Čím se lepí parapety?

Co dát pod parapet

Na upravený a očištěný podklad naneseme nízkoexpanzní (max. 40%) montážní pěnu, do které uložíme připravený parapet, který hned pomocí vodováhy vyrovnáme do spádu cca. 2º a na 10 – 15 minut zafixujeme.

Jak se osazuje parapet

Parapety osazujeme tak, že mezi boční hranou parapetu a špaletou okna je mezera 2 mm, za předpokladu pravoúhlosti špalety, která bude začištěna akrylátovým tmelem. Mezi zdí a vnitřní hranou nosu ponechejte mezeru min. 5 mm. Okenní parapety opracováváme běžnými dřevoobráběcími nástroji např.
Archiv

Jak řezat parapet

Řezání – pro řezání interiérových parapetů je možné použít běžné dřevoobráběcí stroje (např. pokosová pila, přímočará pila, formátovací pila) s řezným nástrojem určeným pro řezání tohoto materiálu.

Jak vyrovnat pod parapet

Vyrovnání parapetu proveďte například pomocí klínků a z vrchní strany na něj položte vhodné závaží, aby vlivem nabývání objemu montážní pěny nedošlo k vyboulení parapetu. Poté nechte lepidlo zatuhnout po dobu minimálně 30 – 40 minut. Montáž venkovního parapetu je hotová, nestrhávejte z něj však ještě ochrannou fólii.
Archiv

Kdy se montují parapety

Parapet lze montovat až po zaštukování omítky a jejím vyzrání. Okenní parapet by se měl z důvodů bezpečnosti zasunout pod okenní rám, čímž se zapezpečí proti nechtěnému vytržení. Jsou však případy, kdy není možné parapet zasunout…

Jaký polystyrén pod parapet

Pokud kvůli nedostatku místa nelze pod parapet použít klasickou izolaci, je PROPASIV® Aerogel, díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem, ideální volbou. Součinitel tepelné vodivosti λ = 0,015 W/(m·K).

Jak zateplit parapet

Pokud kvůli nedostatku místa nelze pod parapet použít klasickou izolaci, je PROPASIV® Aerogel, díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem, ideální volbou. Součinitel tepelné vodivosti λ = 0,015 W/(m·K). Zamezuje prochládání u parapetu, kondenzaci par a tvorbě plísní.

Jak osadit dřevěný parapet

Doporučujeme parapet na zkoušku osadit „nasucho“ a ze spodní strany vypodložit dřevěnými, nebo plastovými podložkami a zavážit vodováhou. Poté parapet vyjmeme, podklad zapěníme montážní pěnou, nasadíme parapet a přitlačíme na montážní podložky. Parapet zafixujeme na dobu cca. 30min.

Čím přilepit vnitřní parapety

Parapet instalujeme na pevný a rovný podklad. Na lepení používáme nízkoexpanzní pěnu, nebo silikonový tmel. Parapet lze usadit mezi již vyzděné špalety tak, aby z každé strany byla vůle 1-2 mm, která se po montáži vyplní akrylovým tmelem, nebo jej zapouštíme do špalety okna.

Kdy se delaji parapety

Montáž parapetu je možno zahájit po provedení štukových omítek a jejich vyzrání. Okenní parapet vždy zasouváme pod okenní rám, abychom jej zabezpečili proti vytržení.

Kdy se dávají parapety

Montáž parapetu je možno zahájit po provedení štukových omítek a jejich vyzrání. Okenní parapet vždy zasouváme pod okenní rám, abychom jej zabezpečili proti vytržení.

Jak se měří vnitřní parapety

Pokud nebudeme parapet zasekávat do zdi, tak změříme délku špalety a odečteme 5 mm pro boční krytky. Pokud budeme parapet zasekávat do zdi, tak zaměříme délku špalety a přičteme min. 20 mm. Potom bude parapet zasekán 10 mm na každé straně ve zdi.

Čím přilepit

Lepidlo Pattex Total Fix je špičkou v montážním lepení. Trvale elastické lepidlo je odolné proti vodě. Spojuje různé materiály, jako je například dřevo, kov, plast, sklo atd. Je vynikajícím pomocníkem při lepení nejen zrcadel, ale také například při lepení skleněného obložení stěn v kuchyni.

Čím přilepit práh

Lepení dveřního prahu

Doporučujeme buď použít univerzální montážní lepidlo, tzv. tekuté hřebíky.

Čím přilepit plechový parapet

V takovém případě je třeba použít montážní lepidlo, které je určené pro aplikaci v obou prostředích. Ideálním pomocníkem při lepení parapetů je Pattex Express Fix. Spolehlivě lepí různé druhy materiálů včetně cihel, keramiky, betonu, hobry, sádrové lepenky, překližky, kamenů či MDF.

V jaké výšce má být okno

V obytných místnostech je to 70 až 90 cm od podlahy pro výhled z okna vestoje. V místnostech, kde předpokládáme výhled vsedě, pak 40 až 50 cm. Dosáhneme tak i lepšího kontaktu s vnějším prostředím.

Jak široký parapet

Šířka vnitřního parapetu (Š)

U hloubky pozor, abychom měřili od vybrání v okenním rámu pro parapet až po líc zdiva včetně omítky. Mezera mezi omítkou a nosem by měla být 10mm. Nos je u plastových parapetů široký 15mm, u dřevotřískových 25mm. Jednoduše vyjádřeno: Š = h +10 + 15(25)mm.

Jak lepit na zeď

Vedle použití speciální oboustranné lepicí pásky můžete použít i speciální lepidlo Liquid Nails. Lepidlo se na menší lehký obrázek nanáší v podobě malých teček a u těžkých obrazů pak v podobě pásků. Po nanesení lepidla obrázek pořádně přitiskněte na stěnu.

Čím slepit kůži

Speciální lepidlo PATTEX je určené nejen pro lepení kůže, ale i dalších materiálů, kterými jsou třeba guma, korek, plst, tvrdé PVC, měkké pěny, kov a mnoho dalších.

Jak upevnit práh

K upevnění prahu použijeme aplikační pistoli, do níž vložíme kartuši s montážním lepidlem. Odstraníme nanášecí špičku a nožem odřízneme hrdlo na hraně závitu. Seřízneme nanášecí hrdlo v širším místě. Montážní lepidlo pak naneseme přímo na místo budoucího prahu v pravidelných vlnovkách.

Jak vyzdít okno

Kvůli manipulaci a vlivům počasí nestačí okna pouze usadit do otvoru a prostor kolem nich vypěnit polyuretanovou pěnou. Pomohou kotvicí šrouby či ocelové kotvicí pásky. Okna můžete také zasadit do rámů o tvaru průřezu „L“ nebo „U“.

Co to je francouzské okno

Francouzské okno je speciálním typem okna, jehož spodní hrana je souběžná s podlahou. Tím se liší od klasických oken, u kterých dosahuje spodní hrana obvykle cca 80 cm nad podlahou. Obvykle se tento typ oken instaluje jako průchod na terasu či zahradu.

Kdy se montují venkovní parapety

Montáž parapetu je možno zahájit po provedení štukových omítek a jejich vyzrání.

Jak upevnit policí na zeď bez vrtání

Pomocí montážních oboustranně lepicích pásek připevníte předměty velmi snadno, rychle, bezpečně a bez nutnosti vrtání do zdi. Během chvilky tak máte hotovo, nepotřebujete k tomu žádné drahé nářadí, a navíc se vyvarujete rizika narušení vodovodního nebo elektrického vedení či poškození povrchů.

Jak se lepi Vliesová tapeta

Stěny musíte před tapetováním vliesovými tapetami natřít penetračním tapetovacím nátěrem. Pro lepení vliesových tapet používejte jen speciální lepidlo na vliesové tapety. Při používání lepidla dodržujte pokyny výrobce. Po namíchání speciálního lepidla v příslušném poměru ho naneste tapetovacím válečkem přímo na stěnu.