Čím umýt střechu?

Čím vyčistit střechu

Chemické řešení

Velice oblíbené je použití směsi modré skalice (síran měďnatý) s vodou. Na střechu se nanáší pomocí stříkací pistole, postřikovače či zahradní konve. Směs míchejte vždy podle návodu výrobce, obvykle se používá cca 500 g modré skalice na 10 l vody.
Archiv

Jak se zbavit mechu na střeše

Postřikem proti mechu na střeše

Dávkování modré skalice je dle návodu uvedeném na obalu výrobku, nejčastěji 10–20 g látky na 1 litr vody. U hašeného vápna rozmícháte ve vodě takové množství, až vznikne řídká směs. Přípravky z obchodu se ředí vodou dle návodu, například u Mech-stop Buldok je to v poměru 1 : 4.
Archiv

Jak se zbavit lišejníků ze střechy

Pokud chceme přece jen lišejníky a mechy ze střechy odstranit, lze použít vapku, konkrétní chemický přípravek a nebo roztok modré skalice. Chemii používáme za suchého počasí, kdy lišejníky a mechy roztok nasáknou, ten je naruší, načež se za deště a větru ze střechy uvolní.

Jak ocistit střechu od mechu

Základní postup odstranění mechu ze střechy je mechanické čištění. Na mechanické odstranění mechu ze střechy domu poslouží výborně špachtle, rýžový kartáč, smeták se silnými štětinami či vysokotlaký čistič, neboli wapka. Mechanické čištění se však nedoporučuje zejména u staré eternitové střechy s obsahem azbestu.
Archiv

Jak se zbavit mechu ve Skalce

Nejlépe je použít vertikutátor. Po provzdušnění se vyplatí zapravit do vrchní vrstvy půdy písek, smíchaný s kompostovou zeminou. Chybějící dusík můžete například doplnit rohovou moučkou v množství 100 gramů na 1 m². Speciální hnojiva jsou sice dražší, ale umí se uvolňovat postupně, stačí je tedy aplikovat 3x za rok.

Jak se zbavit mechu bez chemie

Chcete-li se vyhnout chemii, můžete zkusit mech odstranit mechanicky, ať už ručním nebo motorovým vertikulátorem. Ten „vyčeše“ nejen mech, ale i plevel a zbytky odumřelých rostlin. Vůbec nejlepší způsob, jak s mechem bojovat, je ale zabránit tomu, aby se vám na zahradě objevil.

Co ničí mech

Účinné je například rozhodit zelenou skalici (síran železnatý) v dávce 5 kg/100 m2. Železo je sice stopovým prvkem pro rostliny, mechy jej však nesnášejí. Na trhu jsou také protimechové přípravky pod názvem Antimech.

Čím odstranit lišejník

Lišejníky – postřik

Pokud se přemnožených lišejníků nedokážete zbavit delší dobu, odstraníte je bezpečným postřikem, který stromům neškodí. Vhodnou volbou je fungicidní přípravek Kuprikol 50, pro zahrádkáře dobře známý měďnatý přípravek na ochranu nejrůznějších plodin proti houbovým onemocněním.

Co funguje na mech

Chemické odstranění mechu se může jevit jednoduše

Vyžaduje splnění určitých podmínek. Pokud je ale splníte, pak funguje spolehlivě. Použít k tomu můžete třeba Kuprikol, chemiQ, SCALP, Sanatop CI2 a vlastně vše, co má označení antimech.

Co nesnáší mech

Mechy nesnášejí zásaditost a hodně živin, vápenatá hnojiva jsou tedy pro ne silným nepřítelem. Dobré je hnojit například ledkem vápenatým, pozor však na správné použití. S mechem umí zatočit i speciální hnojiva založená na správném poměru dusíku a železa.

Co použít proti mechu

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Kdy proti mechu

Nejlépe hned na jaře provzdušníme trávník vertikutátorem, ten také naruší souvislé kořenění mechu. Tuto proceduru provedeme klidně do kříže, nebo dokud vidíme, že vertikutátor pořád mech vytahuje. Do takto připraveného trávníku je zapotřebí vpravit dlouhodobé hnojivo s dostatkem dusíku.

Kdy davat stop mech

Návod k použití mech stop

Přípravek MechStop aplikujeme na jaře rovnoměrným rozhozem na suchý trávník v množství 100–140 g na 1m². Ideální je aby alespoň 24 hodin po aplikaci nepršelo. Mech v ošetřeném trávníku se během několik dní vysuší a uhyne. Potom ho můžeme z trávníku snadno odstranit.

Co škodí stromům

imise, požáry, působení chemikálií nebo např. dopad z používání posypové soli..

Kdy použít zelená skalice

Síran železnatý se používá brzy na jaře, ale může být použit i v průběhu vegetačního období od dubna do června.

Co je nejlepší na mech

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Co odstraní mech

Schůdnější je proto kombinace alkoholu (100 ml) s octem (500 ml) a kyselinou citronovou (3 lžíce). Spolehlivě na mech funguje i vápno rozpuštěné ve vodě. Mech totiž roste v kyselém prostředí a vápno je zásadité. V případě použití octu byste měli vědět, že jeho aplikaci je nutné několikrát opakovat.

Co skodi smrků

Vedle dominantní kůrovcové kalamity, kdy především lýkožrout smrkový ničí smrkové lesy, poškozuje řada jiných hmyzích škůdců i ostatní jehličnany – borovice, modříny, jedle.

Jací škůdci mohou napadnout smrk a jedli

Na napadení porostů se největší měrou podíleli lýkohubi (cca 50 %), lýkožrout vrcholkový (cca 25 %), lýkožrout borový (cca 20 %) a krasec borový (cca 5 %).

Jak se zbavit lišejníků na ovocných stromech

Obvykle se doporučuje jemně odstranit lišejníky kartáčem ještě koncem listopadu a následně postříkat kmeny a silné větve vápenným mlékem. Při aplikaci vápenného mléka se přidržte poměru 1,5 kg až 2 kg hašeného vápna na 10 l vody (BIO Plantella – nátěr na kmeny stromů).

Na co je modrá skalice

Modrá skalice se používá pro ochranu vinné révy, konifer a okrasných rostlin před houbovými chorobami, proti plísním. Modrá skalice je složka jednoduchých lázní používaných při ochraně dřeva a dřevěných výrobků před houbovými chorobami. Likvidace mechů a lišejníků.

Jak vyčistit hrob od mechu

I tento náhrobek je náchylný na cizopasné rostliny, jakými jsou mechy nebo lišejníky. Při čištění náhrobku je musíme nejprve mechanicky odstranit a poté jej pomocí vody vydrhnout dočista. Nakonec použijeme silný dezinfekční prostředek proti mechům a lišejníkům, je účinný i na houby, plísně nebo vodní řasy.

Jak zachránit usychající smrk

Je nutná opakované velmi intenzivní zalití ke kořenům, spíš pomůže u dosud nenapadených stromů. Desítky litrů vody, ne jen nějaké kropení konví!! Pak proudovou vodou řádně prolít korunu stromu. A pak se modlit, aby strom přežil.

Jak rychle rostou smrky

Smrk roste tak rychle, že za prvních 20 let přiroste ročně průměrně 31 cm a dále od 21 do 40 let přiroste ročně průměrně 49 cm.

Co skodi smrku

Vedle dominantní kůrovcové kalamity, kdy především lýkožrout smrkový ničí smrkové lesy, poškozuje řada jiných hmyzích škůdců i ostatní jehličnany – borovice, modříny, jedle.