastiňák, nové koření.

Jakou zavářku do polévky

Zavářky se zavářejí přímo do polévky. Zavářkami se rozumějí: polévkové těstoviny, zavářky z vaječného těsta, noky a knedlíčky, obilniny a obiloviny, syrové vejce. Vložky se upraví zvlášť a vkládají se až do talíře, a nebo se nabídnou v misce, aby si každý dal podle své chuti.
Archiv

Jak vylepšit dýňovou polévku

Abyste si dýňovou polévku vychutnali kompletně, servírujte ji s dýňovými semínky a dýňovým olejem. Tak také zvýšíte výživovou hodnotu polévky. Semínka opražte na pánvi na sucho, tak se zintenzivní jejich chuť a vůně. Polévku jimi posypte a zakápněte pár kapkami dýňového oleje.
Archiv

Co použít když nemám vývar

Některé polévky jsou proto založené na mléku (kyselka, koprová polévka), jiné uvítají přídavek rajčatového pyré (italské minestronky), další se například spoléhají na čarovnou moc vody z namáčení sušených hub. To vše jsou právoplatné chmaty a polévce opravdu prospějí, pokud není vývar po ruce.

Co do Kremove polevky

Krémové polévky se smetanou i bez

Nejčastěji se připravují ze zeleniny všeho druhu, stačí lehce povařit a potom dobře rozmixovat. K tomu vám poslouží výkonný ponorný nebo stolní mixér. Na talíři je můžete zakápnout různými oleji, smetanou, posypat semínky, krutonky, zeleninou, bylinkami.

Jaké bylinky do polévky

Vhodné bylinky do polévekEstragon. Tato bylinka se výborně hodí do francouzských polévek nebo cibulačky, ze kterých udělá kulinářský skvost.Libeček je tradiční bylinkou do polévek. Jednou z nejpoužívanějších bylinek do polévek je libeček.Oregano.Řeřicha.Medvědí česnek.Pažitka.

Kdy pridat bylinky do polévky

Tvrdší bylinky, jako je například bobkový list, rozmarýn, šalvěj, tymián nebo levandule, naopak potřebují povařit, aby své aroma vůbec uvolnily. Nebojte se jak tak do pokrmu přidat hned na začátku přípravy. Použít samozřejmě můžete bylinky sušené, ale mnohem lepší jsou ty čerstvé.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Co dát do polévky místo nudlí

Nedělní oběd u babičky je synonymem pro poctivý vývar s vynikající zavářkou. Nudle jsou složitým procesem, můžete je však nahradit jednodušší variantou, tedy domácím drobením či strouháním. Jednoduché těsto jen nastrouháte do vývaru.

Jakou dýni na polévku

Asi tou nejznámější na našem trhu je dýně hokaido. Použít ji můžete snad do všech dýňových jídel, na které si vzpomenete. Výborně chutná například pečená, popřípadě z ní můžete uvařit skvělou polévku, které vás zahřeje po sychravém podzimním dni.

Jaké Smetana do dýňové polévky

Podlijeme vývarem, promícháme a vaříme pod pokličkou asi 15 minut. Jakmile jsou kousky měkké, můžeme pokračovat. Osolíme, opepříme a rozmixujeme dohladka. Přidáme smetanu na vaření, zakysanou smetanu.

Co se zakalenou polévkou

Vývar zachrání vaječný bílek

Ze 2 bílků ušlehejte sníh, přidejte do zchladlého vývaru, NEMÍCHEJTE, pomalu přiveďte k varu, přičemž bílky na sebe nachytají vysrážené bílkoviny a klesnou ke dnu. Do cedníku vložte čisté plátno a vývar přes něj přeceďte.

Proč se zakalí vývar

Častou chybou je, že vývar není čirý, jak by měl být, ale zakalený. Částečně je to proto, že jste poctivě nesbírali pěnu. Druhou příčinou je, že se vařil a nebublal. Na vyčištění jsou dvě cesty.

Jak udělat krémovou polévku

Zeleninu do všech krémových polévek buď nejprve osmahneme na tuku nebo ji rovnou vaříme ve vodě, případně ve vývaru. Krémové polévky vždy zahušťujeme – k zahuštění často stačí použít větší množství zeleniny nebo brambory. Po krátkém povaření polévku rozmixujeme tyčovým mixérem a ochutíme. Kdo chce, přidá smetanu.

Jak se dělá květáková polévka

V polévkovém hrnci rozpustíme máslo, nasypeme mouku a upražíme světlehnědou jíšku. Zalijeme ji vývarem, osolíme, rozšleháme a asi 10 minut vaříme. Přidáme prolisovaný květák, koření a zalijeme mlékem. Nakonec polévku zalijeme žloutkem rozšlehaným ve smetaně.

Co zeleneho do polévky

Z běžně pěstovaných bylin na zahradě využijeme petržel, pažitku, jarní cibulku, mladé listy špenátu a libeček. Příjemně chutná i mladá česneková nať. Z planě rostoucích rostlin použijeme listy šťovíku, pampeliškové listy, medvědí česnek, listy kopřivy, řebříček či květy sedmikrásek.

Jakou zeleninu do polévky

mrkev, petržel, celer, pastinák, řepu apod.). Přidat můžete také další druhy vhodné pro přípravu polévky – např. brokolici, květák, kapustu, kedluben, řapíkatý celer, hrášek, pórek, cibuli, česnek atd.

Jaké bylinky jsou vhodné do polévky

Bylinky perfektní do polévekLibeček. Tato skvělá bylinka je stejně jako většina ostatních kořenících bylin, používaná za čerstva i v sušené verzi.Klasický zeleninový vývar: – Cibule – se slupkou.Majoránka.Petržel kudrnka.Petržel listováŠpenátová polévka s kokosem a petrželkou:Pažitka.Moravská kyselica.

Co je Kapani do polévky

Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky. Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Jak se dělá strouhání do polévky

Vejce rozklepneme do misky elektrického mini drtiče, sekáčku – chopperu. Přidáme cca 80 gramů mouky, zavřeme a krátce mixujeme/sekáme. Otevřeme, zkontrolujeme zda těsto není nalepené na dně, pokud ano, odloupneme ho vidličkou, pokud je třeba, přisypeme trochu mouky, uzavřeme a opět, teď již v kratších pulsech sekáme.

Jak udělat zavářku do polévky

Kapání se dělá z vejce, špetky soli a hrubé mouky nebo jemné krupice. Do vejce rozšlehaného vidličkou malým pramínkem sypeme mouku a pomalu šleháme nebo promícháváme, až vznikne těstíčko, které přes vidličku kapeme do polévky a povaříme asi 3 minuty.

Jak se dělá Dýňová polévka

Postup přípravy

Nakrájenou dýni dáme do hrnce, zalijeme vývarem a uvaříme doměkka. Podle chuti přidáme sůl a muškátový květ. Pak polévku rozmixujeme dohladka a necháme ještě krátkou chvíli probublávat. Nakonec polévku zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě, nebo jíškou.

Jak dlouho se vaří dýňová polévka

Ve vyšším hrnci zpěníme na 2 lžících másla na drobno nakrájenou cibuli, přidáme dýni Hokaido a brambor. Zalijeme vodou nebo vývarem, přidáme lžičku soli a opepříme. Vaříme do měka cca 40 minut. Já osobně vařím 15 minut v tlakovém hrnci.

Jak dlouho vydrží dýňová polévka

Vychlazenou dýňovou polévku uložte do uzavíratelné nádoby do ledničky, kde vydrží asi 4 dny. Polévku můžete také zmrazit na 2 až 3 měsíce.