Kdy používat ústní sprchu
Použití ústní sprchy před čištěním zubů kartáčkem a zubní nití může uvolnit zbytky jídla a usnadnit jejich následné odstranění pomocí zubní nitě. Po čištění zubním kartáčkem a nití může ústní sprcha vypláchnout zbytky jídla z těžko přístupných míst. Používá se velmi snadno.
Co se dává do ústní sprchy
Dobrý den, do ústní sprchy je vhodné používat jakoukoliv ústní vodu. Stačí si vybrat podle své chuti, případně konkrétního problému. Na citlivé zuby můžete použít např.: Elmex Sensitive, Sensodyne či Sensodyne Pronamel.
Jaká je nejlepší ústní sprcha
Mezi nejlépe hodnocené značky patří Waterpik a Oral-B. Kvalitní výrobky nabízí také TrueLife, Philips, Sencor, Dr. Mayer, Panasonic nebo Biotter. Ústní sprchu vybírejte podle toho, co vám který výrobce nabízí za příslušenství nebo prostředky, které jsou určené pro péči o tyto výrobky.
Archiv
Jak vyčistit ústní sprchu
Redesept čistí, dezinfikuje a odstraňuje vodní kámen. V případě ústní sprchy stačí nádobku přístroje naplnit vlažnou vodou (cca 40 °C) a odměrkou přidat 10 g Redeseptu, přístroj na chvíli zapnout, aby se tekutinou naplnily všechny součástky, a pak nechat působit, třeba přes noc.
Jak casto pouzivat zubní sprchu
ústní sprchu můžete používat i několikrát denně a nemusíte se obávat, že by nějak poškozovala Vaše zuby nebo dásně. Podle zdravotního stavu a kondice Vašich dásní si nastavíte tlak trysky. Obvyklé je čistit si zuby po každém jídle, min. 2x denně a ústní sprchu použijete jako doplněk ústní hygieny.
Jak správně používat dentální sprchu
Jednoduché použití
Stoupněte si tak, abyste měli ústa nad umyvadlem nebo vanou, aby použitá voda měla kam odtékat. Vložte sprchu do úst a nechte je otevřená. Spusťte přístroj. Pomalu pohybujte tryskou postupně stejně jako u čištění zubů kartáčkem tak, abyste žádný prostor nevynechali.
Proč používat mezizubní kartáček
Proč používat mezizubní kartáček Čištění mezizubních prostor by mělo být pro každého součástí základní dentální hygieny. Vždyť právě v těchto špatně dostupných místech se během dne usazují zbytky potravy, a když se nevyčistí, mají za následek množení bakterií, které leptají zubní sklovinu a způsobují zubní kazy.
Jak správně používat zubní sprchu
Jednoduché použití
Nejprve naplníte nádržku vodou. Nastavíte si intenzitu tlaku – než si zuby a dásně na tlak zvyknou, je vhodné používat nejnižší stupeň. Stoupněte si tak, abyste měli ústa nad umyvadlem nebo vanou, aby použitá voda měla kam odtékat. Vložte sprchu do úst a nechte je otevřená.
Čím nahradit mezizubní kartáčky
Ne, ústní sprcha nenahradí zubní ani mezizubní kartáček. Ano, ústní sprcha může zlepšít zdraví Vašich úst a dásní. Skvěle také pomáhá při čištění rovnátek. Výborně pomůže těm z vás, kteří máte zubní implantáty nebo můstky.
Jak vyčistit mezizubní prostor
Mezizubní kartáček držíme mezi palcem a ukazováčkem. Jemně zasuneme kartáček do mezizubního prostoru pod úhlem 45° směrem od dásně tak, aby nedošlo k jejímu poranění. Lehkým tahem kartáček protáhněte mezi zuby směrem dovnitř a ven, opakujte 2–3x, stejným způsobem pokračujte ve všech mezizubních prostorech.
Co mě čeká na dentální hygieně
Co Vás čekázhodnocení stavu dutiny ústnídoporučení dentální hygienistky na co si dát pozor.odstranění zubního kamene a pigmentace pomocí moderní a šetřené technologie Air-Flow Master®leštění povrchu zubůvýběr vhodného zubního i mezizubního kartáčku na míru.doporučení jak se o chrup starat.
Co se stane když si Nevyčistím zuby
„Ty mohou při špatné manipulaci podráždit dásně a poškodit zubní sklovinu,“ upozorňuje dentista Ondřej Šrámek z pražské Dentální kliniky Hradčanská. Pokud si zuby čistíte spíše tvrdším kartáčkem, tak ho držte jako tužku, nebudete tolik tlačit, jako když kartáček držíte pevně v pěsti.
Jak funguje mezizubní kartáčky
Proud bohatě okysličené vody, který je pod tlakem vstřikován do ústní dutiny, vyplaví z mezizubních prostor zubní plak i zbytky jídla, jejichž přítomnost v mezizubním prostoru způsobuje onemocnění dásní.
Jak často používat mezizubní kartáček
Mezizubní kartáček stačí používat jednou denně, a to nejlépe večer po vyčištění zubů kartáčkem, nebo kdykoliv, kdy vám v mezizubním prostoru zůstane kousek jídla. Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní.
Jak dlouho používat mezizubní kartáček
Každý zubní kartáček je třeba po určité době vyměnit. U mezizubních kartáčků to platí stejně. Mezizubní kartáček používaný denně vydrží přibližně 2 – 3 týdny. Vyměnit je ale potřeba i v případě, že se například ohne drátek, roztřepí se štětinky nebo se kartáček jakkoliv viditelně opotřebí.
Co nejíst po dentální hygieně
Fluoridace zubů: Snižuje citlivost zubů po ošetření a zlepšuje ochranné vlastnosti zubní skloviny. Instruktáž: Důkladné vysvětlení principu a nácvik správné péče o zubní dutinu. Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa.
Jak dlouho trva 1 Dentalni hygiena
Vyčisti si zuby a na první návštěvu si s sebou přines pomůcky dentální hygieny, které používáš. Jak dlouho ošetření trvá Základní návštěva dentální hygienistky trvá přibližně hodinu v závislosti na stavu zubů. Při rozšířeném čištění zubů zabere ošetření jednoho zubu průměrně 5-10 minut.
Proč si ráno čistit zuby
„Už ráno tedy čekají na zubech připravené bakterie. Pokud se najíme bez vyčištění zubů, dodáme „hladovým“ bakteriím potravu a ty hned začnou tvořit na povrchu zubů kyseliny. “ Z tohoto důvodu neobstojí argument, že není potřeba čistit si chrup po probuzení v případě, kdy jsme si ho pečlivě vyčistili před spaním.
Proč si čistit zuby večer
Dalším důvodem, proč čistit zuby večer je zubní plak, který se vytváří především během noci, kdy jej nic neruší. Během dne pomáhají sliny odstraňovat zbytky jídla a narušují usazující se bakteriální plak. Pokud si čistíte zuby i po obědě, měli by jste nechat čas slinám na jejich práci i po jídle.
Jak si odstranit zubní kámen
Zubní kámen může odstranit váš zubař nebo dentální hygienista. V ambulancích dentální hygieny se k odstranění zubního kamene nejčastěji používá ultrazvukový přístroj umožňující rozbití i těch nejtvrdších vrstev zubního kamene ultrazvukovými vlnami.
Jak vyčistit mezi zuby
Mezizubní kartáček držíme mezi palcem a ukazováčkem. Jemně zasuneme kartáček do mezizubního prostoru pod úhlem 45° směrem od dásně tak, aby nedošlo k jejímu poranění. Lehkým tahem kartáček protáhněte mezi zuby směrem dovnitř a ven, opakujte 2–3x, stejným způsobem pokračujte ve všech mezizubních prostorech.
Jak často by se mělo chodit na dentální hygienu
Záleží na mnoha faktorech. Pokud má pacient nízkou kazivost zubů a výbornou domácí péči o chrup, doporučuje se návštěva u dentální hygienistky dvakrát ročně. Pokud má pacient chronické problémy, zhotoveno mnoho výplní, protetické práce, doporučujeme hygienu jednou za tři měsíce.
Proč chodit na dentální hygienu
Proč dentální hygiena Profesionální čištění zubů dokáže odstranit z povrchu Vašich zubů mnohem lépe různé barevné pigmenty, bakteriální povlaky i zubní kámen. Díky tomu zuby zůstávají zdravé, hladké a nevzniká parodontóza. Největší riziko pro zuby představují právě výše zmíněné bakterie.
Co si vzít na dentální hygienu
Dentální hygienistka poskytuje péči vzdělávací, preventivní i terapeutickou a estetickou. Hlavní činností při první návštěvě je odborné vyšetření stavu chrupu a dásní pacienta, včetně detekce plaku, množství zubního kamene a stanovení indexů vypovídajících o úrovni zdraví a vaší péče.
Proč si nečistit zuby hned po jídle
Gamble, prezident Akademie obecného zubního lékařství. Výzkum týmu doktora Gambleho odhaluje, že zubní sklovina koroduje mnohem rychleji, je-li čištěna kartáčkem do půl hodiny po jídle. Demineralizace zubu je v takovém případě mnohem rychlejší, než když si člověk nečistí zuby vůbec.