Jakou podestýlku pod slepice
Vhodné jsou proto podestýlky z hoblin, ideálně z měkkého a jemného dřeva, ze slámy nebo slaměných pelet či granulátu. Naopak se nedoporučuje podestýlka ze sena. Nezapomeňte také svůj kurník pravidelně dezinfikovat.
Co dát do Popeliště pro slepice
Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou. Jak vypadá popelení slepice se můžete podívat na následujícím videu.
Co dát do výběhu pro slepice
Každý výběh by měl mít pevný základ, který zajistí uvnitř výběhu bahna a vody co nejméně. Skvělou volbou je tak štěrk nebo i malé oblázky, nejsou špičate, a tak drůbeži nijak neublíží. Stačí tak pár kil aspoň dvě vrstvy na sobě rozházet volně na zem do výběhu a máte hotovo. Palety.
Archiv
Jak nahnat slepice
Je dobré si pořídit plašičku na zvěř a zajistit výběh tak, aby jím neproklouzl ani ten nejmenší škůdce, který by slepičky v kurníku navštívil a vystresoval. Jídlo. Můžete také použít nejrůznější pamlsky jako záminku, pod kterou své slípky do kurníku navečer nalákáte.
Jak vyrobit hřad pro slepice
Jedna slepice potřebuje nejméně 25 cm dlouhý úsek hřadu, aby se mohla pohodlně otáčet. Můžeme použít dřevěné tyče i větve vhodného průměru, které jsou nejpřirozenější a drobné nerovnosti stimulují pařátky. Zbavíme je ovšem předem kůry, aby se daly snadno čistit.
Jak velký otvor pro slepice
Vchod do kurníku by měl mít zhruba 50 cm na výšku a 30 cm na šířku, v zimě je dobré zakrýt ho třeba jutovým pytlem. Není třeba se obávat, že slepice nepochopí, jak si nadzvednout růžek a dostat se dovnitř. Velká by měla být asi 30x30x40 cm, kam slepice snášejí vejce.
Kam umístit Popeliště pro slepice
Popelí se, popelí…
Popeliště je nehluboká jamka, naplněná nejlépe dřevěným popelem nebo jemným pískem. Protože musí zůstat suché, je nelepší umístit popeliště pod stříšku nebo přímo pod kurník, pokud máte nadzemní.
Jak zvyknout slepice
Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.
Jaké pletivo na slepice
Samozřejmě ale čím bude oplocení i při menším počtu slepic větší, tím lépe. Pro větší kusy, jako jsou husy, kachny a krůty, můžete použít klasické lesnické pletivo. Patří k nejlevnějším typům drátěného oplocení. V případě větší drůbeže sáhněte klidně i po podobné variantě – ovčím pletivu.
Jak udělat šrot pro slepice
② Do velké nádoby – plastového sudu nebo kýble nasypte cca 20 kg pšenice. ③ Přidejte 5 kg kukuřice a pár hrstek sena – může mít podobu sušené trávy nebo granulí. ④ Někdo přisypává 0,5 kg suchého nadrceného pečiva nebo drcených kostí. ⑤ Vynechat byste neměli ani půl kila skořápek nebo krmného vápence.
Jak vysoko Bidlo pro slepice
Hřady jsou nezbytným vybavením kurníku, slepice na nich spí. Velí jim tak dávné instinkty stepních ptáků, kteří by v noci na zemi dlouho nepřežili, zatímco na větvi je větší bezpečí. Hřady umístíme do výše půl metru. Měly by být kulaté, o průměru 4-6 cm.
Jak se pozná že má slepice čmelíky
Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.
V jakou denní dobu snáší slepice
Denní doba snášky
Slepice snáší od 5 do 15h, s vysokým podílem vajec snesených kolem 9h ranní. Krůty snáší celý den s nejvyšším podílem vajec snesených v dopoledních hodinách. Kachny začínají snášek kolem 2h ranní a končí mezi 8 a 9h. Husy snáší převážné množství vajec v časných ranních hodinách mezi 2 a 6h.
Jak zastřihnout zobák slepici
Boj proti zobání a požírání vajec
Pokud nepomáhají podkladky, nebo vyfouknutá vejce naplněná silně kořeněnou hořčicí, můžete zvolit radikálnější metodu – zastřihnutí zobáku. Tím, že slepici zkrátíte zobák přibližně o 2 mm, nebude schopná vejce rozklovnout. Pořídit si můžete i hnízda s dvojitými dny.
Jak vysoký plot pro slepice
Slepičkám poskytne úkryt, stín a pro dravce se stane nepřehledným. Mladší stromky nebo keříky postupně zničí, s tím musíte bohužel počítat. Plot by měl být dostatečně vysoký 1,2 – 1,5 m, záleží však na tom, jaké slepice si pořizujete.
Jak zabezpečit slepice
Slepičí výběh by měl tedy obsahovat dost stromů a keřů, můžete jim vyrobit i jednoduché stříšky, kam se při hrozícím nebezpečí rychle ukryjí. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že si žádný dravec vaši slepičku neodnese, musíte na výběh pořídit síť nebo ho překrýt pletivem a vyrobit vlastně takovou slepičí voliéru.
Co mají nejraději slepice
Základem jídelníčku slepice (nosnice) by měla být krmná suchá směs nebo šrot (směs drcených obilovin/luštěnin/zrnin/dalších přísad ve správném poměru). Šrot si lze doma udělat úplně od pídě, je potřeba si ale předem nastudovat, jaké množství čeho do něj patří, důležité je nezapomínat na bílkovinnou složku a vápník.
Co mají nejradeji slepice
Základem je pestrá strava
✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.
Na čem spí slepice
Bidýlko jako slepičí postýlka
Chovatelé slepiček znají pod pojmem hřad nebo bidýlko. Je to nejvyšší místo v kurníku, to si dobře zapamatujte. Měly by být vyjímatelné, vyrobené z kvalitního dřeva. Široké přibližně 4 cm a na tloušťku by mělo mít alespoň 2,5cm.
Jak dlouho vydrží Čmelík bez slepice
Čmelík kuří hledá hostitele a saje na něm v noci. Během dne se na ptácích prakticky nevyskytuje, jen při extrémně silném zamoření. Bez hostitele a tím pádem bez potravy vydrží velmi dlouho, až 34 týdnů.
Jak poznat kdy bude slepice Snaset
Slepice začne být velmi neklidná, bude hledat místo, kde by se ukryla a začala snášet vajíčka. V kurníku začne vyhledávat tmavší a klidný prostor. Dostane se jí častější pozornosti od kohouta. Jakmile ji budete chtít pohladit nebo vzít do náruči, přikrčí se k zemi.
Jak a čím krmit slepice
Základem jídelníčku slepice (nosnice) by měla být krmná suchá směs nebo šrot (směs drcených obilovin/luštěnin/zrnin/dalších přísad ve správném poměru). Šrot si lze doma udělat úplně od pídě, je potřeba si ale předem nastudovat, jaké množství čeho do něj patří, důležité je nezapomínat na bílkovinnou složku a vápník.
Co chybí slepicím když se Klovou
Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu. Nemohou zobat, např. zrní a trávu.
Proč se Ozobávají slepice
Důvod slepičího škubání peří a zároveň jakéhosi ozobávání je ovšem velice jednoduchý. Vyškubáváním peří totiž dává slepice najevo svou nespokojenost a tyto projevy chování mohou vést až ke kanibalismu mezi slepicemi. Peří si totiž slepice okusují navzájem a může to vést až ke slepičí válce ve vašem kurníku.
Jak zabránit létání slepic
Nejrychlejší způsob, jak slepice donutit, aby vám nelétaly je zkrácení jejich křídel, respektive zastřihnutí jedné letky. Slepice sice let zkusí, ale zjistí, že nemá rovnováhu a že je letka příliš krátká na to, aby se let mohl uskutečnit.