Čím potřít věnečky?

Jak udělat krém do věnečků

Do studeného mléka zamícháme pudinkový prášek, cukr a uvaříme pudink, který necháme zchladnout. Pokud se nám na pudinku vytvoří škraloup, sejmeme ho. V robotu pudink nejprve rozšleháme, poté zlehka stěrkou vmícháme ušlehanou šlehačku, kterou stříkáme do spodní části rozkrojených věnečků.
Archiv

Jak udělat fondán na věnečky

Postup pro přípravu fondánové polevy

Fondánový prášek smícháme důkladně s vodou a zahřejeme na 45-48°C. Při této teplotě je poleva připravena k použití. Věnečky potáhneme namočením vršku do polevy. Přebytečnou polevu otřeme stěrkou a necháme zatuhnout.

Jak se dělá poleva na věnečky

Do mísy robotu dáme bílek, moučkový cukr a dvě lžíce rumu. Pomocí balonové metly vyšleháme hladkou polevu, která by měla ještě trochu téci, ale už by se měla většina cukru rozpuštět (radši postupně, pomalu na nižší otáčky). Věnečky polevou potřeme a necháme v chladu zatuhnout, nejlépe do druhého dne.
Archiv

Jak péct žloutkové věnečky

Troubu vyhřejeme na 190 °C. Připravíme plech vyložený pečicím papírem. Cukrářským sáčkem s velkou hvězdicovitou špičkou na něj stříkáme věnečky o průměru 7 cm. Pečeme asi 25 minut.

Kdy plnit věnečky

Přiklopíme vrchní částí, pocukrujeme a podáváme. Naplněné věnečky vydrží v lednici den bez zvlhnutí (nesmí být ale v uzavřené krabičce, pak vlhnou), nebo je lze i plnit až přímo před konzumací.

Jak dlouho péct větrníky

Dodržuji rozestupy přibližně 5 cm od sebe, aby se mi větrníky během pečení neslepily. Větrníky peču 30 minut dozlatova v předem předehřáté troubě na 180 °C a nikdy během pečení neotvírám troubu, jinak mi větrníky nenaskočí nebo naopak "padnou".

Jak udělat polevu na větrníky

Postup přípravy. Krupicový cukr na karamelovou šlehačku rozehřejeme v kastrůlku a za stálého míchání uvaříme zlatavý karamel. Opatrně ho zalijeme 150 g teplé smetany ke šlehání, na mírném ohni za stálého míchání povaříme, až se karamel rozpustí, a necháme vychladit do druhého dne.

Jak na bílou polevu

Tuk nebo máslo necháme na mírném ohni rozpustit. Do prosátého cukru za stálého šlehání přiléváme tuk a vroucí vodu. Bílou polevu třeme, dokud není hladká a jemno. Bílou ledovou polevou ihned zdobíme vybrané cukroví nebo moučníky a necháme ji zaschnout.

Jakou mouku na věnečky

Odpalované těsto:125 g hladké mouky.150 g vody.70 g oleje.175 g vajec (asi 3 kusy)špetka soli.

Jak dlouho vydrží věnečky

Trvanlivost věnečků podle klasického receptu je dva a půl dne, protože obsahují žloutkový krém smíchaný s máslem.

Kdy Rozriznout věnečky

Pečeme na 200°C asi 20 minut bez otevření trouby. Nejlépe je to vyzkoušet, protože každá trouba peče jinak. Když se trouba otevře moc brzy, tak věnečky spadnou. Ještě hodně teplé je rozřežeme, nejlépe pilkovým nožem.

Na jakou teplotu péct věnečky

Postup přípravyDo středně velkého hrnce dám vařit 250 ml vody se solí a máslem.Hrnec se spařenou moukou sundám z plotny, nechám ji trochu vychladnout a pak do ní vmíchám ručním šlehačem vejce.Troubu předehřeju na 180 °C.Věnečky peču asi 30 minut.

Čím naplnit větrníky

Větrníky v polovině částečně nařízneme a naplníme. Na dno – nejlépe lžičkou nandáme pudinkový krém a na něj zdobičkou nastříkáme ušlehanou karamelovou šlehačku. Přiklopíme a mašlovačkou potřeme povrch karamelovou polevou.

Jak dlouho vydrží větrníky

Trvanlivost věnečků podle klasického receptu je dva a půl dne, protože obsahují žloutkový krém smíchaný s máslem. Trvanlivost „pravých“ větrníků je pouze jeden den, protože hlavní náplní je šlehačka.

Jak se dělá Ganache

Na ganache potřebujete hořkou čokoládu s obsahem kakaa minimálně 60 %, dále smetanu, nejlépe tedy smetanu ke šlehání. Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu.

Jak se dělá citronová poleva

Citronovou polevu si umícháme tak, že do cca 20 dkg cukru moučky přidáme malou lžičku oleje a po lžičkách přidáváme přecezenou citronovou šťávu. Mícháme dohladka, konzistenci neděláme příliš hustou, aby šla roztírat na korpusy, rolády. Tuhne docela rychle a nepotřebujeme na tuhnutí chladno.

Jak správně upéct věnečky

Troubu předehřeju na 180 °C. Těsto dám do cukrářského sáčku. Plech vymažu máslem a skleničkou si naznačím kolečka. Na vyznačená kolečka kreslím cukrářským sáčkem věnečky, konečky prstů je pokropím studenou vodou a dám je péct.

Jak dopředu péct věnečky

Délka pečení závisí na velikosti věnečků. Pokud pečete ty klasicky velké, po 20 minutách snižte teplotu na 160 stupňů a ještě dalších 10 minut a dopékejte. Věnečky by po upečení měly znít dutě a v dlaních „chrastit“.

Jak dlouho dopředu péct věnečky

Věnečky i všechny zákusky z odpalované těsto jsou nejlepší pár hodin po naplnění nebo hned druhý den.

Jak dlouho trvá věneček

Pečeme v troubě vyhřáté na 200 stupňů, dokud věnečky nevyběhnou. Trvá to přibližně 20 minut, ale podle typu trouby to může být jen 10 minut.

Jak se dělá krém do větrníků

Na krém uvaříme z mléka a cukru pudink. Za stálého promíchávání necháme tento pudink vychladnout. 500 ml smetany vyšleháme do husté šlehačky a opatrně vmícháme do vychladlého pudinku. Na spodní díl větrníků nastříkáme vanilkový krém a na něj karamelovou šlehačku, do které našleháme zbylých 500 ml smetany.

Na co se používá ganache

Francouzi si přípravu dezertů nebo makronek bez ganache (čti ganaš) nedokáží představit, u nás je však ještě stále nováčkem. Přitom se dá použít na polevy, glazury, fondue, krémy, náplně do pralinek či makronek nebo pěny. Záleží jen na poměru použitých surovin. A těmi jsou čokoláda a smetana na šlehání.

Kdy Slehat ganache

Ganache na stékání necháme 5-10 min odstát a ihned použijeme na vychlazený dort. Šlehanou ganache je potřeba nechat uzrát přes noc v lednici. Než ji ale začnete šlehat, vyndejte ji cca 30-60 min předem a až poté vyšlehejte. Jinak vám hrozí, že v ní budete mít krupičku a nebude krásně hladká.

Jak udělat čokoládovou polevu na buchtu

Ve vodní lázni rozpustíme 150 g kvalitní hořké čokolády a přidáme kakao, cukr a 1/2 šálku vody. Směs ohříváme na mírném ohni, dokud nezhoustne a následně připravenou čokoládou polijeme dort nebo řezy.

Jak udělat karamelovou polevou

Karamelová poleva: v kastrůlku si na rozpuštěném másle necháme pomalu zkaramelizovat cukr do zlatohnědé barvy. Pak do něj přiléváme opatrně smetanu a mícháme lžičkou. Smetana nesmí být studená, jinak nám karamel příliš prská a bublá a někdy má chuť až explodovat přes vzniklou krustu z tepelného šoku.