Na co je postřik karate?

Kdy použít postřik karate

Aplikace přípravku

Plodina Škůdce Termín aplikace
Brambor Mandelinka bramborová podle signalizace, v době maxima líhnutí larev, ošetřovat do stadia L3 včetně
Broskvoň Housenky před květem
Brukvovitá zelenina Dřepčík polní po výsadbě
Brukvovitá zelenina Dřepčík černonohý po výsadbě

ArchivPodobné

Co je ZEON technologie

Insekticid na bázi syntetického pyrethroidu ve formě stabilní suspenze kapsulí v kapalině k hubení savého a žravého hmyzu.
Archiv

Na co se používá Mospilan

Nejčastěji se používá k likvidaci mandelinky bramborové, mšic, obalečů, třásněnek, molic nebo vlnatky krvavé. Mospilan likviduje také vajíčka hmyzích škůdců. Jeho předností je dlouhodobý reziduální účinek proti všem vývojovým stádiím hmyzu. Aplikuje se postřikem nebo rosením.

Jak na mšice

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Co je Sanium Ultra

Sanium Ultra (dříve Decis Protech) je insekticidní přípravek typu emulze oleje ve vodě. Postřik je určen k ochraně okrasných rostlin, ovoce a zeleniny, brambor, révy vinné, luskovin, zeleniny, jahodníku, okrasných a ovocný dřevin proti savým a žravým škůdcům.

Jak casto pouzivat Mospilan

Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Kdy aplikovat Mospilan 20 SP

Postřik je nutné provést v době hromadného rozlézání nymf, maximálně však 1x za sezónu. Povolená je likvidace zobonosky na třešních, višních a slivoních pomocí systémového insekticidu Mospilan. Aplikace se provádí podle signalizace, nejzazším termínem je počátek růstu plůdku. Aplikaci je možné opakovat 2x za sezónu.

Co nesnáší mšice

Mšice nesnášejí česnek.

Rozmačkejte 2 – 3 stroužky česneku a přes noc je nechte vylouhovat ve vodě. Roztok pak postřikovačem aplikujte na postiženou rostlinu.

Jak škodí mšice

Mšice napadají skoro všechny druhy rostlin. Vysávají z nich mízu, přenášejí na ně choroby a vylučují sladkou šťávu medovici.

Jak funguje Mospilan

blokuje nikotinový Ach receptor v postsynaptické membráně nervového systému živočišných škůdců. Přípravek působí systémově i translaminárně, prostupuje celým profilem listu. Účinkuje jako kontaktní a požerový jed ve velmi nízkých dávkách, má relativně rychlé počáteční působení v porostu.

Jak dlouho muze být Namichany Postrik

U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky.

Jak dlouho nesmí pršet po postriku

Postřik musí na stromě vydržet alespoň 2 hodiny a po tuto dobu jej nesmí spláchnout déšť, stejně tak ale postřik nesmí na stromě zmrznout.

Co likviduje mšice

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Co je nejlepší na mšice

Mezi nejznámější preparáty na hubení mšic patří Decis Flow, Mospilan, Talsar či Torant. Dostupné jsou i tyčinky do květináčů a na záhony. Chemické přípravky jsou většinou vysoce účinné, neprospívají ale přírodě a nejsou vhodné ani na ovocné stromy a další jedlé plodiny.

Kdy postřik proti mšicím

Pokud necháme mšice na některých rostlinách přemnožit – což zvládají velmi rychle, protože mšice mají zvláštní způsob rozmnožování – je již většinou na účinné zásahy pozdě. A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara.

Jak na svilušky

Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Jak se ředí Roundup s vodou

Roundup ředění

Roundup se ředí vodou. Ředění závisí na konkrétní kombinaci cílové plodiny a škodlivého organismu (plevele). Orientačně se jedná o 20 až 50ml na 2l vody. Konkrétní čísla jsou vždy uvedena na etiketě k výrobku.

Jak kombinovat postřiky

Nepoužívejme chemii zbytečně často. Zásadně se nesmějí míchat přípravky koncentrované, vždy je nutné přípravky odděleně rozředit a pak následně smísit. Někdy bývá na návodu k použití uveden postup, jak přípravek míchat (zda se dává do směsi první nebo až nakonec ). Přípravky se míchají bezprostředně před aplikací.

Kdy postřik stromů

Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.

Jak dlouho vydrží postřik

U většiny přípravků je doba skladovatelnosti 2 roky. Při skladování je důležité, aby přípravky nepřemrzly (hlavně kapaliny), nezvlhly (hlavně sypké) a také skladovat na místech, kam nemají přístup děti.

Co pomáhá proti mšicím

Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Co okusuje rajčata

Nejčastějšími škůdci rajčat jsou mšice, molice, slimáci včetně plzáka španělského, ale i svilušky a třásněnky.

Jak vypadá molice

Jsou světlé mušky menší než mšice, avšak také okem viditelné, velké 1 a ž 2 mm. Stejně jako mšice sají tekutinu ze spodní strany listů. Také přenášejí rostlinám nebezpečná virová onemocnění.

Co použít místo roundupu

V Evropě má zákaz. Na americkém trhu se jmenuje se Phydura. Je to širokospektrální herbicid, který pracuje na biologické bázi.

Co ničí Roundup

Roundup Klasik Pro je postřikový herbicidní přípravek ve formě kapalného rozpustného koncentrátu k hubení vytrvalých a jednoletých plevelů na orné půdě, v ovocných sadech mimo broskvoň, vinohradech a k likvidaci starých porostů trávníků pro jejich obnovu a na nezemědělské půdě, k likvidaci nežádoucí vegetace.