Čím vyčistit plasty?

Jak vyčistit zašlý plast

Pokud se tedy na plastu nově objeví zažloutnutí, jděte na něj s tekutým mýdlem, nebo mýdlem na praní. V obou případech by si měly složky s čerstvým zažloutnutím poradit. Mýdlo pak do skvrny zapracujte měkkým hadříkem, a poté opláchněte. Technický 30% peroxid vodíku je určený k čištění a bělení.
Archiv

Jak obnovit zašlý plast

Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.

Jak vyčistit plasty v autě

Efektivnějším řešením je však použít čisticí prostředek na plasty, který nastříkáte přímo na utěrku nebo použít vlhčené ubrousky na plastové povrchy. Krásně plasty oživí a naleští. Pro zářivý vzhled těchto povrhů použijte oživovače plastů ve spreji, které mají navíc i příjemnou vůni.
Archiv

Jak vyčistit zašlý plastový nábytek

Většinou plastový nábytek myjeme teplou vodou s přídavkem saponátu. Vystačíme si také s měkkou houbičkou na nádobí nebo hadříkem, ve výjimečných případech pak použijeme kartáč, abychom vyčistili zažranou špínu.
Archiv

Jak vyčistit plastové rámy oken

Obecně se dá říci, že lze použít běžný čistící prostředek, ale pozor, nesmí mít v sobě abrazivní kousky, ty by mohly povrch rámu poškrábat. Rovněž se vyhněte používání benzinu. Velmi dobré zkušenosti mají naši zákazníci s prostředkem Clean PVC, který je součástí profesionální sady na údržbu plastových oken a dveří.

Jak vyčistit zašlé plexisklo

Velmi dobře se osvědčí jemný hadřík z mikrovlákna, který ve spojení s vlažnou vodou a mýdlem umožní bezpečné odstranění nečistot bez rizika poškození povrchu. V případě velkých povrchů nacházejících se venku se dá využít tlakový čistič, tlak však nesmí překročit 90 bar.

Jak oživit barvu plastu

Jeden z nejefektivnějších a přitom nejšetrnějších APC čističů je Auto Finesse Verso. Pro tento účel si nařeďte roztok v poměru 1:9, rozprachem naaplikujte buď na povrch plastů, nebo na mikrovláknovou utěrku a řádně povrch plastu vytřete.

Jak vyčistit zažloutlé plexisklo

Dobrý den, Použijte pastu na odstranění škrábanců z plexiskla Presto, je to jemná brusná pasta určená k odstranění škrábanců na plexiskle a plastech. Je také vhodná na vyčištění zašlého plexiskla a plastu.

Jak oživit barvu plastů

Jeden z nejefektivnějších a přitom nejšetrnějších APC čističů je Auto Finesse Verso. Pro tento účel si nařeďte roztok v poměru 1:9, rozprachem naaplikujte buď na povrch plastů, nebo na mikrovláknovou utěrku a řádně povrch plastu vytřete.

Jak a čím vyčistit Stropnici

V takovém případě stropnici čistíme šetrně čističem na čalounění, univerzální pěnou, pěnou na čalounění nebo čističem interiéru. Zápach z cigaret spolehlivě zredukuje pohlcovač pachu. Při čištění mokrou cestou musíme namočit celou stropnici a žádnou část nevynechat, aby nevznikaly mapy.

Jak oživit plastový nábytek

Silnější kalibr. Na do hloubky "zažranou" špínu a odolné nečistoty na plastovém nábytku může pomoci obyčejná jedlá soda. Pasta z vody, jedlé sody, soli nebo citrónové šťávy působí během chvilky a dokáže opravdové zázraky.

Jak vyčistit zasle plastové židle

Ideální je použít měkký hadřík nebo utěrku z mikrovlákna. Velmi účinným pomocníkem je nano houbička, která odstraňuje nečistoty velmi efektivně. Místo saponátu můžete použít také speciální čističe určené na čištění plastů, které se nastříkají na povrch, nechají chvíli působit, a poté setřou.

Jak nejlépe umýt plastová okna

Ideální je použít stěrku, na kterou nasadíme návlek z mikrovlákna. Ten namočíme do vody s přípravkem na mytí oken, kam můžeme přidat trochu octu. Ocet pomáhá, funguje jako přirozený odmašťovač a také leštidlo. Okno důkladně umyjeme.

Čím mazat těsnění plastových oken

Pečujte o těsnění

Nic nezkazíte, pokud ho jednou ročně přetřete lehce glycerinem nebo silikonovým olejem. Proveďte zkoušku pružnosti – jednoduše jej zmáčkněte, mělo by se vrátit do původního tvaru a objemu. Pokud je ale vytržené, ztrouchnivělé nebo poškozené, doporučujeme jej vyměnit za odpovídající typ.

Jak vyčistit poškrábané plexisklo

Drobné škrábance na plexiskle lze opatrně přeleštit leštící pastou. Větší a hlubší poškození povrchu plexiskla je nutné přebrousit velmi jemným smirkem a to včetně okolní plochy, jinak by na povrchu plexiskla vznikla optická vada.

Jak vyčistit bílá plastová okna

Obecně se dá říci, že lze použít běžný čistící prostředek, ale pozor, nesmí mít v sobě abrazivní kousky, ty by mohly povrch rámu poškrábat. Rovněž se vyhněte používání benzinu. Velmi dobré zkušenosti mají naši zákazníci s prostředkem Clean PVC, který je součástí profesionální sady na údržbu plastových oken a dveří.

Jak obnovit plasty

Pro oživení a následnou ochranu plastových dílů je perfektním přípravkem Auto Finesse Revive. Revive je silikonovo-polymerový sealant disponující životností několika měsíců. Před samotnou aplikací je velmi důležité důkladné promíchání obsahu.

Jak vyleštit černý plast

4) PLAST MŮŽETE TAKÉ VYLEŠTIT

Doporučíme pořídit si speciální leštěnku určenou na plasty. Následně je postup stejný, jako v předchozím případě. Aplikujte na houbičku a potom na plochu samotného plastu. Sami uvidíte, že právě leskem docílíte toho, že samotná černá barva bude opět mnohem výraznější.

Jak vyčistit zašlé reflektory

Jedlá soda

Její abrazivní vlastnosti odstraní i ty nejodolnější skvrny. A s její pomocí můžete také zrenovovat i vaše světla. Stačí ji smíchat s vodou tak, aby vám vznikla pasta, a tu použít jako čisticí tekutý písek. Naneste ji pomocí měkkého hadříku, chvilku vtírejte a nakonec umyjte.

Jak oživit plasty na motorce

Hrubé poškození povrchu odstranit nejprve ručně nebo mechanicky smirkovým papírem pod vodou, zrnitosti P1000, 1500, 2000 klidně i jemnější, lépe se to pak leští. Dále rozleštit hrubou pastou za pomocí molitanového kotouče s vyšší hrubostí. Poté vyleštit do vysokého lesku finišovací pastou a jemným kotoučem.

Jak vyčistit sedačku v autě

Na dno sklenice nalijete trochu octa, přidáte pár kapek saponátu na nádobí a vše zalijete teplou vodou. Postupovat přitom budete stejně, jako tomu bylo v prvním případě. Při silnějších skvrnách se vyplatí směs nechat jistou dobu působit, po vyčištění místo jen jednoduše očistíte čistou vodou a necháte vyschnout.

Jak začít s čištěním aut

Když je auto od bláta nebo písku musí se nejdříve umýt vodou. Tzn. ideálně mít základnu blízko k bezkontaktní myčce a za 20 Kč si auto opláchli. Interiérové části, chtějí jednou za čas i hloubkově vyčistit a na to je třeba použít mokrého čištění a tepovacího stroje.

Čím natřít plastový nábytek

Speciální barvy jsou nejvhodnější

Mezi nimi najdete značky jako Balakryl, Dulux, Sinepox a mnohé další. Barvy jsou vhodné k venkovním i vnitřním nátěrům plastových hmot, zejména ABS, tvrdého PVC a umakartu. Skvěle drží také na potrubí, elektrikářských lištách a plastovém nábytku.

Jak vyčistit zašlý nábytek

Pokud chcete čistit lesklý nábytek, použijte pouze jemný hadřík, vlažnou vodu a pár kapek mýdla nebo jemného saponátu. Nábytek v žádném případě nesmáčejte, pouze otírejte vlhkým hadříkem. Na oživení zašlého laku pak použijte směs vody a octa v poměru 1:1 na vlhké houbičce, kterým nábytek otřete.

Jak oživit zahradní nábytek

Při pravidelné údržbě stačí z dřevěného nábytku očistit prach a pavučiny a otřít jej hadříkem namočeným ve vlažné vodě. Následně použijte speciální čistič na dřevo, který vyčistí nečistoty do hloubky. V žádném případě nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, kartáče či drátěnky!