Na co se používá jíl
Jíl je vhodný jako podklad pro přehrady, hráze či podklad pod skládky. Dále se používá v cihlářství, jako pojivo hliněných omítek, na dusané podlahy, k výrobě přírodního linolea, v hrnčířství a pro další keramické výrobky, k čištění vlny a suken a k výrobě žáruvzdorného vybavení jako například provizorní pec.
Jak zpracovat jíl
Jíl lze zpracovávat buď prostřednictvím suché, nebo mokré metody. Metody sestávají z několika fází – těžby, míchání (pokud je to nutné), drcení a sušení. Každá fáze vyžaduje určité dovednosti a strojové vybavení, díky nimž jsme schopni pro jednotlivé aplikace vždy nabízet optimální výrobky.
Co obsahuje jíl
Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50% jílovité složky. Obsahuje jílové minerály, slídy, křemenný prach, fluidy, ale i jiné skupiny minerálů a organickou hmotu. Laicky řečeno, Jíl je velmi jemný prášek minerálního původu, který je pro kosmetické účely vyčištěn od veškerých nečistot.
Archiv
Jak užívat zelený jíl
Jak používat zelený jíl vnitřně:
3 g zeleného jílu (tj. 1 zarovnaná kávová lžička) rozmíchejte ve 100 ml vody a nechte několik hodin louhovat (možno i přes noc). Po vylouhování vypijte. Zelený jíl užívejte 1x denně – pijte pouze výluh, nikoliv sedlinu.
Archiv
Co s jílem na zahradě
Kromě hnoje můžete na zlepšení propustnosti jílovité půdy využít i další materiály jako například drť z kůry, odpadní piliny, dřevěnou štěpku, listí spadané ze stromů, rozdrcenou slámu, seschlou posekanou trávu, plevy a pazdeří.
Jak používat marocký jíl
Jak správně používat
Masku připravíte smícháním jílu a vody v poměru cca 1:2 (jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem). Naneste na obličej, nebo na tělo mimo oční okolí a rtů a nechte působit 2 – 5 minut, poté opláchněte teplou vodou. Vlasový zábal vyrobíte smícháním jílu a vody v poměru 1:3.
Jaký jíl na akné
Červený francouzský jíl
Velmi přínosný je pro lidi, trpící akné. Dokonale pleť vyčistí a osvěží pleť a stáhne rozšířené kožní póry. Červený jíl je vhodný i pro zralou pleť, která ztrácí elasticitu a má sníženou schopnost regenerace.
Jak vzniká jíl
Jíl nejčastěji vzniká sedimentací, je tomu tak u illitu, kaolinového jílu, attapulgitu i sépiolitu. Jedinou výjimku tvoří montmorillonit, mnohdy také nazývaný jako lávová zem, který vzniká zvětráváním vyvřelých hornin.
Jak často používat jílovou masku
Pokud chcete hojit pleť s akné, můžete masku aplikovat dvakrát týdně a pokud pleť bude reagovat začervenáním nebo jinými projevy podráždění, raději maskujte jednou týdně. Pozorujte svoji pleť, jak na masku reaguje a podle toho nastavte frekvenci.
Jak si správně mýt vlasy Marockym jílem
Není dobré třít jíl do kořínků vlasů, klidně nechte jíl volně působit u pokožky hlavy, i když vlasy zůstávají zacuchané. Nechte několik minut působit. Důkladně vlasy opláchněte a promasírujte pokožku hlavy, abyste dosáhli řádného odstranění jílu. Dále není třeba používat žádný kondicionér.
Na co je zelený jíl
Zelený jíl účinky
Je známý svými detoxikačními a absorpčními vlastnostmi. Používá se do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, jemných peelingů, k tělovým zábalům, obkladům i koupelím.
Kam vyhodit jíl
Situaci za váš vyřeší firma, která se specializuje na rekultivaci krajiny a vaši výkopovou zeminu použije například na závoz skládky. Kontaktujte firmu, která nabízí ukládku výkopové zeminy – například na rekultivačních skládkách.
Co vysadit do Podmacene půdy
Rostliny, které si poradí
borovice kleč nebo tisovec dvouřadý, z listnatých hlavně vrby. Do vlhkých půd se hodí jedle nebo tis červený či magnólie. Z trvalek v podmáčených půdách prospívá blatouch a pomněnka bahenní, vrbice kyprej nebo kosatec žlutý, ve vlhkých vrbina tečkovaná, jarmanka větší nebo různé druhy čechrav.
Jak použít jíl na vlasy
Není dobré třít jíl do kořínků vlasů, klidně nechte jíl volně působit u pokožky hlavy, i když vlasy zůstávají zacuchané. Nechte několik minut působit. Důkladně vlasy opláchněte a promasírujte pokožku hlavy, abyste dosáhli řádného odstranění jílu. Dále není třeba používat žádný kondicionér.
Jak poznat jíl
Když navlhčíte hrst půdy a snažíte se vymodelovat asi 1cm tenký váleček, o podílu jílu vám to mnohé napoví. Čím delší váleček drží pohromadě, tím vyšší je obsah jílu. Pokud se vám podaří jej dokonce spojit v kroužek, aniž by praskal, jde o půdu výrazně jílovitou.
Jaký jíl na vlasy
Pro krásné vlasy lze používat především anatolský zelený jíl. Zelený jíl z této oblasti je znám svou účinností a bohatým obsahem živin. Působí jako 100% detoxikační a léčivý prostředek.
Jak se zbavit mastných vlasů bez mytí
Co ale dělat v případě, že nemáte po ruce ani suchý šampon, ani fén I v takové situaci se dá najít řešení. Postačí vám obyčejný papírový kapesníček, který rozdělíte na jednotlivé tenké vrstvy. Ty pak postupně přiložíte ke kořínkům, čímž odsajete přebytečnou mastnotu, což pak můžete na kapesníčku pozorovat.
Jak udělat masku že zeleneho jílu
Do misky dejte 1 – 2 lžíce jílu, přidejte pár kapek oleje a smíchejte s vodou. Někdo je zcela spokojený s teplou vodou z kohoutku, někdo preferuje měkčí vodu a bez chloru destilovanou (demineralizovanou), kterou seženete za pár korun v drogerii.
Kam se stavební sutí
Odpady ze stavby – na skládku nebo do sběrného dvora
Postará se o přistavení kontejneru a po jeho naložení odpad odveze a správným způsobem zlikviduje. Odpady ze stavby můžete samozřejmě vytřídit i svépomocí. V takovém případě je budete muset odvézt buď na skládku, kde za uložení vždy zaplatíte, nebo na sběrný dvůr.
Co roste v jílu
Z dřevin můžeme vyzkoušet: břízu bělokorou, některé kultivary javoru mléče, hloh, trnovík akát, nebo okrasné jabloně, střemchu a štědřenec. Z keřů lze do jílovitých půd vysazovat ptačí zob, tavolník, šeřík, zimolezy, kaliny, magnólie a pustoryl.
Jak vysušit půdu
Jedná-li se o pozemek svažitý, mnohdy postačí odvést vodu třeba i nezpevněným kanálkem do blízkého vodního toku, řeky, potoka nebo mokřadu. Je možné rovněž zkusit změnit výsadbovou technologii. Další variantou je realizace odvodňovacích a drenážních systémů. Je možné pěstovat také rostlinstvo na vyvýšených záhonech.
Jak se zbavit jílu
Proto je účelné na těžkou zeminu nasypat vrstvu písku. Použít můžeme také perlit či keramzit nebo drobné štěrkovité kamenivo. Rovněž lze zeminu posypat popelem, v zásadě se hodí jakýkoli lehký materiál, například listí, proschlá posečená tráva, rozemletá sláma, piliny nebo dřevěná drť a podobně.
Čím člověk zúrodnit půdu
Používejte organická hnojiva – na jaře i v podzimu využijte kompost, na podzim zarývejte trávu s listím, hnůj a další organický materiál. Pravidelně a každoročně střídejte plodiny na záhonech. Pokud je to realizovatelné, nasaďte smíšené kultury, které omezují únavu půdy.
Jak často si mýt vlasy
Lidé s mastnými vlasy nebo ti, kteří denně používají přípravky pro péči o vlasy (laky, gely a pod.), by měli zvážit mytí vlasů jednou za 1-2 dny. Lidé se suchými vlasy si mohou vlasy mýt méně často. Lidé s melírovanými nebo vlnitými vlasy by si je měli mýt pouze jednou za 1-2 týdny.
Proč se mi tak mastí vlasy
Příčiny mastných vlasů
Vlasy se mohou mastit z důvodu hormonální nerovnováhy, dědičnosti, vysazení antikoncepce, přesušování pokožky hlavy, neustálého sahání do vlasů, častého kartáčování, používání nevhodných vlasových přípravků atd. Velký podíl na maštění má také stres.