Na co použít kopřivovou jíchu?

Co hnojit jíchou z kopřiv

Využít můžeme i části různých druhů pěstované zeleniny např. výhony rajčat zbylé po vyštipování. Jíchou můžeme zhruba jednou měsíčně zalívat ovocné stromy, okrasné rostliny a všechnu zeleninu s výjimkou cibule, česneku, hrachu a fazole.
Archiv

Na co je Kopřivová Jícha

Kopřivová jícha je přírodní hnojivo bohaté na dusík, organické a minerální látky a stopové prvky (železo, vápník, kyselina křemičitá, vitamíny). Kopřivovou jíchu můžeme využít pro ovocné dřeviny, zeleninu, aromatické rostliny, květiny (růže). Urychluje zrání kompostu, podporuje tvorbu humusu.
Archiv

Jak se ředí Kopřivová Jícha

Připravený výluh se před použitím ředí v poměru zhruba 1:10. Takto naředěné hnojivo je vhodné k hnojení asi jednou za měsíc. Chcete-li přihnojovat častěji, řeďte jíchu více dle frekvence až na 1:50. Takto připravené hnojivo je univerzální a hodí se pro všechny typy rostlin.
Archiv

Co Zalevat Koprivovou Jichou

Trvá to kolem 2-3 týdnů. Pokud dáte do kvasící jíchy asi 1 hrst nehašeného vápna, nebude tolik zapáchat (vápno váže čpavek). Pak scedíme a zředíme vodou v poměru 1:10 i víc, kopřivovou jíchou zaléváme ke kořenům. Bylinkový výluh smrdí o něco meně, i když příjemná vůně to laké zrovna není.
Archiv

Jak udělat hnojivo z kopřiv

Poměr by měl být zhruba 1 díl kopřivy k 10 dílům vody. Nádobu zakryjte a za občasného míchání nechte směs pracovat 2–3 týdny. Jakmile se na hladině vytvoří pěna, čaj je hotový. Sceďte listy a stonky kopřivy a tekutinu použijte jako hnojivo.

Co obsahuje hnojivo z kopřiv

Kopřivové hnojivo, získané z kopřivy dvoudomé (Urtica dioica), je přírodní a organické řešení pro obohacení půdy a podporu zdravého růstu rostlin. Kopřiva je totiž bohatá na základní živiny, včetně dusíku, fosforu, draslíku a stopových prvků, které jsou životně důležité pro vývoj silných a produktivních rostlin okurek.

Na co se používá hnojivo z kopřiv

Jelikož hnojivo z kopřivy obsahuje mnoho cenných živin , ovlivňuje růst a vývoj rostlin, kvetení a následně výnos. Tekuté kopřivové hnojivo se dodává rostlinám rostoucím v zemi i rostlinám rajčat rostoucích v nádobách. Tímto způsobem je dosaženo rychlého zlepšení růstu chudých rostlin.

Co lze hnojit Slepičincem

Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod. Pouze cibule a luštěniny (hrách, fazole) se tímto trusem hnojit nesmí. Toto po domácku vyrobené hnojivo sice libě nevoní, ale je účinné.

Jak casto hnojit Koprivami

Výluh z kopřiv je velmi silný

Pokud se rozhodnete hnojit každý týden, výluh zřeďte s vodou v poměru 1:50. Pokud hnojíte jednou za měsíc, výluh řeďte v poměru 1:10. Rostliny hnojte ráno nebo po dešti a výluh směřujte pouze ke kořenům! Hnojivo by nemělo přijít do kontaktu s listy.

Jak zkvasit slepičince

Chcete-li své zelenině a bylinkám udělat radost, připravte jim ze slepičinců zákvas. Vřele doporučujeme vybrat odlehlý kout zahrady, protože zápach, který zákvas produkuje, není zrovna příjemný. Nádobu naplníme do jedné třetiny slepičím trusem a zbytek dolijeme vodou. Necháme kvasit asi měsíc a občas promícháme.

Jak Zalevat Slepičincem

Nejlepší je připravit ho jako zálivku: jeden kousek slepičího trusu vložte do sudu s vodou a nechte asi dva týdny kvasit. Při zalévání řeďte v poměru 1 díl hnojiva na 10 dílů vody. Zalévat jím můžete jahody, maliny, borůvky, papriky, rajčata nebo okurky.

Co s hnojem od slepic

Slepičince můžete nechat usušit, poté je roztlouct, nasypat k rostlinám a zakopat. Stejně je můžete použít i na květiny v květináčích. Chcete-li své zelenině a bylinkám udělat radost, připravte jim ze slepičinců zákvas.

Jak často hnojit Slepičincem

Doporučuje se na jednom místě používat kapalné slepičince dvakrát za sezónu, tedy na jaře a v létě, častěji určitě ne. Toto hnojivo působí velmi dlouhodobě. Lze je použít i k hnojení rostlin pokojových, ovšem kvůli zápachu se to obvykle nedělá.

Co se může hnojit Slepičincem

Zkvašený slepičí trus je opravdu třeba ředit, jinak bychom rostliny spálili. Po týdnu můžeme opět hnojení opakovat. Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod.

Co hnojit slepičím hnojem

Použití: Slepičí hnůj je vhodný pro hnojení zeleniny, pokojových a balkónových rostlin a je možné ho použít i při výsadbě stromů a keřů či pro základní hnojení trávníků a sportovních hřišť.

Jak se hnojí Slepičincem

Tradiční, ale dlouho opovrhované slepičince

Úplně nejjednodušší je pravidelné přidávání slepičinců do kompostu a pravidelné hnojení tímto kompostem. Na druhou stranu však můžeme vzít dostatečně velkou nádobu, která neproteče, nalít do ní vodu a postupně sbírané slepičince přidávat.

Jak dlouho kvasit slepičince

Pokud jsou součástí peříčka nebo třeba piliny a hobliny, vůbec to nevadí. Nádobu nakonec zalijeme až po okraj vodou, aby byl veškerý trus ponořen, uzavřeme ji a umístíme na slunné místo, kde bude trus rychleji kvasit. Za 7 až 10 dnů je hotovo, na chladnějším místě za 14 dní až 3 týdny.

Na co použít slepičince

Množství, které chceme spotřebovat ještě naředíme tak 1:10, protože vykvašené slepičince jsou velmi silné. Takto upravené kapalné hnojivo lze použít na výživu ke všem zahradním plodinám, např. k rajčatům, okurkám nebo paprikám do skleníku. Velmi blohodárně působí slepičí trus na růže a muškáty.