Čím se dá platit v Kauflandu?

Jaké karty bere Kaufland

Od Sodexo přijímáme pouze stravenkové karty Gastro Pass a a Multi Pass. Hezký den.

Co se dá platit stravenkami

Stravenky i stravenková karta slouží k nákupu potravin, nelze jimi platit zboží nepotravinového charakteru, tedy tabákové výrobky, drogerii a alkohol. S jakým typem platby je možné stravenky kombinovat Platbu stravenkami lze kombinovat s platbou v hotovosti i platební kartou.
Archiv

Kde se dá platit stravenkami Cheque Dejeuner

Kde můžete uplatnit vaše benefityRESTAURACE HAJNOVKA. 731 111 119. [email protected]Á LÉKÁRNA PILULKA. 773 787 812.VIETNAMSKÁ RESTAURACE ASIA NGON. 775 238 096.RÁJ DĚTÍ U KOHOUTA. 224 222 262.ŘEZNICTVÍ SELAVITA. [email protected] DROGERIE. 734 176 444.CAFÉ FAUX PAS. 603 815 649.POTRAVINY. 73 m.
Archiv

Kde se dá platit Sodexo kartou

Přihlaste se se do svého účtu SODEXO (dle pokynů, které byly v obálce v průvodním dopise spolu s Vaší kartou): https://www.sodexo-ucet.cz. Přepnětě na záložku Kde nakupovat. Nastavte si filtr Poukázka nebo karta na Flexi Pass Card a klkněte na Filtrovat.

Jak je to se stravenkami

Toto téma bylo od roku 2021 legislativně upraveno a byl zaveden tzv. stravenkový paušál. Stravenky jsou oblíbený benefit, který má v České republice 49 % zaměstnanců. Jde o nepeněžní část mzdy, kterou si zaměstnavatel může dát do nákladů a zaměstnanec z ní neplatí daně ani odvody na zdravotní či sociální pojištění.

Jaké stravenky berou v Lidlu

V prodejnách Lidl mohou zákazníci již od minulého roku za své nákupy potravin a nealkoholických nápojů zaplatit vedle stravenek Naše stravenka také stravenkami Sodexo, Up Česká republika a Benefit Plus.

Čím lze platit v Lidlu

Přijímáme tyto platební karty: VISA, VISA Elektron, Maestro, MasterCard, MasterCard Eurocard, Dinners. Na vybraných prodejnách lze platit v EUR. Nově lze u nás také platit prostřednictvím služby Google Pay.

Jaké stravenky platí v Lidlu

V prodejnách Lidl mohou zákazníci již od minulého roku za své nákupy potravin a nealkoholických nápojů zaplatit vedle stravenek Naše stravenka také stravenkami Sodexo, Up Česká republika a Benefit Plus.

Jaké stravenky berou v Mcdonaldu

Terminály akceptují bankovní karty, zákaznické karty McDonald´s a elektronické stravenky Sodexo.

Na co je Sodexo

Jak funguje Sodexo karta

Funguje stejně jako standardní platební karta a slouží k úhradě jídla a potravin. Umožní vám rychlé a pohodlné placení přesné částky.

Co je to Sodexo

Sodexo e-platba je mobilní aplikace, která umožňuje akceptaci stravenkových karet Gastro Pass CARD včetně plateb z aplikace Mobilní platba Sodexo. Aplikace je vyvinuta pro NFC zařízení s operačním systémem Android.

Co je výhodnější stravenky nebo paušál

Daňová uznatelnost stravenkového paušálu z pohledu zaměstnavatele. Zatímco daňové zvýhodnění stravenky je pro zaměstnavatele limitováno částkou 107,10 Kč, u stravenkového paušálu není daňová uznatelnost naopak nijak limitována. Z tohoto pohledu je tedy pro zaměstnavatele výhodnější paušál, pro zaměstnance stravenka.

Kdy má zaměstnanec nárok na diety

Při služební (pracovní) cestě, máte nárok na stravné (diety). Ty se poskytují, pokud je pracovní cesta delší než 5 hodin. U zahraniční služební cesty, to musí být více než 1 hodinu mimo ČR. Stravné (diety) jsou nezdanitelný příjem (neplatí se daň, sociální a zdravotní pojištění).

Jaké stravenky berou v Kauflandu

Kaufland. Řetězec Kaufland akceptuje poukázky Naše stravenka, Ticket Restaurant a Chèque Déjeuner, a to jak v papírové, tak elektronické podobě. Ve všech prodejnách je možné použít maximálně deset papírových stravenek.

Jak převést Sodexo na peníze

Vy nakupujete, MY VRACÍME PENÍZE ZPĚT

Jakmile kartu dostanete do ruky, aktivujte si ji v naší aplikaci. Je to snadné. Vše zvládnete na pár kliknutí. V aplikaci ke kartě Peníze Zpět připojte platební kartu, kterou máte od své banky.

Jak zjistit PIN na Sodexo kartě

Na stránkách Sodexo účtu

Přihlaste se ke svému účtu na adrese www.sodexo-ucet.cz. Nejprve zvolte typ účtu, ke kterému se karta váže – Stravování pro Gastro Pass CARD nebo Volný čas pro Flexi Pass CARD. V části karty stisknete tlačítko Reset PIN.

Jak platit Stravenkovou kartou Sodexo

Platba probíhá přes standardní platební terminál kontaktním nebo bezkontaktním způsobem (závisí na typu terminálu). U platby kontaktním způsobem budete vyzváni k zadání PIN kódu. Pokud zadáte třikrát za sebou špatně svůj PIN, dojde k zablokování karty. Kartu si následně můžete odblokovat ve svém Sodexo osobním účtu.

Kdy není nárok na Stravenkový paušál

U směn, které jsou delší než 11 hodin, není možné poskytnout paušál tak, aby byl daňově zvýhodněný jako stravenky. Osvobození na straně zaměstnance platí pouze pro jednu směnu.

Co je Stravenkový paušál 2023

horní limit stravného při pracovní cestě trvající 5 až 12 hodin 153 Kč, takže v roce 2023 je u zaměstnance osvobozen od daně z příjmů peněžitý příspěvek zaměstnavatele na stravování (stravenkový paušál) až do výše 70 % z částky 153 Kč za jednu směnu, tedy 107,10 Kč.

Kdo platí diety

Stravné (diety) jsou nezdanitelný příjem (neplatí se daň, sociální a zdravotní pojištění). Nevztahuje se na něj ani exekuce nebo insolvence. Pokud vás zaměstnavatel vyšle na služební cestu, pak je povinen vám zaplatit příslušné „diety“ (stravné při služební cestě).

Kdy se plati Cestak

Lhůta pro vyúčtování zálohy

Pokud se zaměstnanec nedohodne se zaměstnavatelem jinak, je povinen do 10 dnů po ukončení pracovní cesty předložit doklady potřebné k vyúčtování cestovních náhrad. Ani po tomto termínu ale zaměstnanec neztrácí nárok na vyplacení cestovní náhrady.

Jak se daní diety

U zahraniční služební cesty, to musí být více než 1 hodinu mimo ČR. Stravné (diety) jsou nezdanitelný příjem (neplatí se daň, sociální a zdravotní pojištění). Nevztahuje se na něj ani exekuce nebo insolvence.

Jak si nechat proplatit cestu

Tiskopis je možné získat na webových stránkách www.vzp.cz/tiskopisy. Řádným vyplněním a potvrzením tiskopisu lékař indikuje tento druh dopravy. Na tiskopisu vždy musí být vyplněna kolonka „Důvod k transportu“. Zde je nutné uvést zdravotní zdůvodnění pro úhradu přepravy (vyjádření typu „vyšetření“ apod.

Kdy má řidič nárok na diety

Při služební (pracovní) cestě, máte nárok na stravné (diety). Ty se poskytují, pokud je pracovní cesta delší než 5 hodin. U zahraniční služební cesty, to musí být více než 1 hodinu mimo ČR. Stravné (diety) jsou nezdanitelný příjem (neplatí se daň, sociální a zdravotní pojištění).

Jak se Vypocita Stravne

Kolik je stravné v roce 2022 při služební cestě v ČRDélka služební cesty 5 až 12 hodin = 99 Kč až 118 KčDélka služební cesty 12 až 18 hodin = 151 Kč až 182 KčDélka služební cesty nad 18 hodin = 237 Kč až 283 Kč