Na co je Lufa?

Jak správně používat lufu

Jak používat

Mezi použitím lufu dobře usušte. Jednou za čas vyperte žínku v horké vodě – tím odstraníte všechny bakterie, které se mohly usadit. Žínka z lufy se vlivem používání, vyváření a praní časem začne rozpadat.

Jak často měnit lufu

Postarejte se o dokonalou čistotu své žínky nebo houbičky

Přestože svého mycího pomocníka pravidelně sušíte a čistíte, jednou za čas je třeba ho vyměnit. V ideálním případě vyměňte svou houbičku či žínku každé tři až čtyři týdny – předejdete tak hromadění bakterií, které se za delší dobu mohou rozmnožit.
Archiv

Co je to LUFA

Lufa (Luffa, z arabského لوف) je rod tropických popínavých rostlin z čeledi tykvovité. Má celkem osm druhů a je společně s rodem Citrullus (vodní meloun) zařazen do tribu Benincaseae.

Jak si vypěstovat lufu

Pěstujeme lufu

Lufu můžeme pěstovat na venkovních záhonech i ve skleníku, pozor však na přehřívání rostliny, skleník musí být dostatečně větratelný. Na volné záhony lufu přesazujeme až po ledových mužích, mrazíky nesnese a jestli něco opravdu potřebuje, pak je to slunce.
Archiv

Jak často měnit houbu na mytí

Rozhodně byste měli houbičku měnit dostatečně často. Záleží na tom, zda máte myčku nebo nádobí myjete vruce. Pokud každý den několikrát namočíte ruce do dřezu a čistíte talíře, pak musíte houbičku měnit častěji. Ideální je vyměnit houbičku jednou týdně.

Jak se starat o lufu

Jak se o lufu starat Lufa má velmi dlouhou životnost – při běžném používání mnoho měsíců. Pro prodloužení životnosti je důležité ji vždy po mytí vymáchat v čisté vodě a nechat ji vysušit na vzdušném místě.

Kdy se sazi LUFA

Semena lufy vyséváme do konce června, nejprve do truhlíků. Od konce května je však můžeme vysít přímo do volné půdy.

Jak se starat o LUFU

Jak se o lufu starat Lufa má velmi dlouhou životnost – při běžném používání mnoho měsíců. Pro prodloužení životnosti je důležité ji vždy po mytí vymáchat v čisté vodě a nechat ji vysušit na vzdušném místě.

Jak se správně mýt

Pokud je skutečně chcete používat, učiňte tak maximálně jednou nebo dvakrát, pak je vyperte a dejte usušit. U mytí byste také měly dodržovat stejné pravidlo jako při utírání po použití WC – postupujte zepředu dozadu, abyste si na genitálie nerozšířily případné choroboplodné zárodky ze zbytků stolice.

Jak si myt záda

Pravidelně je nutno mýt záda jemným mýdlem a měkkou houbičkou – většina lidí si na celou plochu zad nedosáhne, ale tady může pomoci houbička s rukojetí nebo pomoc partnera. Jednou týdně bychom našim zádům měli dopřát peeling a nebo alespoň jemné vydrbání kartáčem či drsnější žínkou.

Jak dlouho vydrží LUFA

Lufa má dlouhou životnost – při každodenním používání vydrží 1 – 1,5 měsíce. Pro prodloužení životnosti je důležité ji vždy po mytí vymáchat v čisté vodě a nechat ji vysušit na vzdušném místě.

Jak vypadá LUFA

Lufa je jednoletá popínavá rostlina, která pochází z jihovýchodní Asie. Nutností je vhodná pevná opora. Růst je bujný a vytvoří dva až tři metry vysokou, svěže zelenou dekorativní listovou stěnu doplněnou velkými, nejprve samčími, později samičími svítivě žlutými květy. Plody jsou delší světle zelené.

Proč si nemýt vlasy v předklonu

Dokonalé umytí

Mastné vlasy den po umytí často souvisejí právě se špatnou polohou hlavy při mytí vlasů. Ano, hádáte správně. Tou špatnou polohou se myslí mytí vlasů ve stoje. V předklonu se šampon dostává lépe ke kořínkům a na kůži, to znamená, že funguje lépe.

Jak často se má člověk sprchovat

Každodenní sprchování může vaší pokožce škodit. Proto řada odborníků doporučuje sprchovat se pouze každý druhý den nebo 2-3x týdně.

Jak často si mýt tělo

Všechno odstartoval magazín Time, který doktorům položil častý dotaz čtenářů: jak často bychom se opravdu měli sprchovat Pokud by šlo čistě o zdraví a tělesný pach nehrál žádnou roli, ideální by podle nich byla jedna, maximálně dvě sprchy za týden. „Myslím, že většina lidí se myje až příliš často,“ říká C.

Jak se správně ohýbat

Nohy by měly být opřené o podlahu a všude, kde se nám ohýbají nohy i ruce, by měl být pravý úhel. „Jakmile jste schopní se hrbit, sedíte špatně. Správné nastavení nám nedovolí tělo povolit,“ říká Jaroslava Morávková. Když jsme měli v patnácti letech setřít podlahu, rodiče nás naštvali a moc se nám do toho nechtělo.

Proč se nesmí chodit spát s mokrými vlasy

Podle něj během noci vlhká pokožka nedýchá a zapařuje se. „Vytváříte si tím ideální prostředí pro vznik různých mikroorganismů, kvůli kterým se mohou například začít tvořit lupy, můžete mít problém se svěděním nebo citlivostí vlasové pokožky nebo tím můžete přispět ke zvýšenému padání vlasů,“ popsal specialista.

Po jaké době si mýt vlasy

Lidé s mastnými vlasy nebo ti, kteří denně používají přípravky pro péči o vlasy (laky, gely a pod.), by měli zvážit mytí vlasů jednou za 1-2 dny. Lidé se suchými vlasy si mohou vlasy mýt méně často. Lidé s melírovanými nebo vlnitými vlasy by si je měli mýt pouze jednou za 1-2 týdny.

Co se stane když se nebudu mýt

Po roce se na povrchu těla vytvoří vrstva mrtvé pokožky. Navíc se na ní rozmnoží bakterie, které vylučující nepříjemný zápach, když se mísí s naším potem. Podle dermatoložky Lauren Plochové se kůže nejprve stane mastnou nebo suchou, pak bude nakažena houbami nebo kvasinkami a bakteriemi.

Co se stane když se nebudu sprchovat

Pokud se nebudete sprchovat, na těle se vytvoří hutný film ze špíny a potu plný bakterií. V důsledku toho bude kůže působit nevábně, což je estetická záležitost, ale zároveň je tento film i onemocněním, dermatologové ho nazývají dermatitis neglecta.

Jak často by se měl člověk sprchovat

Častým sprchováním vysušená kůže může snáz propouštět mikroorganismy. Ze zdravotního hlediska tedy stačí jedno nebo dvě sprchování týdně. Odumřelé buňky a maz jsou totiž odstraňovány třeba i při oblékání, i tak se tělo čistí.

Jak lezet při bolesti zad

Spaní na zádech – je podle odborníků nejlepší. Páteř totiž zůstává v optimální poloze, čímž se předchází nepříjemným bolestem zad a krční páteře. Svaly v této pozici jsou uvolněné.

Co signalizuje bolest zad

Bolest zad dole (nad zadkem) může souviset se svalovými křečemi či s natažením svalů a vazů. Může ji způsobit třeba prudké ohýbání, zvedání a nošení těžkých břemen nebo shrbené sezení. Naopak bolest horní části zad bývá způsobena podrážděním oslabených svalů, zraněními nebo přetěžováním při pohybu.

Co se stane když si nebudu česat vlasy

Pokud jste si mysleli, že když ponecháte vlasy bez chemických zásahů, nebudete si je barvit, vysoušet fénem, natáčet kulmou ani žehlit, budete je mít naprosto zdravé a neponičené, pak jste na omylu. I zcela přírodní kadeře prokazují známky poškození, chybí jim lesk, třepí se konečky a nejsou tak silné, jak by měly být.

Co se stane kdyz si nebudu mýt vlasy

Pokud si nebudete mýt a česat vlasy, tak se na ní podle Jacobové nahromadí kůže a nečistoty. Nakonec by vlasy vypadaly matné a rozcuchané.