Na co je dobrá vibrační plošina?

Jak často cvičit na vibrační plošině

Jak často chodit cvičit na vibrační plošinu Vibrační plošina je časově nenáročná, stačí cvičit třikrát týdně 10 – 30 minut. Navíc je mnohem efektivnější než standardní trénink. Procvičovat lze celé tělo, přičemž jednotlivé cviky jsou Vám detailně vysvětleny naším proškoleným trenérem.

Na co je dobrá vibrační deska

Pro zhutnění zeminy a štěrků při stavbě silnic, chodníků nebo základů domu potřebujete kvalitní vibrační desky, případně i pěchy a válce. Tyto stroje slouží ke zvýšení únosnosti podloží, zamezují sesedání půdy, omezují propustnost vody, brání poškození mrazem a celkově zvyšují stabilitu podloží.

Jak vybrat vibrační plošinu

Zkontrolujte, zda pro vaše účely bude výkon motoru dostačující. Pro běžné domácí využití jsou vhodné vibrační plošiny s výkonem motoru od 250 W. Nosnost vibrační plošiny musí splňovat nároky nejtěžší osoby, která ji bude využívat. Obvykle se pohybuje okolo 100 až 120 kg, ale objevíte i plošiny s nosností nad 150 kg.
Archiv

Jak správně používat vibrační plošinu

Celou svou váhu rovnoměrně rozložte na obě nohy. Ty by měly být od sebe ve stejné šířce jako ramena. Poté se mírně pokrčte v kolenech tak, aby nepřesahovala špičky prstů u nohou. Vibrační plošina bude do vašeho těla přenášet vibrace, což bude vyžadovat, abyste se po celou dobu cviku snažili držet rovnováhu.

Jak cvičit na Vibro Shaperu

TRÉNINK A CVIKY NA VIBRAČNÍ PLOŠINĚ VIBRO SHAPER

Plošina nabízí opravdu širokou škálu využití různých cviků a tréninků, které na ní lze provádět. Stimuluje chůzi, ale také lehký jogging a běh, a to pomocí vertikálních oscilačních pohybů v závislosti na poloze nohou na ploše.

Jak velkou Vibracni desku

Do běžné domácnosti si vystačíte s vibrační deskou v váhou od 65 – 100 kg o hutnící síle 20kN. Tyto stroje jsou vhodné pro hutnění štěrku, kamení i zeminy. Hutní do hloubky cca 0 centimetrů. Pro profesionály jsou vhodnější desky s váhou nad 100 kg a hutnící síle nad 20 kN, které hutní do hloubky až 50 cm.

Jak Udusat zeminu

Vybrat cca 20 cm hlíny, vysypat drceným štěrkem (15 cm) a jemně udusat – stačí ´pochodit´… Pak celou plochu zasypat pískem (drceným, ne říčním), celé důkladně kropit (písek ´zaleze´ do mezer ve štěrku) a pak kladivem (10 kg perlík stačí) místo vedle místa udusat… Dosypat písek a do něj položit dlažbu…

Čím zhutnit štěrk

S vibračními válci můžete hutnit zeminu, štěrk, asfalt i živici, jsou vhodné hlavně k hutnění velkých ploch.

Jak funguje vibrační deska

Vibrátor je vždy upevněn na přední části stroje a otáčí se ve stejném směru, jako je smysl pohybu stroje. Vibrační desku ovládá obsluha, která za ní kráčí a řídí její směr. Stroj se uvádí do pohybu a zastavuje pouhým přidáním plynu – při přidání plynu se rozběhne odstředivá spojka a roztočí vibrátor.

Jak tezkou vibrační desku na zámkovou dlažbu

Na zažehlení (urovnání) zámkové dlažby opět používáme vibrační desku doplněnou o polyuretanovou podložku, aby nedošlo k poškození položené dlažby. Na podloží použijeme vibrační desku těžší (podle výšky podloží), na zažehlení dlažby stačí deska 60 – 85 kg. Na hutnění přípojky, tedy do výkopu, používáme vibrační pěch.

Jak hutnit bez vibrační desky

Vibrační pěch – na rozdíl od ostatních hutnících strojů – využívají rázový účinek na materiál. Používají se pro hutnění zemin, zvláště tam, kde nelze použít vibrační desky, tedy pro hutnění ve výkopech. Hutnící patka (pracovní část stroje) má šířku okolo 30 cm, takže je možné pracovat i v poměrně úzkém výkopu.